lenistwo

Jak pokonać lenistwo – 3 sprawdzone sposoby

jak pokonać lenistwo
Posted by admin

Cześć! W tym wpisie dowiesz się jak pokonać lenistwo! Zapraszam do czytania.

Dlaczego wygranie z lenistwem jest trudne?

Wielu ludzi(szczególnie w momencie kiedy piszę ten post a mamy styczeń) próbowało pokonać lenistwo. Chciało rozpocząć naukę czegoś nowego. Próbowało chodzić na siłownię i po jakimś czasie nie przestać. Próbowało realizować swoje cele, próbowało cieszyć się życiem. Jednak wielu nie znalazło odpowiedzi na pytanie jak pokonać lenistwo.

Pokonanie tego problemu z pozoru wydaje się łatwe. Zwyczajnie bierzemy się do roboty i działamy zamiast leżeć i nic nie robić. Niestety pokonanie lenistwa nie jest takie łatwe. Jakby było to wszyscy bylibyśmy milionerami. Nie bez powodu wielu ludzi lenistwo(ładniej zwaną prokrastynację) uważa za chorobę.

Szczególnie trudne jest to w obecnych czasach. Czasach gdzie mamy natychmiastową gratyfikację mamy Netflixa, Internet, Gry komputerowe, dostawy jedzenia do domu i pracę zdalną. Nie chce nam się nic.

Dlaczego odpowiedź na „Jak pokonać lenistwo” jest obecnie tak ważna?

Temat jest mega ważny w obecnych czasach. Czasach gdzie galopuje inflacja i rządy szukają wszędzie sposobów na to żeby ruszyć gospodarkę. Może pojawić się sytuacja że każdy z nas będzie zmuszony do tego żeby wyjść ze strefy komfortu i zacząć robić więcej aby utrzymać jakość życia jaka obecnie istnieje.

Na szczęście jest sposób!

Na szczęście nie jesteśmy skazani na to że jest jak jest i nie da się tego lenistwa pokonać. Bo da się. Są na to sprawdzone sposoby i metody. Metody które działają i są skuteczne. A co najważniejsze te metody są proste. W tym wpisie poznasz część z nich.

Też byłem w tym miejscu gdzie nic mi się nie chciało do czasu aż znalazłem swój sposób na to żeby pokonać ten problem. Obecnie żyję w taki sposób że wszystkie plany które pojawiają się w mojej głowie, realizuję bez odkładania na później. I jednym z planów jest pokazanie innym jak osiągnąć ten stan który właśnie realizuję. 

Większość z Was pewnie teraz zastanawia się dlaczego warto mnie słuchać? Nie będę was długo zachęcać. Pokażę liczby

 • Pracuję na 1,5 etatu
 • Trenuję na siłowni 6 razy w tygodniu
 • Biegam dwa razy w tygodniu
 • Trzymam ścisłą dietę 
 • Prowadzę bloga, youtube, instagrama i wysyłam cykliczne maile w ramach szkoły wygrywania
 • Prowadzę drugiego bloga, youtube i podcast związanego z moim głównym etatem
 • Przynależę i aktywnie działam w strukturach zarządu OSP
 • Czytam po 5 książek miesięcznie

Jak pokonać lenistwo – sposoby

Dzięki sposobom na pokonanie lenistwa zamiast leżeć i odkładać robotę w nieskończoność – siadasz i robisz. Nie ma odkładania działania, „jeszcze jednego odcinka serialu” ani „gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce”. Po prostu jest plan i jego realizacja. To aż tak proste i przy okazji przepotężne.

jak pokonać lenistwo

1. Najmniejszy możliwy krok

Jest to technika która jest bardzo prosta, łatwa i przyjemna. W momencie gdy wpada nam do głowy myśl w stylu. „Może bym coś porobił” to ustawiamy minutnik na 5minut i zaczynamy pracować nad zadaniem przez 5 minut. Potem po 5 minutach podejmujesz decyzję:

 • Dobra, pracuje dalej
 • Nie pracuje olewam temat
 • A może dam sobie jeszcze te 5 minut?

To że wybierzesz „nie pracuje olewam temat” jest całkowicie normalne i nie musisz się w tej sprawie gryźć z poczuciem winy. I tak jesteś do przodu bo przecież popracowałeś te 5 minut. A lepszy rydz niż nic. W całej tej zabawie chodzi o to że w większości przypadków odkładamy działanie na później bo ogrom pracy nas przerasta.

A jak zmniejszamy ilość pracy do 5 minut to zdejmujemy z siebie presję.

jak pokonać lenistwo

2 . Podpisanie paktu

Odpowiedź na pytanie jak pokonać lenistwo o której każdy z nas myślał ale nigdy nie wdrożył w życie ponieważ wiedziałeś z tyłu głowy że jak się na to zobowiążesz to nie ma odwrotu i będzie trzeba działać albo spotkają nas mało przyjemne konsekwencje.

A o co chodzi? Chodzi o podpisanie umowy że będziemy realizować jakiś cel i jeśli go nie zrealizujemy to musimy zapłacić. Najlepiej pieniędzmi które będziemy musieli przekazać na cele charytatywne lub w inny sposób je wydać. No i każdy pomyśli że lipa bo ciężko znaleźć kogoś kto będzie to egzekwować i brać od nas kasę.

A wcale tak ciężko nie jest. Jest do tego stworzona specjalna aplikacja a mianowicie aplikacja Stikk.

W tej aplikacji możesz stworzyć i podpisać kontrakt. Ustawić datę rozpoczęcia i datę zakończenia, przypisać sędziego który będzie sprawdzać czy trzymasz się założonego planu i dodatkowo przelać pieniądze do aplikacji która przeleje ją na cele charytatywne jeśli nie zrealizujesz celu.

jak pokonać lenistwo

3 . Zobaczenie motywacyjnego contentu

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu oglądał jakiś filmik motywacyjny i każdy ma też w swojej głowie listę osób które go inspirują do pracy. Każdy z nas miał taką sytuację że jak zobaczył ten filmik motywacyjny lub inny rodzaj contentu motywacyjnego(zdjęcie, wywiad, książka) to nagle się okazało że jesteśmy tak mocno napompowani że byliśmy w stanie ruszyć z kopyta do pracy. To jest chwilowa motywacja którą każdy ma a potem ją traci i zamiast dalej działać to po tej chwili traci zapał do działania i nie robi nic.

Jednak każdy z nas zapomina o tym że jak ta motywacja wygasa to nie oznacza to że ona nie może wrócić. Ta motywacja może wrócić. Wystarczy uruchomić motywacyjny content jeszcze raz w momencie gdy znowu mamy chwilę słabości.

Dlatego w momencie utraty motywacji:

 1. Wchodzisz w google
 2. Wpisujesz motywacyjny filmik
 3. Oglądasz

To nie koniec!

Przygotowałem jeszcze kolejne 3 sposoby na to jak pokonać lenistwo! Wystarczy podać email na który prześlę kolejne 3 sposoby na pokonanie lenistwa które są jeszcze skuteczniejsze! Podaj adres email w poniższym formularzu i poznaj kolejne 3 sposoby

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.