youtube

6 plusów porannego wstawania

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym dlaczego warto wstawać rano. Oczywiście tutaj nie mówię o tym że jest to konieczne do tego żeby odnieść sukces w życiu chcę tylko powiedzieć że wstawanie wcześnie rano ma swoje plusy i dzisiaj je pokażemy.

Zanim zaczniemy zapraszam na moją stronę szkolawygrywania.pl/darmowy-ebook/ i odbierz darmowego ebooka „3 sposoby na pokonanie blokady stresu. Gorąco zachęcam.

  1. Lepsza koncentracja

Zaczynanie dnia wcześnie rano poprawia koncentrację. Dlaczego? Dlatego że jak wstaniemy rano gdy jeszcze wszyscy dokoła śpią to nikt nam nie będzie przeszkadzać i możemy się skupić na pracy nad swoimi celami.

Dodatkowo mamy lepszą koncentrację ponieważ każdy z nas jak wstaje z łóżka to potrzebuje chwili czasu na aklimatyzację w otoczeniu. Taka aklimatyzacja potrafi trwać kilka godzin. Więc powiedzmy jak zaczynasz normalną pracę o 9 a wstajesz o 7 to w pracy jesteś w 100% zaklimatyzowany koło godziny 11. A jak wstajesz o 5 to od godziny 9 możesz już pracować na pełnych obrotach.

2. Poprawa jakości snu

Jak wstajemy regularnie o danej porannej godzinie to nasz organizm zaczyna się do tego adaptować. Jak kładziemy się spać losowo to niestety nasze ciało jest cały czas w szoku bo nie wie dokładnie kiedy idziemy spać, kiedy wstajemy itd.

Spanie regularnie w tych samych godzinach pozwala naszemu zegarowi biologicznemu się dostosować i dzięki temu lepiej śpimy w nocy i mamy więcej energii w ciągu dnia.

3. Łapanie momentum (efekt kuli śniegowej)

Time To Roll: It's Just About... Life - Life & The Sunday ...

Wielu psychologów poleca od razu po wstaniu z łóżka pościelić łóżko. Dlaczego? Dlatego że jak to zrobimy to od razu w naszym mózgu pojawia się skończone zadanie które udało nam się zrobić.

Biologia skonstruowała nas tak że w momencie gdy odnosimy jedno zwycięstwo to jest nam o wiele łatwiej odnieść kolejne i kolejne i kolejne. To zjawisko nazywa się efektem kuli śniegowej.

Jak wstajemy rano gdy jest cisza i spokój i wykonujemy wtedy najważniejsze zadania które mieliśmy przeznaczone na dany dzień to w momencie gdy niektórzy dopiero zaczynają swój dzień to my już mamy na dobrą sprawę dzień za sobą. Zrobiliśmy najważniejszą pracę i cały stres związany z pracą odchodzi w zapomnienie.

Zanim przejdziemy do punktu 3 to chciałbym was zaprosić do zasubskrybowania kanału abyś nie przegapił kolejnego filmu na moim kanale. Kliknij w czerwony przycisk i wracamy do filmu. Dzięki!

4. Możesz ruszyć do przodu w swoim życiu

Dzień 80% społeczeństwa wygląda w taki sposób że wstają, szykują się do pracy, w pracy są zawalani zadaniami których się nie spodziewali. Tyrają w ciężkim szoku że coś takiego się pojawiło. Po pracy są wykończeni i nawet jeśli chcą coś wykonać to nie mają na to jakiejkolwiek siły.

W momencie gdy ty wstaniesz rano i wykonasz pracę na dany dzień którą sobie założyłeś to odzyskujesz kontrolę nad życiem. Nie jest tak że przychodzi do ciebie szef i ci mówi rób to to to i to.

Bo czas szefa zaczyna się od 9 a twój czas zaczyna się od 5 i podczas tych kilku godzin gdy masz więcej energii niż po pracy robisz swoje zadania.

5. Oszczędność czasu

Co robi większość ludzi o godzinie 23, 24, czy 1 w nocy? Ogląda film, mecz, czyta jakąś powieść czy najgorzej obżera się aż lodówka odskakuje.

Co robi osoba która wstaje o 5 rano? Śpi. Osoba która wstaje rano nie ma czasu na rzeczy które mu ten czas pożerają takie jak oglądanie telewizji. Taka osoba najzwyczajniej w świecie takich rzeczy nie robi bo w tym momencie śpi a te godziny które inni zamulali przed telewizorem ta osoba poświęca na pracę z rana.

Takim sposobem oszczędzamy czas.

6. Mamy chwilę dla siebie.

5 Interesting Things to Start in Your Spare Time

Kolejnym plusem jest fakt że gdy wstajemy rano to nikt nam nie przeszkadza, nikt nas nie zagaduje jesteśmy tylko i wyłącznie sami ze sobą. Nawet jeśli jesteś ekstrawertykiem to czasami potrzebujesz chwili żeby odetchnąć. Potrzebujesz chwili żeby pomyśleć o tym co się dzieje w życiu lub po prostu potrzebujesz ciszy. Wstawanie wcześnie rano przed wszystkimi daje ci taką możliwość.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Standardowo…

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.