Uncategorized

Co Robić Gdy NA PRAWDĘ Się Nie Chce Pracować

Posted by admin

W życiu nie wygrywają Ci z najlepszym pomysłem. Wygrywają najwytrwalsi. Czasem możesz mieć najlepszy pomysł a i tak przegrać. I jest to spowodowane tym że jesteś mniej wytrwały od innych. A z wytrwałością jest tak że robisz coś i robisz i robisz aż nagle następuje problem bo nadchodzi taki dzień że na prawdę nie chce się nic robić. Po takim dniu przerywasz działanie i nie wracasz do zdrowych nawyków. Takie dni oddzielają mężczyzn od chłopców.

Powodów dlaczego nadchodzi taki dzień jest bardzo dużo:

Nie zregenerowałeś się

Jak jesteś zmęczony albo jesteś niewyspanym to bardzo ciężko jest się zmotywować do robienia czegokolwiek. Dodatkowo do braku motywacji to niewyspanie ma olbrzymi wpływ na poziom skupienia czy rozsądne podejmowanie decyzji które jest krytyczne w pracy.

Poza zmęczeniem fizycznym możesz doświadczyć zmęczenia emocjonalnego które w ten sam sposób drenuje zasoby silnej woli.

Jesteś zbyt zestresowany

Oczywiście krótkotrwały stres działa mobilizująco i podnosi produktywność jednak jest to efekt doraźny który pomaga tylko na chwilę. Długotrwały stres działa kontrproduktywnie i może sprawić że nadejdzie dzień totalnej niechęci do pracy.

Praca którą wykonujesz nie daje Ci radości

Sprawa oczywista o której wielu zapomina. Jak coś nie sprawia Ci radości to ciężko jest wstać z łóżka i iść to robić. Brak radości z pracy jest powodowane przez wiele czynników. Możesz nie czerpać radości bo się nie rozwijasz, bo praca którą robisz wydaje się bezwartościowa lub praca okazała się inna niż się spodziewałeś.

Masz problem w pracy którego nie potrafisz rozwiązać

Są takie sytuacje w pracy że czujesz się wobec nich bezsilnie co buduje niechęć do pracowania w ogóle. Przykładowo twój szef ma nierealistyczne wymagania względem Ciebie albo masz konflikt z współpracownikami albo twoi koledzy z pracy preferują inny styl pracowania do którego nie potrafisz się dostosować.

Nie podoba ci się kultura organizacyjna miejsca w którym pracujesz

Niezorganizowana firma, totalny stres i bardzo duże ciśnienie może spowodować że na samą myśl o pracy może Ci się robić niedobrze.

Jesteś znudzony

Zadanie które wykonujesz jest najzwyczajniej w świecie dla Ciebie nudne. A nikt nie chce robić czegoś co sprawia że się nudzimy.

Na szczęście jest kilka sposobów które mogą pozwolić przetrwać dzień gdy nic się nie chce. Właśnie podrzucam Ci 3 które są wg. mnie najciekawsze

1. Plan naprawczy

Gdy nie chce ci się pracować to zamiast siedzieć i pozorować pracę albo wymyślać sobie zajęcia to usiądź z kartką papieru i zadaj sobie pytanie w stylu

Co musi się zmienić aby zachciało mi się pracować?

Gdy znajdziesz odpowiedź na to pytanie to zacznij pracować nad stworzeniem planu naprawczego. Plan naprawczy to lista kroków do wykonania po których wdrożeniu praca ma być dla Ciebie atrakcyjniejsza.

Następnie zacznij ten plan wdrażać. Po wdrożeniu praca będzie o wiele ciekawsza.

2. Rusz się

Pod tym punktem kryje się kilka rzeczy. Po pierwsze po prostu wstań i zacznij się ruszać. Przebiegnij się, pójdź na spacer, zrób kilka pompek, wykonaj jakikolwiek rodzaj aktywności jaki lubisz. Lekka aktywność fizyczna pobudza i sprawia że o wiele łatwiej jest zacząć pracować.

Po drugie rozważ przejście i pracę z innego miejsca. Jak pracujesz zdalnie to zastanów się nad zmianą pokoju w którym pracujesz albo przejedź się do biura coworkingowego. Jak pracujesz z biura to dogadaj się z kimś aby popracować z innego miejsca w biurze.

Po trzecie zmień rutynę pracy. Wprowadzaj zmiany w tym co robić aby przełamać rutynę. Zamiast pracować od godziny 10 to zacznij pracować od godziny 6 rano. Zamiast pracować przez 8 godzin ciurkiem to zacznij pracować 4 razy po dwie godziny z godzinną przerwą.

3. Wykonaj najłatwiejsze

W ramach pracy nad czymś masz szereg kroków do wykonania. Wybierz te kroki które możesz wykonać osobno i nie masz z nimi problemu. Zrobienie takich prostych zadań(nawet jednego) sprawia że nabierasz rozpędu i można ruszyć dalej bo skoro i tak już zacząłeś pracować to czemu nie pracować dalej?

Problem lenistwa jest bardzo złożony. Jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu a nie potrafisz bo ci się nie chce to polecam moje darmowe szkolenie wideo jak zbudować system który zwycięża z lenistwem. Link do szkolenia znajduje się w opisie.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym dlaczego nic ci się nie chce to zapraszam do wideo „Dlaczego cały czas nie masz motywacji” link do wideo wrzucam po prawej stronie na ekran.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.