Uncategorized

15 Mikro Tricków Które Ulepszą Ci Życie

Posted by admin

15 mikro tricków które odmienią Ci życie. Nie jest łatwo zmienić swoje życie. W większości przypadków zmiana wymaga wielkiego wysiłku i sprawienie żeby było lepiej nie jest takie proste jak się nam wydaje. Te słowa powie Ci każdy kto próbował coś w życiu osiągnąć. Jednak nie są one do końca prawdą bo są małe tricki które mogą sprawić że lepiej sobie poradzisz w swoim życiu. W tym wideo przedstawiam 15 które możesz wdrożyć już teraz i ulepszyć swoje życie. Zapraszam do oglądania.

1. Uśmiech na poprawę nastroju

Jest wiele czynności które można wykonywać aby szybko poprawić sobie nastrój(i nie mówię tutaj o używkach). Najbardziej podstawową metodą jest uśmiechanie się. Uśmiechaj się więcej. Nie mówię tu o szybkim, mało istotnym uśmiechu. Mówię o co najmniej 30sekundowym, szczerym uśmiechaniem się. Badania pokazują że jeśli będziesz się szczerze uśmiechać przez ponad 15 sekund to poprawisz sobie humor.

Aby to sobie ułatwić to przypominaj sobie sytuacje które sprawią że zaczniesz się uśmiechać. Przykładowo spotkałeś prawdziwego przyjaciela którego dawno nie widziałeś albo twój somsiad się wywrócił i sobie ten głupi ryj rozwalił. Sam sobie wybierz.

2. Zachowywanie się jak osoba zadowolona

Nie tylko uśmiech działa cuda. Badania pokazują że ludzie szczęśliwi poruszają się inaczej. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść. Zacznij poruszać się jak osoba szczęśliwa. Spróbuj chodzić w sposób bardziej wyluzowany. Gdy z kimś rozmawiasz to staraj się bardziej gestykulować. Kupuj i noś bardziej kolorowe ubrania. Używaj bardziej pozytywnego słownictwa np. kocham, uwielbiam itd. Mów lekko szybciej. Miej pewniejszy uścisk dłoni.

Wprowadzenie tych drobnych poprawek sprawi że będziesz szczęśliwszy.

3. Jedzenie wolniej

Gdy spożywasz posiłek to staraj się jeść go tak wolno jak to tylko możliwe. Badania pokazują że osoby które jedzą wolniej jedzą mniej. Można to wytłumaczyć tym że oszukujemy swój mózg tym że zjedliśmy więcej niż w rzeczywistości. Jest tutaj tylko mała uwaga. Zaczynaj jeść posiłek w normalnej prędkości. Dopiero w trakcie celowo zwolnij i zacznij jeść wolniej. Ten sposób oszukiwania samego siebie jest jeszcze skuteczniejszy.

4. Manipulacja szerokością szklanki, talerza itd.

Kolejnym trickiem który działa cuda w kontekście jedzenia to wielkość naczynia. Badania pokazały że ludzie nie potrafią ocenić wielkości spożywanych napojów czy jedzenia. Testowano to poprzez picie ze wąskich i szerokich szklanek. Osoby które piły z wąskich szklanek wypiły o wiele mniej bo wydawało im się że wypiły dużo.

To samo tyczy się talerzy. Przejdź się do baru w którym bierzesz talerz i nakładasz sobie jedzenie na wagę. Talerz w takim barze jest ogromny a ty zawsze nałożysz sobie więcej niż powinieneś. Jeśli chcesz jeść mniej jedzenia aby dbać o linię to zmniejsz swoje talerze z których jesz.

5. Brak przedmiotów w zasięgu wzroku, ręki

Czy wiesz że jeśli postawisz sobie na biurku, w zasięgu wzroku butelkę wody to co jakiś czas będziesz z niej pić i nie będziesz miał problemów z nawodnieniem? To samo tyczy się wszystkich przekąsek i innych rozpraszaczy jak telefon komórkowy. Jak będą stały w zasięgu twojego wzroku i ręki to nieświadomie będziesz za nie łapać i siebie rozpraszać.

Gdy chcesz pracować w skupieniu to odłóż smartphone i inne rzeczy które Cię rozpraszają poza zasięg twojego wzroku i twojej ręki. Dzięki temu poprawisz swoje skupienie.

To samo tyczy się ładowania telefonu na szafce nocnej. Każdy to robi i popełnia przez to błąd bo nieświadomie łapie za ten telefon przed snem albo po przebudzeniu i traci swój cenny czas na scrollowanie różnych rzeczy.

6. Posprzątaj swoje biurko

Wiem że wszyscy mają dość słuchania o polityce czystego biurka ALE to działa. Nie będę tu za dużo mówić. Powiem dwa słowa. Przynajmniej spróbuj. Wysprzątaj swoje biurko. Pochowaj co trzeba w różne miejsca a na biurku nie miej niczego poza narzędziami które są niezbędne do pracy jak np. Klawiatura, myszka monitor. Będziesz w ciężkim szoku jak dużo skupienia przywraca zwykłe ogarnięcie biurka. Nawet głupia kartka z napisem że masz coś tam kiedyś zrobić potrafi ukraść kilka minut dziennie.

7. Obejrzyj animal planet na uspokojenie (ew. kup sobie psa)

Wszyscy dobrze wiemy że posiadanie zwierząt potrafi uspokoić. I wszyscy bardzo dobrze wiemy że nie każdy chce lub może posiadać domowe zwierzątko. Jeśli jesteś w tej grupie to nie ma się co łamać bo jest coś co jest w stanie to zastąpić. A jest tym zwykły ekran LCD.

Badania pokazują że zwykłe oglądanie wideo ze zwierzętami ma taki sam efekt. Jaki z tego wniosek? Pani Krystyna Czubówna to musi być przespokojna osoba 😀

Jak masz podniesione ciśnienie to spróbuj wejść w internet i zobaczyć sobie pare minut wideo ze zwierzętkami np. animal planet. W moim przypadku nawet głupie koty w internecie działają cuda.

8. Wymyśl 5 pozytywów złej sytuacji

Gdy czeka cię wydarzenie które potencjalnie może Cię zdenerwować to postaraj się znaleźć 5 pozytywnych aspektów takiego wydarzenia które uważasz za kiepskie. Przykładowo

 • Czy to wydarzenie sprawi że będziesz silniejszy w przyszłości?
 • Czy to wydarzenie sprawi że docenisz inne aspekty twojego życia?
 • Czy to wydarzenie sprawi że będziesz mądrzejszy w przyszłości?
 • Czy to wydarzenie wzmocni twoje relacje z ludźmi na których Ci zależy? A może naprawi relację z kimś z kim ją popsułeś?
 • Czy to wydarzenie wzmocni twoją pewność siebie?
 • Czy to wydarzenie sprawi że nauczysz się czegoś nowego?
 • Czy to wydarzenie obnaży błędy jakie popełniasz?

Weź kartkę papieru i wypisz 5 pozytywów takiego wydarzenia które sprawi że twoje życie będzie lepsze i łatwiejsze. Dzięki temu zmienisz swoje nastawienie.

9. Trzymaj przy sobie tokeny miłości

Token miłości to rzecz która przypomina Ci o bliskiej osobie np. zdjęcie, bransoletka, obrączka itd. Otaczanie się takimi obiektami jest bardzo dobre dla twojego związku. Nie tylko pokazują twoje zaangażowanie i mają wartość sentymentalną ale przywołują w twojej głowie szczęśliwe wspomnienia których doświadczałeś z daną osobą co samo w sobie poprawi Ci nastrój. Dodatkowo o wiele łatwiej jest dotrzymywać obietnic które dałeś danej osobie.

10. Reguła 5 sekund

Polega ona na tym że jeśli chcesz coś zrobić to odlicz od 5 do 0 i zacznij zdecydowanie działać bez zbędnego rozmyślania. Rozmyślanie sprawi że zaczną pojawiać się wymówki i będziesz sabotować swoje działanie. Stosując tą regułę drastycznie upraszczasz proces działania i nadajesz biegu sprawom.

Dodatkowo wzmagasz swój instynkt i automatycznie skupiasz się na tym co najważniejsze bez zbędnego zbaczania z trasy.

11. Wyłączaj wszystko dokoła gdy coś robisz

Skupienie jest bardzo ważne w osiąganiu sukcesów w życiu. Praca w pełnym skupieniu sprawia że robisz coś o wiele szybciej i lepiej. Jeśli zależy Ci na skupieniu to:

 • wyłącz maila
 • wyłącz telefon
 • wyłącz muzykę
 • wyłącz wszystkie aplikacje
 • wyłącz internet

Pozbądź się wszystkich dystraktorów w okolicy. Zamknij się sam w jaskini i zacznij działać. Skupienie samo przyjdzie.

12. Mikrowdzięczność przed snem

Praktykowanie wdzięczności daje nam bardzo dużo. Najprostszą metodą która nas tego uczy i nam pozwala to zrobić to zatrzymanie się z kartką papieru na minutę przed pójściem spać i wypisanie na kartce 5 rzeczy za które jesteś wdzięczny. Mogą to być bardzo małe rzeczy przykłady

 1. Za fajnych ludzi których poznałeś
 2. Za wolność wyboru
 3. Za możliwości jakie masz w życiu
 4. Za to że umiesz czytać i pisać
 5. Za to że masz lepszą jakość życia niż ludzie w biedniejszych krajach itd.

Spróbuj praktykowania wdzięczności a zobaczysz jak zmieni się twoje życie. Gorąco polecam.

13. Pauza przed reakcją

Jako ludzie reagujemy bardzo impulsywnie i bez zastanowienia. Zachowuj się całkowicie odwrotnie a zaczniesz zachowywać się o wiele korzystniej.

 • Zanim coś zrobisz to daj sobie 30 sekund do namysłu
 • Zanim coś powiesz to daj sobie kilka sekund do namysłu

Te mikropauzy sprawiają że bardziej kierujesz się zdrowym rozsądkiem niż emocjami. Gorąco polecam stosować w swoim życiowym repertuarze.

14. Trzymaj tokeny motywacyjne i czytaj je co jakiś czas

Wspominałem o tokenie miłości. Są też takie tokeny motywacyjne. Może nim być motywujące zdjęcie, może nim być napisany cel na kartce a może nim być motywacyjny cytat. Kolejnym przykładem jest oglądanie motywacyjnego contentu. Zamiast zapychać swojego instagrama głupimi kotami czy półnagimi laskami, zapchaj go sobie motywacyjnymi treściami.

15. Chwila na zastanowienie się co jest najważniejszego do zrobienia

Jak wstajesz rano to zadaj sobie pytanie „Jakie zadanie na dzisiaj jest najważniejsze do wykonania?” Co ma najwyższy priorytet? Co jest fundamentem sukcesu dzisiejszego dnia?

Następnie wykonaj to zadanie jako pierwsze. Dzięki temu przestajesz myśleć o głupotach tylko od razu przechodzisz do tego co najważniejsze. Gdy nie stosowałem tej strategii to robiłem wiele różnych zadań zanim przysiadłem do tego co trzeba. Z tego powodu jak zaczynałem najważniejsze zadanie to nie miałem już tyle energii co na początku i traciłem więcej czasu na zrobienie tego co ważne abstrahując już od tego że jakość wykonanej roboty często była gorsza.

A jakość często jest tym co sprawia że wygrywamy w życiu ale nie tylko jakość. Jeśli chcesz wiedzieć co jeszcze go zapraszam Cię do wideo „Lekcje O Życiu Które Powinieneś Znać (Ale Nie Znasz Bo Nikt Ci O Tym Nie Powiedział)” link do wideo wrzucam na ekran po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.