youtube

Co robić gdy nie wiesz co robić

Posted by admin

Co robić gdy nie wiemy co trzeba zrobić? Gdy pojawia się w nas myśl w stylu… Cholera nie wiem co robić aby osiągnąć ten cel!

Przez całe swoje życie obserwowałem wielu ludzi których określiłbym mianem ludzi sukcesu. Obserwowałem przemówienia, sukcesy w telewizji, w social media w internecie i zawsze miałem w głowie myśl w stylu „WOW. Ale profesjonalista! Zawsze robi wszystko dobrze i tak jak trzeba”

Obecnie gdy wchodzę na instagrama to widzę dokładnie to samo tylko w skali mikro. Każdy na pięknych wakacjach, uśmiechnięty i w super pracy. Każdy prezentuje postawę w stylu „Wszystko pod kontrolą”. Tak jak Saul Goodman z serialu Breaking Bad. Zmienił nazwisko ponieważ Saul Goodman brzmi jak „It’s all good man”.

To wszystko zbudowało przekonanie że każdy człowiek sukcesu wie co robi i wszystko realizuje zgodnie z założonym planem. Wygląda to tak jakby każdy od najmłodszych lat swojego życia wiedział co chce w życiu robić, wiedział co chce osiągnąć i miał jasno zakreślony plan jak to osiągnąć.

Zbudowało to we mnie wewnętrzne przekonanie że niczego nie osiągnę dlatego że wszyscy ludzie wiedzą co robić a ja ni w ząb nie wiem nawet od czego zacząć. Prowadziło to do tego że nic nie robiłem i wiecznie stałem w miejscu ze swoim rozwojem(i to samo będzie z Tobą jeśli nie obejrzysz do końca tego wideo). Na szczęście dowiedziałem się jaka jest prawda.

A jak jest naprawdę?

Brutalna prawda jest taka że większość ludzi sukcesu improwizuje i nie wie co robić. I tak samo ty przez większość swojego życia nie będziesz wiedzieć co robić. I nie będziesz wiedzieć czy jesteś na coś gotowy.

Kluczową kwestią w naszym życiu jest wiedzieć co robić gdy nie wiemy co zrobić w danej sytuacji. I w tym wideo podrzucam 3 rzeczy które możesz zrobić w momencie gdy nie wiesz co robić ani jak zacząć.

1. Znajdź kogoś kto miał podobny problem i go rozwiązał

Kolejna brutalna prawda. Twoje problemy nie są unikalne. Zawsze znajdzie się ktoś kto miał podobny problem i go rozwiązał. Dlatego pierwszą rzecz którą możesz zrobić gdy nie wiesz co robić to:

  • usiąść przed komputerem
  • uruchomić wyszukiwarkę internetową
  • zacząć szukać ludzi którzy mieli taki problem jaki ty masz teraz

A gdy taką osobę znajdziesz to sprawdź czy nie napisała ona książki w tym temacie, może nagrała wideo na YouTube albo napisała post na instagramie? Każdy człowiek lubi dzielić się informacjami. Jak problem był uciążliwy to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że dana osoba lubi o opowiadać o tym jak sobie z nim poradziła.

Jeśli nie znalazłeś niczego. Nie ma żadnego contentu w tym temacie to zawsze możesz odnaleźć sposób do kontaktu z taką osobą. Skontaktuj się z nią i zapytaj co ona zrobiła że nie ma już z tym problemu.

Gdy uzyskasz takie informacje to już z dużą pewnością mogę stwierdzić że będziesz wiedzieć co robić.

2. Stosuj mentalną symulacje

Wyobraź sobie że masz wskoczyć do aktywnego wulkanu. Czy to jest dobry pomysł? Założę się że odpowiedź wpadła do twojej głowy w ułamek sekundy. Pomimo tego że nigdy nie wskakiwałeś do wulkanu ani nie widziałeś jak ktoś wskakuje to wiesz że to jest kiepski pomysł.

W tym przypadku zadziałał nasz mózg który szybko wykonał symulację polegającą na tym że wyobraziliśmy sobie jak by to wyglądało i jakie konsekwencje będą wynikać z danego działania. Nasz umysł cały czas analizuje to co się działo i dzieje wokół niego i na tej podstawie wyciąga wnioski.

Odpowiednie wykorzystywanie tego myślenia sprawia że drastycznie zwiększamy swoje możliwości rozwiązywania problemów. I teraz pojawia się pytanie.

Jak tego dokonać? Jak wykonywać mentalną symulację?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Zadajemy sobie pytanie „Co musiałoby się stać?”

Przykłady

  • Co musiałoby się stać abym został prezydentem rzeczpospolitej polskiej?
  • Co musiałoby się stać żebym miał 100mln zł na koncie bankowym?
  • Co musiałoby się stać żebym zmienił obecną pracę?
  • Co musiałoby się stać żebym był zadowolony ze swojego życia?

itd.

3. Rozpoznanie bojem

Moja ulubiona technika. Masz założony cel który chcesz osiągnąć. Nie masz zielonego pojęcia jak ten cel zrealizować. I w tym momencie zadaj sobie jedno pytanie.

Jaki jest najmniejszy możliwy krok w kierunku celu jaki mogę wykonać?

W momencie gdy ustalisz ten krok to powtarzasz proces zadając sobie to pytanie jeszcze raz. Zadajesz sobie te pytanie do momentu aż wiele rzeczy się rozjaśni i sporo zrozumiesz.

Dlaczego ta technika działa? Działa ponieważ gdy pracujemy i wykonujemy jakieś zadanie to uczymy się. Zauważamy czego nie wiemy, co jest nam potrzebne, co działa a co nie działa. Z czym mamy problemy a co nam przychodzi z łatwością.

Jest to trochę jak z budową domu. Gdy budujesz dom to nie wiesz dokładnie ile materiałów budowlanych zużyjesz. Wiesz że musisz wykopać fundamenty i następnie wymurować ściany. Reszta szczegółów takich jak dokładna ilość zużytego betonu, zaprawy i pustaków wychodzi po trasie.

Najważniejszym aspektem tej techniki jest działanie. Wiadomo. Działać i wykonywać jakieś zadania jest bardzo ciężko(a szczególnie takie zadania które są częścią jakiegoś celu). Należy pokonać swój wewnętrzny opór przed działaniem, odłożyć lenistwo na później i zacząć wykonywać potrzebną pracę.

Dlatego aby Ci to ułatwić to przygotowałem darmowego ebooka „3 sposoby na natychmiastowe działanie” w którym poznasz trzy metody które pomagają ruszyć z miejsca i zacząć działać NATYCHMIAST. Link do ebooka daję w opisie filmu.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym dlaczego sukces nie przychodzi do wszystkich to i dlaczego nie chce przyjść do Ciebie to gorąco zapraszam do filmu pod tytułem „Zobacz To Jeśli Uważasz Że Życie Jest Sprawiedliwe” link do wideo wrzucam tutaj na ekran po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.