youtube

Dlaczego elminacja złych znajomych jest konieczna

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku poopowiadam trochę o ludziach którzy nas otaczają. Zapraszam do oglądania

To z kim się zadajesz, takim się stajesz. Stare porzekadło które powtarza wielu ludzi ale jednak ma bardzo duży wpływ na to czy odnosimy jakikolwiek sukces w życiu. Źli ludzie sprowadzają nas w dół. Odpowiedni ludzie prowadzą nas do przodu w życiu. Dlatego kluczową kwestią jest odpowiednie dobieranie znajomych w życiu.

Zacznijmy od tego jakie cechy w ludziach nas nie interesują:

  1. Osoba która skupia się tylko na negatywnej stronie życia.

Lubisz narzekaczy? Nikt nie lubi. Nie narzekaj samemu i jak widzisz narzekacza to uciekaj jak najdalej stąd. Jedyne co zyskasz na kontakcie z taką osobą to ból głowy.

2. Osoba która nie cieszy się jak ci się coś udało

Jak odniosłeś jakiś sukces, coś ci się udało a ta osoba zamiast cieszyć się razem z tobą zaczyna coś kręcić jojczyć i czujesz w kościach że ci zazdrości to znowu uciekaj jak najdalej od takiej osoby.

Te myślenie to przeważnie zainstalowany schemat jeszcze z czasów komunizmu gdzie każdy z nas myślał w kategoriach „Nie musi być nam wszystkim lepiej. Ważne żeby sąsiad miał gorzej niż ja”

Taka osoba zrobi wszystko żebyśmy nie stali się lepsi od niej w jakiejkolwiek dziedzinie.

3. Osoby które mają dla Ciebie czas tylko wtedy jak jest im wygodnie

Nie powinniśmy nikogo zmuszać do tego, by robił dla nas miejsce w swoim życiu, wydzwaniać, próbować się spotkać, bo jeśli naprawdę komuś na nas zależy to znajdzie on czas dla nas. Jeśli taka osoba nie jest w stanie dla nas znaleźć czasu to warto odpuścić.

Oczywiście nie mówię tutaj o sytuacji gdzie osoba jest zabiegana i na prawdę za każdym razem daje powód dlaczego nie może z nami się spotkać a potem sama wychodzi z inicjatywą. Chodzi mi o ludzi o których tylko my zabiegamy a oni sami z siebie nic nie inwestują w naszą relację.

4. Osoby nieambitne

Osoba która nie chce się rozwijać, nie chce się uczyć, nie ma celów w życiu i żyje z dnia na dzień nie jest osobą ciekawą. Nie porozmawiasz z taką osobą o niczym nowym czego się nauczył, taka osoba przeważnie tylko potrafi rozmawiać o innych ludziach. Lepiej jest unikać takie ososby.

5. Osoby które cię dyskredytują

Warto mieć wokół siebie ludzi, którzy w ciebie wierzą, którzy cię wspierają i wiesz że możesz na nich liczyć. Osoby które jedyne co robią to podcinają skrzydła wniosą do twojego życia tylko smutek lub ewentualnie złość. A nie znam nikogo kto chce dobrowolnie odczuwać te emocje.

DOBRA

Bo ciągle ja tu gadam o tym jaka ta osoba ma nie być a nic nie mówię o tym jaka ta osoba ma być. A ma być przeciwieństwem powyższych cech

Czyli:

  • Ma nie marudzić
  • Ma cieszyć się z twoich sukcesów
  • Ma zaprosić cię do swojego życia a nie traktować jak dodatek
  • Ma nie podcinać ci skrzydeł

i dodatkowo musi mieć jedną cechę która jest kluczowa.

A jest nią POZYTYWNE NASTAWIENIE I PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

powtarzam

i dodatkowo ta osoba musi mieć jedną cechę która jest kluczowa.

A jest nią POZYTYWNE NASTAWIENIE I PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Taka osoba musi mieć cele do realizacji. Musi do czegoś dążyć. Nie może żyć bez jakiegokolwiek celu w życiu.

I teraz pojawia się pytanie jak dowiedzieć się czy taka osoba jest nastawiona dobrze na przyszłość?

No nie jest to łatwe. Ale za to jest proste. Znam jedną metodę:

Zadajemy takiej osobie pytanie mniej więcej w stylu „Jeśli spotkalibyśmy się za 3 lata od teraz, to co musiałoby się stać żebyś był szczęśliwy z tego jaki progres zrobiłeś w życiu?”

Jeśli osoba ci odpowiada coś w stylu „Nie wiem” lub ma „Mindfuck” no to już wiesz że ta osoba nie myśli o przyszłości.

Ale jeśli ta osoba ci podaje jakieś cele to BINGO. Mamy osobę nastawioną na przyszłość.

Podsumowując

Unikaj ludzi którzy sciągają cię w dół. Szukaj ludzi nastawionych na przyszłość, osób które mają cel w życiu.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.