youtube

5 błędów myślenia których warto się pozbyć

Posted by admin

Cześć!

Ja jestem Szymon i witam Cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku opowiem o 5 błędach myślenia które bardzo dużo ludzi popełnia w swoim życiu i pracy. Zapraszam do oglądania.

  1. Należy mi się coś od życia

Jest to jedno z tych przekonań które powstało poprzez wszechobecny dobrobyt w naszych czasach. Cały czas jest dobrze na naszym świecie od przeszło już 50 lat. Nie ma wojen, ludzie masowo nie umierają. Nie zaznajemy na co dzień przemocy a osoby które potrzebują pomocy to często (choć nie zawsze) jakąś pomoc otrzymają(oczywiście abstrahując od jakości tej pomocy).

Te wszystkie sytuacje wytworzyły w nas myślenie które mówi nam że nam się coś należy. Wydaje nam się że fakt samego istnienia daje nam to że należy nam się jakiś zasiłek, zapomoga albo co ciekawe awans w pracy z racji stażu.

No niestety to jest błąd. Brutalna prawda jest taka że nic nam się nie należy od życia. Wszyscy jesteśmy egoistami i jeśli chcemy coś mieć to musimy na to zapracować.

2. Jestem już za stary na jakiekolwiek zmiany w życiu

To jest bardzo poważny błąd. Przeświadczenie które pojawia się u wielu osób które miały wspaniałe lata młodości(np. byli dobrze zapowiadającymi się sportowcami i np. przez kontuzję zakończyli karierę albo byli dobrzy na studiach i rynek pracy ich szybko zweryfikował) i takie osoby wylądowały w kiepskim miejscu z racji że spotkała ich brutalna rzeczywistość.

Obecnie mają fałszywe przekonanie że nie posiadają odpowiedniej ilości siły, determinacji, sprawności żeby realizować cele lub iść do przodu. Niestety w 80% przypadków jest jeszcze gorzej i takie osoby są przekonane że najlepsze lata życia już mają za sobą…

I takie myślenie to oczywiście karygodny błąd.

Nigdy nie jest za późno na osiąganie nowych celów. Dla przykładu i inspiracji założyciel KFC założył pierwszą budkę z kurczakiem w wieku 40lat. Churchill odnosił sukcesy jako premier Wielkiej Brytanii mając 70 i ponad 70 lat na karku.

3. Nie zrobiłem czegoś bo to jej wina

To jest kolejna przypadłość która jest plagą wśród ludzi współpracujących ze sobą.

Powiedzmy że masz zadanie do wykonania. Zadanie składa się z czynności z różnych czynności z czego jedna z nich jest zależna od kogoś innego. Nasz przełożony wyznaczył nam zadanie do wykonania.

My zgłaszając się do osoby od której zależy wykonanie naszego działania dostajemy odpowiedź odmowną. Osoba powiedziała nam że nie może tego zrobić albo że nie zrobi tego teraz.

I co my robimy w takiej sytuacji? Odpuszczamy. I nasz szef jak nas się pyta dlaczego tego nie zrobiliśmy to zwalamy winę na tą osobę która nam odmówiła.

Zadanie zostało skierowane do nas i my byliśmy odpowiedzialni za jej wykonanie. Twojego szefa nie obchodzi to jakie masz przeszkody. Twoim obowiązkiem było poinformować tą osobę o konieczności wykonania zadania a jak dalej otrzymasz odpowiedź odmowną to twoim obowiązkiem było jak najszybciej o tym alarmować.

Nie zrobiłeś nic. Zwaliłeś winę na innych. Nie rób tak bo to autostrada do zwolnienia z pracy.

4. Moi znajomi nie mają wpływu na to jaką osobą jestem

Jim Rohn –  amerykański pisarz i  mówca motywacyjny powiedział, że „jesteśmy wypadkową sumą 5 osób, z którymi najczęściej przebywamy”.  Pomyśl przez chwilę o tym zdaniu.

Wyobraź sobie te osoby? Jakkolwiek jest to dla Ciebie zaskakujące i niewygodne, przyznaj, że tak właśnie jest że jesteś do tych osób podobny.

To, kto jest wokół Ciebie ma bardzo duże znaczenie na Twoją osobę i na Twój rozwój. To jakimi ludźmi się otaczamy  determinuje nasze życie.

Polecam się zastanowić nad tym kim się otaczasz.

5. Życie jest fair

Ostatnia myśl to przekonanie wśród ludzi że karma wraca. Mam dla Ciebie szokującą wiadomość.

Nie wraca.

  • Dlaczego wielu nazistów dożyło starości w Argentynie?
  • Dlaczego niektórzy rodzą się milionerami a niektórzy rodzą się jako sieroty w biednym kraju w Afryce?
  • Dlaczego niektórzy rodzą się jako piękni modele a niektórzy rodzą się jak trędowaci?

Na to jak wyglądamy pod kątem genetycznym. Na to jaki mamy start w życiu nie mamy wpływu. Możemy tylko ciężko pracować na to żeby podnieść swój standard życia i swój rozwój w porównaniu do siebie.

Z wczoraj.

Osoby które dorabiają się milionów kradnąc które są psychopatami i nie obchodzi ich łamane prawo też nie są dosięgani przez karmę. Zniszcz ten mechanizm wyparcia że życie jest fair.

Nie jest. Ale nie oznacza to że masz się poddać.

I to tyle jeśli chodzi o ten film. Zapraszam standardowo do polecania kanału znajomym(tam pod filmem jest przycisk udostępnij, łapka w górę, subskrybuj). Pozwoli mi się to rozwinąć i dawać wam jeszcze więcej wartości.

Standardowo też zapraszam na mojego bloga szkolawygrywania.pl oraz na mojego instagrama szkola.wygrywania gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji. Dzięki za oglądanie i do zobaczenia. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.