youtube

7 nawyków niszczących twoją produktywność

Posted by admin

https://youtu.be/II4rxzZQTqI

Cześć!

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. W dzisiejszym odcinku poznasz kilka nawyków które sprawiają że twoja produktywność bardzo mocno spada.

Zapraszam do oglądania

Zanim zaczniemy zapraszam na moją stronę szkolawygrywania.pl/darmowy-ebook/ i odbierz darmowego ebooka „3 sposoby na pokonanie blokady stresu. Gorąco zachęcam.

  1. Nie planowanie swojego dnia

Tak, już widzę tych ludzi co mówią. Ale Szymek planowanie jest nudne ja lubię żyć na spontanie i co to wgl. ma być za życie jak mam wszystko pod linijkę.

Planowanie dnia sprawia że symulujemy cały nasz dzień. A symulacja to jest jedna z funkcji mózgu która jest dla nas bardzo korzystna i warto ją wykorzystywać na swoją korzyść. O symulacji mówiłem w innym filmiku link w opisie.

Bez planowania dnia na dobrą sprawę nie masz celu na dany dzień, nie wiesz co sprawi że dany dzień jest dobrym dniem, nie wiesz ile musisz zrobić żeby zrealizować swój cel(może być też tak że zrobisz za dużo).

Bez planowania dnia nie skupiasz się na zadaniach które musisz zrobić. Często przykładowo mam tak że w dany dzień muszę zrobić trening siłowy. Bez planowania dnia pomyślałbym że spokojnie sobie trening zrobię po pracy. Ale często okazywało się że miałem ważne warsztaty z klientem od godziny 11 do godziny 19 które lubiły się przedłużać do godziny 21. Po takim maratonie to jedyne o czym myślę to kolacja, prysznic i relaks do serialu lub filmu.

I w takiej sytuacji uruchamiam planowanie dnia. Trening robię o godzinie 8 rano przed pracą i zadanie jest zrealizowane.

Dodatkowo bez planowania dnia dzień jest przez ciebie wypełniany czynnościami które służą za zapychacz czasu. Będziesz rozmawiał przez telefon, scrollował social media itd. Nie masz celu na dany dzień, nie wiesz ile jest roboty do zrobienia i nie realizujesz celów które sobie założyłeś bo nie zaplanowałeś dnia.

2. Spanie za długo

Kolejnym ciekawym nawykiem jest chodzenie spać wystarczająco późno żeby jedyne co można zrobić rano to przygotowanie się do szkoły/pracy i do niej pójście.

Jest to bardzo zły nawyk. Rano mamy najwyższą produktywność, rano mamy chwilę czasu przed rozpoczęciem się dnia gdzie możemy popracować nad swoimi projektami.

Rano możemy już wygrać swój dzień zanim on się w ogóle zacznie.

Dlatego wstawaj wcześniej. Nie śpij za długo. Jak do pracy masz na 9 to wstawaj o 5 rano. Pracuj nad swoimi projektami przez 2 godziny i od 7 zacznij szykować się do pracy lub szkoły.

Wtedy już niezależnie od tego co się wydarzy w pracy czy szkole. Mogą obrzucać cię gównem ty i tak już dzień wygrałeś bo zrobiłeś najważniejsze zadania na dany dzień. Swoje zadania do swoich prywatnych projektów.

Dodatkowo pamiętaj o tym że jak wstajesz rano kiedy wszyscy śpią to dysponujesz większym spokojem i mniejszą liczbą dystrakcji. Dzięki temu możesz mocniej się skupić i być bardziej produktywny.

3. Marnowanie czasu na social media

No i mamy klasyka. Myślałeś że bez tego się obędzie? No nie obędzie się. Wiele ludzi marnuje czas na social media. Nawet jeśli nie scrollujesz instagrama czy facebooka to masz jeszcze jeden nawyk który niszczy twoją produktywność bardzo skutecznie.

A tym nawykiem jest czatowanie z innymi. Wysyłasz głupie memy do znajomych oglądasz ich stories i sam je tworzysz. A to jest tylko i wyłącznie marnowanie czasu. Oczywiście z wykluczeniem stories i filmików szkoły wygrywania które są edukacyjne. NA TE TREŚCI DAJĘ CI DYSPENSĘ 😀

4. Brak priorytetyzowania

To jest błąd który sam popełniam. Muszę się szczerze do tego przyznać. Na dany dzień mam do wykonania szereg różnych zadań. Zamiast je robić od najbardziej pilnego do najmniej pilnego to robię te zadania na które mam największą ochotę.

A to jest błąd. Tłumaczę to sobie zawsze że zyskuję momentum i lecę na efekcie kuli śnieżnej a tak naprawdę często jest tak że zrobię masę mniej ważnych zadań a te najważniejsze leżą i kwiczą niezrobione.

Priorytetyzuj swoje zadania i je wykonuj zgodnie z priorytetem. Nie popełniaj mojego błędu.

5. Narzekanie

Kolejna rzecz która jest wręcz w krwi każdego Polaka. Narzekanie. Lubimy narzekać, wręcz kochamy narzekać. Narzekanie sprawia że czujemy się ze sobą lepiej. Narzekając oczekujemy że inni zaczną w magiczny sposób doceniać jak to w naszym położeniu jest ciężko i jacy to my nie jesteśmy bohaterscy w tym co robimy pokonując wszystkie przeszkody życia codziennego.

Co w zamian robią inni. NARZEKAJĄ ŻE ONI TO MAJĄ JESZCZE GORZEJ I TO CO NAM DOLEGA TO JEST NIC.

A narzekanie i prokrastynacja idą ramie w ramie w niszczeniu naszej produktywności i działania. Narzekając sprawiamy że nic nam się nie chce robić. Narzekając tracimy czas na narzekanie zamiast się skupiać na działaniu. Narzekając odpychamy od siebie innych ludzi bo nikt koniec końców narzekaczy nie lubi.

Skończ marudzić. Zacznij działać. Nie mów że coś jest złe i niedobre. Jest jakie jest. Robota jest do zrobienia. Lepiej ją zrób zamiast na nią narzekać. Narzekanie roboty nie wykona.

Cytując pudziana

„Samo się nie zrobi”.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Standardowo zapraszam na

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.