youtube

5 powodów dlaczego twoja kariera stoi w miejscu

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku dowiesz się dlaczego nie rozwijasz się na poziomie zawodowym. A nie rozwijasz się bo popełniasz podstawowe błędy które blokują jakikolwiek twój rozwój. Zapraszam do oglądania

  1. Nie wiesz dokąd chcesz dojść

Jest to podstawowy błąd jeśli chodzi o jakiekolwiek podejście w życiu. Niezależnie od tego czy chodzi o karierę czy o sport czy o finanse czy o relacje z innymi to jeśli nie mamy celu jasno określonego to nie osiągniemy sukcesu w karierze.

Nie osiągniemy bo nie wiemy dokąd chcemy zmierzać. Jeśli nie wiesz kim chcesz być to na dobrą sprawę nie wiesz jakie kroki podjąć żeby osiągnąć zawodowy sukces.

Abstrachując już od tego że nie wiesz jak dojść do sukcesu zawodowego to na dobrą sprawę nie wiesz nawet CZY ten sukces osiągnąłeś. No bo jak masz wiedzieć skoro nie zdefiniowałeś nawet jak ten sukces ma być osiągnięty.

2. Nie pokazujesz się światu

Nawet jeśli wiesz jaki sukces zawodowy chcesz osiągnąć to nie osiągniesz go jeśli nie pokażesz swoich umiejętności szerszej publice. No oczywiście nie dotyczy to wszystkich zawodów bo np. taki trener piłkarski jest na tyle medialnym zawodem że jak jego zespół osiąga wyniki to on nie musi dbać o to żeby inni go zobaczyli ale

W przypadku innych zawodów np. manager, handlowiec, programista, księgowy itd to musisz pokazać się światu. A w jaki sposób?

  • Pokazuj się na konferencjach branżowych
  • Chodź na spotkania branżowe
  • Prowadź bloga, wideobloga
  • Zatrudnij się jako wykładowca

Jak pokażesz się światu jako ekspert w swojej dziedzinie to pewnego dnia może zdarzyć się tak że jakiś headhunter stwierdzi że:

  • fajna osoba jesteś
  • znasz wszystkie zagadnienia
  • pokazujesz się światu
  • jesteś ekspertem

I może dać ci szansę na jakimś odpowiedzialnym stanowisku. Poza tym nawet jeśli tak się nie wydarzy to pokazując się światu nawiązujesz nowe znajomości które odpowiadają za 3/4 zatrudnień w wielu branżach bo jak wiemy jak się kogoś szuka do pracy to najpierw się pyta po znajomych.

3. Nie dokształcasz się

Zawsze się powtarzało że tylko prawnicy, lekarze muszą się ciągle uczyć bo wszystko się zmienia. No nie do końca.

Wszyscy musimy się doszkalać. Nawet budowlańcy mają tak że pojawia się nowy sposób malowania ścian, nowa maszyna która usprawnia pracę itd. Jeśli chcesz odnieść sukces w swojej branży to musisz być dobry w swojej dziedzinie.

Aby być dobrym w swojej dziedzinie to musisz się dokształcać. Szukaj książek, rób różne projekty po godzinach (np. u mnie znajomy uczył się nowej metody malowania na kartonach w garażu). Możesz też część wynagrodzenia wydzielić jako budżet szkoleniowy i kupować sobie szkolenia.

4. Nie jesteś chętny

Stara dobra metoda na to żeby awansować w pracy. Bierzesz na siebie robotę której nikt inny nie chce robić, szef to zauważa i zastanawia się jak to tobie wynagrodzić(nawet jeśli nie wynagrodzić to przynajmniej będziesz ostatni w kolejce do zwolnienia).

Dodatkowo większość ludzi jak pracuje w różnych zawodach to wykonuje latami to samą pracę. Oni nie mają kilku lat doświadczenia. Oni mają jeden rok pracy powtórzony kilkukrotnie.

Osoba chętna która bierze na siebie dodatkowe zadania nabiera doświadczenia w innych dziedzinach. A na rynku pracy poszukuje się ludzi z doświadczeniem którzy z niejednego pieca chleb jedli.

5. Nie wyciągasz lekcji

Ostatnim punktem jest fakt tego że po zakończonym projekcie jedyne o czym myślimy to świętowanie oraz odczuwamy ulgę że udało się skończyć pracę.

I to jest błąd. Powinniśmy wyciągać lekcję z tego co zrobiliśmy.

Zadajmy sobie pytanie. Co działało dobrze? Co działało źle? W jaki sposób możemy poprawić to co nie działało? Czy jest jakiś sposób na to żeby pracować lepiej?

Jak tego nie robimy to nie mamy żadnych dobrych praktyk, żadnych metod które działają. Nic nie wnosimy swoją osobą. Stajemy się wyrobnikiem. A wyrobników na rynku jest masa.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten filmik. Standardowo […]

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.