Uncategorized

Kilka zasad które są w życiu ważne

Posted by admin

Cześć! Tu Szymon ze szkolawygrywania.pl Popraw jakość życia. Tak. Wiem. Zasady życia już wdrażał Jordan Petterson w swoich książkach. I te zasady są fajne i polecam przeczytać jego książki. Może powinienem nagrać podsumowanie tych zasad życia jako wideo? Napisz w komentarzu jeśli to jest dobry pomysł.

Jednak uznałem że warto jest przedstawić kolejne, moje zasady dotyczące sukcesu samego w sobie. Te zasady są proste. Każdy je zna i Ci którzy je stosują to odnoszą sukcesy. I w tym słowie stosują jest klucz. Bo w stosowaniu jest klucz do zwycięstwa. Dlatego zanim przedstawię zasady to podkreślam jedną rzecz.

Za wszelką cenę staraj się unikać sytuacji gdzie znasz zasady a niestety ich nie wdrażasz w życie. Brak wdrożenia to brak sukcesu.

Dlatego postanowiłem przedstawić zasady gdzie szczerze wierzę w fakt że jeśli je wdrożysz w życie ale tak uczciwie weźmiesz je sobie do serca to osiągniesz sukces. Przejdźmy przez te zasady.

1. Pozwalam dobrym nawykom na kontrolę mojego życia

Dobrych nawyków jest bardzo dużo i bardzo chętnie wszyscy chcą je w życiu wdrażać. Jednak gdy pracujemy nad swoimi celami to niektóre nawyki są ważne a niektóre są ważniejsze. Przykładowo fajnym nawykiem jest uczenie się nowych rzeczy, jednak w momencie gdy pracujemy nad jakimś celem i ważny jest czas to lepiej by było jakby nawyk pracowania przejmował kontrolę nad nawykiem uczenia się. Bo uczenie się nie wykona za nas pracy.

Dlatego zdecyduj które nawyki są dla Ciebie najistotniejsze w dążeniu do celu a które są mniej istotne i pozwól tym dobrym nawykom przejąć kontrolę nad twoim życiem.

Dobrymi nawykami które mogą być są:

  • wstawanie rano
  • ćwiczenia
  • medytacja
  • zdrowe odżywianie
  • czytanie książek
  • planowanie i ustalanie celów

Pamiętaj. To są tylko przykłady. Chodzi o to że dobre nawyki pozwalają na to aby trzymać się celu i trzeba tym nawykom pozwolić na kontrolę twojego życia.

2. Posiadam niezniszczalną wytrwałość

Wytrwałość to fundament twojego sukcesu. Życie jest pełne wyzwań w każdym obszarze naszego życia. I przy każdym wyzwaniu czy porażce mamy do wyboru dwie rzeczy:

  • Wycofujemy się
  • Decydujemy się na wytrwałość

Oszałamiającym faktem jest to jak wielu ludzi decyduje się na wycofanie się. Jednak ciężko jest takiego stanu rzeczy nie rozumieć. Porażka boli. Każdy chce jej uniknąć i ciężko jest wytrwać w działaniu gdy nie ma efektów. I tutaj większość ludzi polega na chwilę przed sukcesem.

Dlatego fundamentalną kwestią jest utrzymać wytrwałość w działaniu. Czasem wystarczy wytrzymać tylko trochę dłużej aby zaczęło oddawać i potem pójdzie z górki.

3. Żyję każdym dniem jakby to był ostatni dzień

Bardzo często żyjemy przyszłością albo przeszłością. W przypadku osiągania celów częściej jest to życie przyszłością. Albo boimy się tego co może się wydarzyć albo nie możemy doczekać się tego co może się zdarzyć. Aby osiągać sukcesy to należy się skupiać na tym na co mamy kontrolę czyli na tym co się dzieje tu i teraz. Nie pozwól strachowi przed przyszłością na przeszkadzanie w rozwoju. Porzuć myślenie o przyszłości, o tym czy dana rzecz jest błędem czy nie i daj z siebie wszystko w zadaniach które możesz wykonać teraz.

Oczywiście powinieneś planować na przyszłość ale nie powinieneś przejmować się tym co ta przyszłość przyniesie. Skupiaj się na zadaniach które możesz zrobić teraz.

I oczywiście te zadania z teraźniejszości mogą mieć pozytywny wpływ na przyszłość(taka lekka hipokryzja z pozytywnym wpływem dla nas).

4. Dążę do zostania lepszą wersją siebie

Szeroko rozumiany samorozwój to kolejny fundament sukcesu. Zawsze jest coś czego możesz się nauczyć i zawsze jest jakiś nowy sposób na to żeby poprawić jakość swojego życia. Ustaw kierunek na rozwój i ucz się nowych rzeczy bo zawsze jest coś nowego do nauczenia.

Wiem że zabrzmi to banalnie ale i tak to powiem bo to jest prawda. Jak się nie rozwijasz to się zwijasz. I żeby zawsze musisz dążyć do tego żeby być w lepszym miejscu i żeby być osobą lepszą niż wczoraj. Taki mindset drastycznie zwiększa szansę na sukces w życiu.

5. Nie odwlekam z działaniem

Każdy ma w sobie cząstkę lenia i zmaga się z lenistwem. Nawet najwięksi tego świata mają w sobie cząstkę lenia. I Ci co tego lenia potrafią pokonać odnoszą w życiu sukcesy. Dlatego wryj sobie w głowie zasadę że zadań nie odwlekasz i naucz się jak wygrywać z lenistwem.

A jeśli nie wiesz jak z lenistwem wygrywać to polecam swój program „Ostateczne rozwiązanie problemu lenistwa”. Link w opisie.

No i to by było na tyle jeśli chodzi o to wideo. Standardowo zapraszam do mojego newslettera gdzie co niedziela wysyłam za darmo materiały premium z tematyki rozwoju osobistego dodatkowo bardzo dobrze wiesz jak działa ten serwis. Abym się rozwijał to potrzebuje twojego lajka oraz komentarza więc kliknij i skomentuj aby moja praca nie szła na marne. Dzięki za oglądanie i do następnego! Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.