Uncategorized

12 sposobów zarabiania pieniędzy [Podstawy podstaw]

Posted by admin

Gdy chcesz prowadzić własny biznes to zawsze ale to zawsze musisz mieć sposób na to jak będziesz zarabiać pieniądze. Bez jasno zdefiniowanego sposobu w jaki chcesz zarabiać twoja firma jest na autostradzie do upadku. Dlatego postanowiłem w prostym wideo przedstawić wszystkie sposoby w jaki może zarabiać firma. Gdy myślisz o jakimś biznesie to w większości przypadków wpasujesz się w ramy któregoś z sposobów.

Ja jestem Szymon ze szkolawygrywania.pl gdzie pomagamy innym poprawić jakość swojego życia w każdym możliwym obszarze. Nie przedłużając. Przejdźmy przez te sposoby.

Zanim zaczniemy to chciałbym Cię serdecznie zaprosić do darmowego szkolenia wideo „Jak zbudować system który zwycięża z lenistwem”. Dzięki któremu nauczysz się jak zaprojektować swoje życie w taki sposób aby leń nie był tobie straszny. Link do szkolenia znajduje się w opisie. Dobra, koniec autoreklamy

Produkt

Produkt to rzecz (fizyczna lub cyfrowa) która daje wartość klientowi. Może nim być chleb, może nim być książka, część samochodowa itd. Firma zarabia w taki sposób że tworzy taki produkt od zera lub z gotowych półproduktów(które same w sobie też są produktem) i sprzedaje taką rzecz do klienta.

Aby firma była zyskowna to musi tworzyć produkt który inni chcą kupić w cenie i ilości która sprawia że firma jest rentowna.

Usługa

Usługa to pomoc lub wykonanie czegoś dla drugiej osoby w zamian za zapłatę. Jeśli chcesz dostarczać usługę w taki sposób aby twoja firma była rentowna to musisz

 1. Umieć wykonać coś czego klient nie umie lub nie chce zrobić. Ewentualnie możesz mieć pracowników co umieją to zrobić
 2. Upewnić się że dana czynność zostanie wykonana w odpowiedniej jakości
 3. Przyciągać odpowiednią ilość klientów którzy będą kupować twoją usługę.

Dobry przykład usługi to fryzjer. Fryzura to nie jest produkt który położysz na półce. U fryzjera płacisz za to że dany fryzjer wykona odpowiedni zestaw czynności które sprawią że twoja głowa będzie wyglądać dobrze.

Im bardziej rzadka usługa która wymaga wielu umiejętności i uprawnień tym wyższa zapłata.

Członkostwo

Polega to na tym że klient płaci nam za bycie członkiem danej społeczności i z racji bycia jej członkiem ma określone benefity. Najlepszy przykład to siłownia gdzie opłacamy dostęp do miejsca gdzie możemy ćwiczyć. Aby taki biznes był opłacalny to

 1. Musimy mieć coś z czego ludzie chcą korzystać
 2. Obsługiwać jak najwięcej użytkowników jak możemy bez utraty jakości
 3. Pobierać tak wysoką opłatę żeby być w stanie zarobić i poprawiać jakość np. kupować coraz lepszy sprzęt do siłowni

W przypadku członkostwa kluczem jest utrzymywanie ilości członków na odpowiednim poziomie czyli nie za mało(bo upadniesz finansowo) i nie za dużo(bo stracisz na jakości i reputacja pójdzie do kosza)

Subskrypcja

Subskrypcja polega na tym że regularnie dajemy wartość klientowi za cykliczną opłatą. Wartość może być namacalna jak np. telewizja może też namacalna nie być jak np. płatny newsletter na twojego maila

Kluczy do sukcesu w przypadku subskrypcji jest kilka. Najważniejsze to

 • Brak utraty jakości w tym co robimy czyli klient ciągle musi uważać że to co mu dajesz jest super.
 • Zbudowanie dużej bazy klientów która ciągle będzie rosnąć
 • Cykliczne obciążanie klienta bez jego utraty
 • Utrzymanie każdego klienta tak długo jak to możliwe

Ten sposób ma wiele zalet ponieważ generuje on przewidywalny dochód bo zawsze mniej więcej wiesz ile subskrybenci ci zapłacą.

Odsprzedaż

Za tym ładnym słówkiem kryje się jeden model biznesowy czyli „Taniej kupię, drożej sprzedam”. Co jest tutaj ważne?

 1. Aby kupić produkt najtaniej jak to możliwe
 2. Aby zakupiony produkt utrzymać w dobrym stanie
 3. Aby przyciągnąć jak najwięcej klientów
 4. Aby sprzedać produkt jak najdrożej jak to możliwe

Jest to najbardziej znany model zarabiania przez biznesy bo każdy z nas był kiedyś w sklepie więc przejdźmy do kolejnego jakim jest.

Wynajem

Kupujesz coś co inni ludzie nie mają ale muszą z tego korzystać. Dajesz im to coś do użytkowania przez określoną ilość czasu za określoną opłatą. Wynająć można wszystko od maszyn zaczynając na pomieszczeniach i banerach reklamowych kończąc. Kluczem jest znalezienie klienta który wynajmie w odpowiedniej cenie i zabezpieczenie się przed potencjalnymi uszkodzeniami tego co wynajmujemy.

Agencja

W tym modelu sprzedajesz coś co nie jest twoje ale jak coś sprzedaż to pobierasz od tego prowizję. Dobrym przykładem jest pośrednictwo ubezpieczeniowe. Często(choć nie zawsze) jest tak że ubezpieczasz się u jakiejś osoby która ma ofertę z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Ta osoba sprzeda ci ubezpieczenie i za to pobiera prowizję i na niej zarabia.

Przy takim biznesie ważne jest

 • Aby zawsze mieć najlepszego dostawcę (przykładowo najniższe ceny składki OC)
 • Aby mieć dużo klientów(czyli to co zawsze)
 • I aby mieć wysoką prowizję.

Ubezpieczenie

Agencja nas szybko przeniosła do kolejnego modelu czyli przejmowanie ryzyka od innych. Osoba daje ci pieniądze a ty mu obiecujesz że naprawisz wyrządzone szkody w razie wypadku. Tym sposobem klient czuje się bezpieczniejszy a ty zarabiasz na tym pieniądze. W tym modelu kluczowym jest szacowanie prawdopodobieństwa ryzyka dlatego każde towarzystwo zaproponuje ci inną składkę bo inaczej postrzega ryzyko wypadku dla twojej persony.

Agregacja publiki

Model polega na tym że zbieramy wokół siebie rzeszę ludzi z określonym zainteresowaniem i sprzedajemy ich uwagę komuś innemu. Najprostszy przykład z brzega to influencerzy którzy podejmują się współprac z różnymi markami i proponują swoim obserwującym różne produkty.

Pożyczka

Tutaj za dużo nie muszę tłumaczyć. Każdy wie jak działają banki czy inne providenty.

Bilet

Model polega na tym że klient płaci określoną kwotę pieniędzy za doświadczenie czegoś w określonym czasie. Przykładami takich przedsięwzięć są koncerty, seanse filmów w kinie lub inne eventy na które ludzie tłumnie przychodzą.

Kapitał

W tym sposobie kupujemy akcje lub udziały w różnych przedsięwzięciach i czerpiemy zyski z tego że daliśmy kiedyś pieniądze. Jest to najmniej znany sposób zarabiania dla przeciętnego zjadacza chleba ponieważ próg wejścia jest dość wysoki i nie jest to łatwy biznes bo trzeba brać pod uwagę wiele czynników ale z kronikarskiego obowiązku o nim wspominam. Jeśli uważasz że jest jeszcze jakiś inny sposób zarabiania pieniędzy(poza nie wspomnianym życiem z socjalu) to napisz o nim w komentarzu. Chętnie się zapoznam.

Inwestowanie kapitału to jest sposób na dochód pasywny. A jeśli chcesz poznać więcej sposobów na dochód pasywny to polecam moje wideo 5 sposobów na dochód pasywny z czego 4 nie wymagają kapitału. Link do wideo wrzucam na ekran po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.