youtube

Jak być bardziej rozmownym

jak być bardziej rozmownym
Posted by admin

Cześć! Tu Szymon ze szkolawygrywania.pl Popraw jakość życia. Żyjemy w czasach gdzie ludzie zaczęli żyć w internecie. Pandemia to jeszcze bardziej nasiliła. Ludzkie obcowanie z innymi wyewoluowało do takiego sposobu że rozmawiamy z ludźmi coraz mniej. Częściej piszemy lub jesteśmy sami z telefonem. Jednak pojawia się sytuacja gdzie wychodzimy z domu i poznajemy nowych ludzi. I w momencie gdy poznajemy kogoś to trafiamy do miejsca gdzie nie potrafimy rozmawiać. Nasz poziom komuniakcji interpersonalnej jest dramatycznie słaby. W tym wideo pokażę kilka sposobów na to „Jak być bardziej rozmownym” i poradzić sobie z tym problemem. Zapraszam do czytania.

Jak być bardziej rozmownym – sposoby

1. Ciekawe tematy do rozmów

Na tak zwane dzień dobry nauka. Naucz się NA PAMIĘĆ paru tematów do rozmowy które zawsze się przydają.

  • Co najfajniejszego wczoraj robiłeś?
  • Czy jest coś czego nie możesz się doczekać?
  • Jakiś urlopik się szykuje?
  • Jak się znalazłeś w miejscu X(np. w Warszawie)?
  • Co robisz żeby się rozwijać?

Dlaczego mówię o tych tematach? Bo każdy od razu szuka tematu do rozmowy. Te są zaprojektowane w taki sposób żeby zejść na tematy:

  • Podróży innych osób i rozmów o fajnych miejscach(bo każdy lubi podróżować)
  • Pasji i hobby innych ludzi(bo każdy lubi opowiadać o swoich zainteresowaniach)
  • Historii życia danej osoby(bo każdy w jakiś sposób się gdzieś znalazł)

Chodzi o to żeby twój rozmówca zaczął opowiadać a ty masz SŁUCHAĆ. Słuchać i wyłapywać tematy które możesz dalej pociągnąć z daną osobą.

2. Kilka historii do opowiadania jako asy z rękawa

Każdy z nas ma jakieś historie do opowiadania. Napisz sobie na kartce top 5 najfajniejszych historii które przydarzyły Ci się w życiu i naucz się je opowiadać w fajny sposób. To nie jest wideo o storytellingu więc nie będę tutaj o tym opowiadać powiem tylko że mało kto umie opowiadać historie w interesujący sposób więc naucz się opowiadać historię. Pomoże w tym wyszukiwarka.

Jak masz w rękawie historię to możesz zawsze jakoś skojarzyć temat i ją opowiedzieć.

3. Technika „Co to jest” odpowiedzią na to jak być bardziej rozmownym

Każdy ma jakieś cechy szczególne. Tatuaż? Łańcuszki? Zegarki? Specjalny sposób ubioru? Warto zwrócić uwagę na coś co przykuwa twój wzrok i zagadać „O! to jest fajne! Czy kryje się za tym jakaś historia?” np. Fajny tatuaż! dlaczego wytatuowałeś akurat ten znak?

4. Nigdy nie dawaj pustych faktów (skąd jesteś? co robisz? co studiujesz? gdzie pracujesz? jak masz na imię?)

Jak się zapoznajesz to ludzie od razu zadają pytania które mają zaspokoić ich ciekawość. Nie odpowiadaj jak każdy tylko znajdź kilka fajnych faktów i o nich wspominaj jest to zawsze piękny sposób na rozpoczęcie rozmowy lub na opowiedzenie historii(patrz punkt 2). Dzięki takim prostym trikom będziesz bardziej rozmownym.

Zamiast mówić że studiujesz bhp możesz opowiedzieć o tym że studiujesz przypadki najdziwniejszych wypadków w pracy i przy okazji opowiedzieć o jakimś.

5. Zostań detektywem słów

Ten punkt jest powiązany z pierwszym ale chciałem go bardziej rozwinąć. Masz SŁUCHAĆ co mówi druga osoba. Słuchać i jak detektyw wyłapywać słowa kluczowe które mogą być ciekawym tematem do rozmowy. W ten sposób wystarczy zacząć rozmowę z drugą osobą i już nie skończycie. Wystarczy kilka zdań i masz kolejne 5 tematów do rozmowy. Proste i logiczne.

6. Nie polecam rozmawiania o ostatnich wydarzeniach

Dużo ludzi poleca być na bieżąco ze światem bo wtedy mamy kilka tematów do rozmowy z innymi. Ja gorąco tego odradzam. W naszym kraju najczęściej rozmawia się o polityce. A polityka ma to do siebie że budzi skrajności i jest mało przyjemnym tematem. Nie warto sobie tak psuć zabawy. Lepiej zająć się tematami bardziej przyjemnymi a politykę i religię omijać szerokim łukiem.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej fajnych porad jak poprawiać jakość swojego życia(a nie tylko jak być bardziej rozmownym) w obszarze zdrowia, ducha czy finansów to gorąco zapraszam na mojego newslettera gdzie przesyłam mocną dawkę informacji. Zapisać się możesz na TUTAJ

Dzięki za oglądanie wideo i do następnego! Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.