Uncategorized

Prawda o lenistwie której nie chcesz usłyszeć

Posted by admin

Każdy z Was bardzo dobrze wie co musi zrobić aby osiągnąć sukces. Nie jest tak że zastanawiasz się nad swoim życiem i na dobrą sprawę nie wiesz co trzeba zrobić aby osiągnąć cel jaki sobie postawiłeś. W większości przypadków bardzo dobrze wiesz jaki jest pierwszy krok do realizacji założonych celów. Jednak pomimo tego że bardzo dobrze wiesz co musisz zrobić to tego nie robisz.

I dosięga to każdego(w tym mnie). Przykładem jest zadbanie o moje zdrowie. Umówienie wizyty i pójście do lekarza na podstawowe badania zdrowotne zajęło mi dokładnie 17miesięcy. Prawie półtora roku zbierałem się w sobie aby wejść na portal internetowy prywatnej opieki medycznej którą mam wykupioną aby umówić podstawowe badanie lekarskie.

W przypadku prostego badania lekarskiego nie miałem do wykonania żadnych skomplikowanych czynności. Nie musiałem być kreatywnym. Nie musiałem wykonywać żadnej pracy. Musiałem tylko umówić wizyty i pojawić się w umówionym miejscu i czasie.

A mimo wszystko nie potrafiłem zebrać się w sobie na badania. I w tym przypadku bardzo dobrze wiedziałem co muszę zrobić aby zrealizować ten cel. Wiedziałem na jaką stronę internetową muszę wejść i gdzie klikać. A mimo to przez tak długi czas nic z tym nie robiłem.

I teraz pomyśl jak wygląda sytuacja gdy chcemy zmienić swój styl życia o 180 stopni. Opór jest o wiele większy. Jednak i tak i tak wiemy co trzeba zrobić aby zacząć iść w kierunku celu. Każdy z Was dokładnie rozumie to co trzeba wykonać aby cel zrealizować.

Ale tego nie robimy.

To wszystko świadczy o tym że lenistwo nie jest spowodowane niewiedzą. Wszystko wiemy i nic nie robimy. Czyli wszystko oddaje ten wspaniały cytat który propaguje w polsce Rafał Mazur z zenjaskiniowca.pl a autorem tego cytatu jest Steve Hardison.

Czego jeszcze udajesz, że nie wiesz? – Steve HARDISON

  • Udajemy że nie jesteśmy gotowi.
  • Udajemy że nie wiemy co trzeba zrobić
  • Udajemy że coś nam przeszkodziło
  • Udajemy że ktoś nam przeszkodził

A na dobrą sprawę od zawsze kryła się za tym jedna rzecz. A tą rzeczą jest niechęć do działania które wiemy że musimy zrobić aby zrealizować swój cel. I tą niechęć nazywamy lenistwem.

Tylko z lenistwem jest pewien problem. I kryje się za nim pewna prawda której osoba leniwa zawsze nie chce słuchać.

A tą prawdą jest to że nie istnieje coś takiego jak lenistwo.

Człowiek w swojej naturze cały czas coś robi. Wyobraź sobie że najgorszą torturą jaką można zastosować na człowieku to zamknięcie go w pomieszczeniu w którym nie może nic robić i nie ma żadnych bodźców zewnętrznych. Taka osoba najzwyczajniej w świecie wariuje bo mózg i nasz organizm cały czas potrzebuje bodźców.

Dlatego nie jesteś leniwy. Jesteś osobą która cały czas pracuje i cały czas działa. Tylko dokonujesz złych wyborów.

  • Zamiast się uczyć wolisz poscrollować social media.
  • Zamiast pójść na trening wolisz pooglądać netflixa
  • Zamiast pracować w pracy wolisz pójść na kawę z pracownikami
  • Zamiast wstać z łóżka jak zadzwonił budzik to decydujesz się go wyłączyć i leżeć dalej.

Cały czas coś robisz i przed wykonaniem tej czynności zawsze jest decyzja. Czasem nawykowa i prawie nieświadoma ale decyzja.

Więc jak myślisz że jesteś leniem to jesteś w błędzie bo nie ma czegoś takiego jak lenistwo. Po prostu podejmujesz złe wybory i masz w życiu to na co zasługujesz. Dlatego aby podejmować dobre decyzje to zapraszam cię do DARMOWEGO szkolenia jak zbudować system który zwycięża z lenistwem. W tym szkoleniu dowiesz się jak sobie ułatwić podejmowanie dobrych decyzji i nie być leniwym.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o potocznie nazywanym lenistwie to zapraszam do wideo „5 Faktów o lenistwie które ludzie poznają za późno” link do wideo wrzucam na ekran po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.