youtube

5 najgorszych myśli które wtłaczają nam inni

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania! W dzisiejszym odcinku opowiem o tych złych myślach które przewijają się ciągle w naszym życiu przez to że ludzie ciągle je powtarzają. Często ludowe powiedzonka typu rosyjskie „najpierw zrób potem gadaj” albo „jeśli wejdziesz miedzy wrony będziesz krakać tak jak one” mają w sobie masę prawdy jednak nie wszystkie myśli które nam ludzie wciskają są bardzo dobre. Niektóre są bardzo złe i sprawiają one że zwalniamy swój rozwój.

Zapraszam do oglądania.

Zanim zaczniemy zapraszam na moją stronę szkolawygrywania.pl/darmowy-ebook/ i odbierz darmowego ebooka „3 sposoby na pokonanie blokady stresu. Gorąco zachęcam.

  1. Bądź sobą

To chyba najgorsza porada jaką słyszałem i najgorsze jest to że jest ona ciągle powtarzana. Gdy pytasz kogoś gdy jest ci źle, gdy nie radzisz sobie w życiu gdy ktoś cię nie lubi itd to zawsze usłyszysz poradę typu. Bądź sobą i zobaczysz wszystko się ułoży.

No nie ułoży się

Weźmy sobie np. sytuację gdy jesteśmy niezadbanym kolesiem bez pracy, bez żadnego poważnego wykształcenia, ważymy 50kg, myjemy się raz w tygodniu, mieszkamy z rodzicami i jedynym naszym zainteresowaniem jest przeglądanie memów oraz przesiadywanie w social media. No i naszym głównym problemem jest to że jesteśmy samotni.

Mamy kolegę który dobrze zarabia, ćwiczy powiedzmy streetworkout i ma kaloryfer na brzuchu, jest wykształcony i zawsze dobrze ubrany. Kolega na atencję ze strony płci przeciwnej nie narzeka.

I my pytamy się kolegi co on robi że ma takie zainteresowanie ze strony kobiet? I co nam kolega odpowie. Nie martw się! Bądź sobą a kobiety to zauważą.

Bądźmy poważni.

Jestem facetem i jak ja bym był kobietą(i oglądające koleżanki pewnie potwierdzą) nie spojrzałbym nawet na tego niezadbanego gościa. Po co w moim życiu mi facet którym trzeba się jeszcze opiekować.

Jaką radę powinien usłyszeć niezadbany kolega?

Nie bądź sobą. Bądź tym kim trzeba.

Ta wyśmiewana w rozwoju osobistym lepsza wersja siebie to jest właśnie to czego potrzebujemy. Nie powinniśmy patrzeć na to jacy jesteśmy. Powinniśmy zbudować siebie od nowa. A nawet zgodnie z logiką jak jesteśmy tragiczni to mamy jasny drogowskaz co powinniśmy robić. Powinniśmy robić dokładnie przeciwną rzecz do tej którą robimy teraz.

2. Pracuj ciężko (trzeba mądrze pracować, nie ciężko)

Kolejny mit to trochę ma w sobie prawdy(ale tylko trochę). Ciągle jak ktoś pyta co trzeba w życiu robić i jak robić to się słyszy że ciężką pracą można wszystko osiągnąć.

No można osiągnąć. Ale nie samą ciężką pracą.

Weźmy przykładowo do wykonania jakąś pracę np. wykopanie dziury w ziemi. Praca całkiem prosta do wykonania. Zgodnie z maksymą pracuj ciężko bierzemy za szpadel i kopiemy. Kopiemy przez dobre 14 godzin aż padliśmy ze zmęczenia. Przychodzimy kolejnego dnia i kopiemy znowu przez 12 godzin aż padliśmy.

Trzeciego dnia po kolejnych 6 godzinach mamy wykopaną dziurę jaką chcieliśmy.

Czy pracowaliśmy ciężko? Owszem. Czy to było dobre? Nie.

A dlaczego nie? A no dlatego że niepotrzebnie się namęczyliśmy bo równie dobrze można było to wykopać w godzinę koparką. Za koparkę zapłacilibyśmy powiedzmy te 300zł i zaoszczędzilibyśmy czas i swoje zdrowie.

W tych straconych 32 godzinach na kopanie moglibyśmy zarobić o wiele więcej pieniędzy i mieć wykopaną dziurę.

Do czego ja tu zmierzam? Do tego że trzeba pracować ciężko. Ale nie tylko ciężko. Trzeba pracować ciężko i mądrze. Zanim rzucisz się w wir pracy to najpierw zastanów się czy to co robisz ma jakikolwiek sens.

Zanim przejdziemy do punktu 3 to chciałbym was zaprosić do zasubskrybowania kanału abyś nie przegapił kolejnego filmu na moim kanale. Kliknij w czerwony przycisk i wracamy do filmu. Dzięki!

3. Pójdź na studia i skończ studia. Wtedy będziesz miał lepsze życie

To ciągle powtarzają nam babcie, dziadkowie i rodzice którzy swoją dorosłość przeżyli w czasach komunizmu. W tamtych czasach może i studia coś znaczyły. Teraz? Poza zawodami które wymagają studiów do pracy (jak prawnik, lekarz, służby mundurowe które dają z automatu stopień kierowniczy po studiach i inne tego typu) to studia nie dają absolutnie nic od siebie.

Pójdźmy tutaj na logikę. Wyobraź sobie że posiadasz firmę. Praca ładnie chodzi, wykonujesz różne zadania ale w końcu ilość czynności które trzeba wykonać cię przerasta i potrzebujesz pracownika do jakiejś skomplikowanej czynności.

Wystawiasz ogłoszenie o pracę. Na co patrzysz w pierwszej kolejności?

Na to jakie szkoły dana osoba pokończyła czy na to co ta osoba umie robić? Nie bez powodu rekruterzy szukają ludzi z doświadczeniem. Doświadczenie pokazuje że dana osoba dla kogoś już wykonywała daną czynność a z racji że ją wykonywała to istnieje duże prawdopodobieństwo że tą czynność wykonywać umie.

Dlatego jak będziesz się zastanawiał nad studiami to zastanów się czy ich potrzebujesz. Bo jeśli nic ci nie dają to naucz się samemu potrzebnych umiejętności do pracy i szukaj pracy. Rok pracy w zawodzie jest 3 razy lepszy niż 5 lat studiów.

Jednak bardzo ważna jest tutaj kwestia tego że nie chce krytykować tutaj edukacji. Edukacja jest ważna. Uczyć i rozwijać się trzeba cały czas. Samemu się uczyć z książek, kursów, poradników.

4. W życiu trzeba mieć coś swojego(Trzeba kupić mieszkanie na kredyt)

Kolejny super temat. Zawsze się powtarza że każdy powinien mieć coś swojego żeby mieć gdzie się podziać. Niby ok jednak tutaj w tym pędzie za miejscem do życia zaszliśmy za daleko.

Kupujemy jak szaleni mieszkania i budujemy domy na kredyt. Po cholerę nam ten kredyt? Bierzemy 400tys zł kredytu na 30 lat i spłacamy bankowi 700tys zł.

Tak wiem że jest inflacja i wartość nieruchomości wzrasta itd. Jednak dalej jest to praktycznie pomiędzy 1,5 a 2 razy tyle ile dostaliśmy od banku. Kupując dom czy mieszkanie nasz majątek nie powiększa się o mieszkanie o wartości 400tys zł. Nasz majątek pomniejsza się o 300tys zł odsetek. Więc na dobrą sprawę jak bank zmieni właściwości kredytu albo stracimy wszystkie źródła przychodu to bankrutujemy na dzień dobry.

Dodatkowy aspekt kredytu to zobowiązanie. Wiele ludzi ma tak że jak nie zobowiąże się publicznie do czegoś to nie potrafi pracować. Jak się zobowiążemy do spłaty kredytu to mamy motywację do tego żeby pracować. Ale nie pracujemy wtedy na siebie. Pracujemy wtedy dla banku który nam tego kredytu udzielił.

Nie musisz mieć czegoś swojego na kredyt. Nie bierz kredytu pod swoje mieszkanie. Pod inwestycje gdzie inni ludzie to spłacają to już jest inna dyscyplina sportu. Dla siebie kupuj wszystko za gotówkę.

Poza tym dlaczego musisz mieć miejsce do życia w wieku 20, 30, 40, 50 lat? Jak odejdziesz na emeryturę to możesz sobie kupić za grosze dom na totalnym odludziu gdzie ceny są bardzo niskie i nie skończysz na starość na bruku a póki jesteś zdrowy to możesz wynajmować.

5. Pierwszy milion to trzeba ukraść(bogaci ludzie są źli)

To jest bardzo złe myślenie. Zszokuje cię. 99% milionerów to osoby które ten pierwszy milion zarobiły. Pierwszy milion trzeba zarobić nie ukraść. Czy ty serio myślisz że bogaci ludzie są źli?

Bogaci ludzie to osoby które zauważyły potrzebę wśród ludzi, pomogli im i wystawili im za to rachunek. Dodatkowo jeszcze wzięli oni na siebie odpowiedzialność za to żeby wszystko było zgodnie z prawem oraz wzięli na siebie ryzyko tego że nawet jak nie zarobią to zapłacą odpowiednie podatki.

Nikt tych pieniędzy im nie oddał bez woli. Każde z tych pieniędzy pochodzi z jakiejś transakcji. Tak samo jak ty masz swoje pieniądze z tego że je zarobiłeś oddając swój czas pracodawcy.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Standardowo…

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.