youtube

5 pomysłów na dochód pasywny

Posted by admin

https://youtu.be/Eb-v6v5OpTc

Cześć!

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. W tym wideo opowiem o kilku pomysłach związanych z dochodem pasywnym. A co to jest dochód pasywny? Jest to dochód do którego nie musimy angażować własnej pracy. Czyli nie musimy nad tym pracować żeby zarabiać.

I uwaga. Chce od razu zaznaczyć jedną rzecz. Nie ma w 100% pasywnego dochodu. Zawsze musisz pilnować tak zwanego drzewka pieniędzy.

Wracając do tematu filmu. Zapraszam do oglądania

1. Inwestowanie w akcje

Akcja to papier wartościowy, który potwierdza to, że jego posiadacz jest uczestnikiem spółki akcyjnej, czyli jednym z jej współudziałowców. 

Mówiąc prościej, posiadając akcje jakiejś spółki, jesteśmy jej współwłaścicielami, co daje nam prawo m.in. do udziału w zyskach (dywidendy), czy głosowania na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Każda spółka akcyjna posiada konkretną liczbę akcji o równej wartości i to ile procent ich posiadamy określa jaki mamy wpływ na jej działalność. Wartość wszystkich akcji określa kapitał zakładowy nazywany też kapitałem akcyjnym. 

Jest to najprostszy sposób na inwestowanie. Jedyne co potrzeba to kapitał.

2. Zbudowanie kanału youtube/bloga pod reklamy itd

Może ja nie jestem za dobrym przykładem bo nie mam żadnego partnerstwa youtube żeby na tym zarabiać ale jeśli potrafisz tworzyć wideo i jesteś kreatywny, masz jakąś pasję którą chcesz się dzielić z innymi? Warto spróbować. Na samych wyświetleniach i reklamach na youtube można zarobić trochę pieniędzy które będą przychodem pasywnym. Za dużo do tego żeby zacząć to nie potrzebujesz. Wystarczy na dobrą sprawę telefon. A jak już chcesz coś poważniejszego to możesz dodatkowo założyć mikrofon krawatowy.

Aby zacząć zarabiać na youtube z tego co pamiętam to potrzebujesz 1000 subskrypcji oraz 4000 godzin czasu oglądania filmu. Niektórzy do takich liczb potrzebują 100 filmów, niektórzy 10 a niektórzy ponad 200. Jest to bardzo różne i wymaga sporego nakładu pracy i cierpliwości. Ale da się i nie wymaga to zbyt dużego nakładu finansowego.

3. Marketing Afiliacyjny

Marketing afiliacyjny albo inaczej marketing partnerski to szczególny rodzaj modelu biznesowego. W olbrzymim skrócie. Firmy pozwalają na sprzedaż swoich produktów ludziom praktycznie z ulicy którzy dostają % od sprzedanego produktu, % od sprzedanej instalacji oprogramowania itp.

No i tutaj mamy bardzo fajny i łatwy sposób na dodatkowe źródło pasywnego dochodu. Tworzymy masę contentu w internecie którego ludzie czytają lub oglądają. Jak mamy taką sytuację to możemy sobie pozwolić na polecanie produktów związanych z tym co robimy i możemy zarabiać na tym że ktoś z naszego polecenia kupił produkt.

Sposób z zerowym progiem wejścia. Ale za to jak w przypadku youtube trzeba popracować.

4. Sprzedaż produktu online

Jesteś Ekspertem w jakiejś dziedzinie? To masz super okazję na stworzenie pasywnego dochodu. Kroki do wykonania

  1. Tworzysz produkt online który opisuje twój zawód (może być kurs online, może być książka, nagranie mp3 itd)
  2. Tworzysz zautomatyzowaną stronę sprzedaży produktu
  3. Sprzedajesz produkt

Proste. No z lotu ptaka. Wiadomo potrzebna jest reklama produktu. Potrzeba ludzi żeby ten produkt kupili itd. Ale jak dobrze trafisz w potrzeby rynkowe to może się okazać strzałem w dziesiątkę i kolejnym sposobem na pasywny dochód.

5. Zautomatyzowany biznes

Budujesz mały biznesik i go automatyzujesz. Często kupuję i czytam ksiązki. ostatnio kupiłem jedna ksiażke od własnie takiego wydawnictwa ktore zalatwilo sobie na wylacznosc jednego amerykanskiego autora. Cała zabawa wygląda w ten sposób

  1. kupuję ksiązke na ich stronie
  2. Automat wystawia rachunek i zlecenie do firmy zewnetrznej
  3. firma zewnetrzna wysyla ksiazke i przejmuje cala zabawe z obsluga

Ta firma nie zrobiła nic fizycznie a zarobiła.

Jak widać można zarobić kasę właściwie pasywnie. Założę się że proces księgowy też był zautomatyzowany.

No i to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Jak widać inwestować można w wiele różnych rzeczy. Wszyscy sie skupiają na inwestowaniu w alokacje kapitału w różne miejsca. Moim zdaniem fajniej jest budować systemy do zarabiania pieniedzy. A jakie sposoby na pasywny dochód ty uważasz za fajne? Napisz w komentarzu

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.