Uncategorized

5 powodów dlaczego jesteś ważny

Posted by admin

Cześć, tu Szymon ze szkolawygrywania.pl Popraw jakość życia. Jako dorosły człowiek każdego dnia powinieneś robić rzeczy które sprawiają że czujesz się spełniony i szczęśliwy. Dodatkowo każdego dnia powinieneś dążyć do tego żeby wykorzystać swój potencjał w 100%. Jak czujesz że jest inaczej to coś jest nie tak w twoim sposobie myślenia lub działania i należy to jak najszybciej poprawić.

Pierwszym krokiem do uwolnienia potencjału jest uświadomienie sobie że jesteś ważny. I aby tobie to uzmysłowić postanowiłem przedstawić kilka powodów. Przejdźmy przez nie.

1. Jesteś dobrym człowiekiem

Jeśli spojrzysz na swoje zachowanie i na swoje życie z góry to założę się że stwierdzisz że jesteś dobrym człowiekiem i czynisz dobro. I to jest prawda(no chyba że jesteś mordercą w więzieniu ale nie słyszałem żeby więźniowie w Polsce mieli dostęp do youtuba).

Nie ma ani jednej osoby na świecie która jest lepsza od Ciebie. Są tylko osoby które mocniej lub słabiej w siebie wierzą. Niepewność czy jesteś dobrym człowiekiem jest skutkiem niskiego poczucia własnej wartości(a jak poprawić poczucie własnej wartości? nagrałem serię wideo w tym temacie – link w opisie).

2. Jesteś unikalny

Nie ma drugiej idealnie takiej samej osoby jak ty. Nawet jeśli masz brata lub siostrę bliźniaka to i tak jest jakiś mały szczegół który sprawia że jesteście inni. I nie daj sobie wmówić że jest inaczej. Jak ktoś Ci mówi że jesteś taki sam jak ktoś inny to uważa tak tylko dlatego że dokonuje on uproszczenia. Jednak wszyscy dobrze wiemy że diabeł tkwi w szczegółach a nie w uproszczeniu.

Nie ma drugiej takiej samej osoby z taką samą historią i doświadczeniami jak ty. Nie ma drugiej osoby z takimi samymi zainteresowaniami jak ty. Nie ma drugiej osoby z takimi samymi umiejętnościami jak ty. Zawsze będziesz się od kogoś różnić i w tym tkwi piękno każdego z nas.

3. Masz możliwość wykorzystać swój potencjał

Masz swój jedyny, unikalny potencjał który możesz wykorzystać. W życiu jest jak w tej przypowieści o talentach którą nie raz każdy słyszał w kościele(albo szkole jeśli nie jesteś chrześcijaninem). Każdy ma jakiś talent i możesz go wykorzystać albo nie wykorzystać tego do czego ma się predyspozycje. I jeśli uda Ci się wykorzystać ten talent w 100% to staniesz się człowiekiem który jest wielki.

I tutaj wiadomo. Trzeba wiedzieć czym ten talent jest, czym się pasjonujesz aby móc pracować nad tym całymi swoimi siłami. Jeśli nie wiesz czym jest twoja pasja to bardzo gorąco polecam program „Znajdź swoją pasję” gdzie dzięki prostym ćwiczeniom dowiadujesz się czym jest twoja pasja. Link oczywiście jest w opisie.

4. Masz wolny wybór co robić

Możesz stworzyć swoje życie w sposób taki jaki chcesz. Możesz pracować z każdego miejsca świata. Możesz pracować w dowolnej branży. Możesz uprawiać taki sport jaki sobie zażyczysz. Możesz dobierać sobie ludzi którzy będą Ci towarzyszyć w życiu w dowolny dla Ciebie sposób.

Jesteś wolnym człowiekiem. Masz szczęście że urodziłeś się w miejscu i w czasach takich jak teraz. Na chwilę obecną właściwie możesz zwiedzić cały świat i możesz zostać kimkolwiek chcesz. Nie jest tak jak kiedyś że jak się urodziłeś chłopem to szlachcicem nie zostaniesz. Obecnie masz wolny wybór i możesz zostać kim chcesz.

5. Masz swoje demony i możesz je pokonać

Jesteś tylko i aż człowiekiem i tak samo jak każdy człowiek masz swoje słabości. Każdy człowiek ma inny bagaż doświadczeń i co ciekawe, każdy inaczej doświadcza tego samego na inny sposób! W tym tkwi cała magia. Dodatkowo z tych doświadczeń każdy wyciąga inne wnioski. Każdy z podobnych doświadczeń może wyciągnąć inne słabości. U jednej osoby może to być odkładanie działania u drugiej osoby może to być lęk przed robieniem czegoś a u trzeciej osoby może to być przekute w siłę i może taka osoba odnosić sukcesy(niestety to ostatnie to raczej mniejszość niż większość).

I o twojej wyjątkowości świadczy fakt że możesz te słabości pokonać. Masz możliwość zdecydować czy działasz czy leżysz. Masz możliwość zdecydować co robisz ze swoim życiem. Każdy z nas przez swoje życie nabiera różnych ograniczeń których konfiguracja zawsze jest inna. I każdy może te demony pokonać na inny sposób.

No i to by było na tyle jeśli chodzi o to wideo. Standardowo zapraszam do mojego newslettera gdzie co niedziela wysyłam za darmo materiały premium z tematyki rozwoju osobistego dodatkowo bardzo dobrze wiesz jak działa ten serwis. Abym się rozwijał to potrzebuje twojego lajka oraz komentarza więc kliknij i skomentuj aby moja praca nie szła na marne. Dzięki za oglądanie i do następnego! Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.