youtube

Jak być silnym psychicznie

jak być silnym psychicznie
Posted by admin

https://youtu.be/H4gdK7x5puU

Cześć, ja jestem Szymon i witam Cię na kanale szkolawygrywania.pl. Popraw jakość życia. Odporność psychiczna jest bardzo ważną cechą człowieka. Trzeba być człowiekiem silnym który zawsze przetrwa. W tym wpisie dowiesz się jak być silnym psychicznie. Poznasz 13 rzeczy których ludzie silni psychicznie nie robią. Zapraszam do lektury.

1. Jak być silnym psychicznie – silni wiedzą że nic im się należy

Nie ma znaczenia jak jesteś inteligentny lub co przydażyło ci się w życiu. Nie ma takiej opcji że będziesz zasługiwać na więcej niż inni. Gdy innym ludziom się nie powodzi to pojawia się frustracja i mogą się pojawić oczekiwania że dana osoba powinna mieć tak samo jak inni(dlatego wszyscy chcą zabierać bogatym a dawać biednym). Ludzie silni psychicznie nie czekają aż coś dostaną tylko pracują aby dobro przyszło do nich.

2. Ludzie silni psychicznie nie użalają się nad sobą

Nikt nie jest niewrażliwy na złe czasy w jego życiu. Jednak to jak reagujesz na to co ci się przydarzy jest kluczowe. Silni psychicznie nie tracą czasu nad użalaniem się nad sobą. Zastępują je wdzięcznością.

3. Silni psychicznie nie zazdroszczą sukcesów innym

Kiedy widzisz sukces innych np. kolega otrzyma awans a ty nie to może pojawić się zazdrość. Zazdrość o sukces może prowadzić do żywienia urazy. Silni nie żywią urazy. Zamiast tego starają się wykorzystać to na swoją korzyść.Dobrym przykładem jest historia Reeses(tych słodyczy gdzie mamy masło orzechowe w czekoladzie.

H.B. Reese zaczął budować konkurencyjną firmę nadal pracując w fabryce czekolady Hershey. Hershey zamiast zwolnić konkurencyjnego pracownika dał Reese pełne wsparcie i pozwolił Reese na użycie mlecznej czekolady Hershey do swoich eksperymentów. Podczas tych eksperymentów Reese stworzył znany nam słodycz który jest mega dobry.

Wykorzystano mocne strony obu konkurencji i dzięki temu stworzono super produkt.

4. Emocje nie są odpowiedzią na pytanie jak być silnym psychicznie

Nikt nie ma mocy nad ich uczuciami danej osoby. Taka osoba nigdy nie powie że dana osoba go zdenerwowała albo że jest zły bo ktoś coś mu zrobił. Zwróć uwagę na to co mówisz i co robisz do siebie podczas swojego dnia. Rozpoznaj czy wybory i słowa które do siebie wymawiasz są twoje.

Bardzo ważne jest to żeby nie być złym na kogokolwiek oraz na cokolwiek i skupić się nad sobą. Nie ma co być złym na innych, lepiej być spokojnym i pracować na siebie.

5. Silni ludzie nie skupiają się na tym nad czym nie mają kontroli.

Kiedy czujesz że nie masz nad czymś kontroli to skup się na tym co możesz kontrolować. Skoro wynik jakiegoś działania nie jest Ci znany to nie ma sensu się tym przejmować. Warto zająć się tym jak zareagujesz na wszystkie możliwe wyniki działania.

6. Silni ludzie nie rozpamiętują przeszłości

Wiele osób czuje że ich przeszłość, ich pochodzenie ma tak duże znaczenie że nie ma szans na zmianę życia. To błąd. Zawsze jest możliwość aby znaleźć konstruktywny sposób na pójście na przód. Rodziny i swojego pochodzenia się nie wybiera ale życie to gra. Nie masz wpływu na to jakie karty zostaną rozdane. Nie ma sensu tego rozpamiętywać. Trzeba się skupić na przyszłości.

7. Silni psychicznie nie próbują wszystkich zadowolić

Jeszcze nikt się taki nie urodził co by każdemu dogodził. Zaspokajanie każdego może negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie psychicznie. Naucz się decydować zgodnie ze swoimi wartościami i działać zgodnie z nimi mimo tego że możesz kogoś zasmucić lub zawieźć. Jak zaakceptujesz że nie jesteś w stanie wszystkich zadowolić staniesz się silniejszy psychicznie.

8. Silni psychicznie nie popełniają tych samych błędów

Silni po porażce nie tylko wstają i idą dalej. Silni zatrzymują się na chwile aby przeanalizować dlaczego im nie wyszło. Jak analizujesz swoje błędy to z mniejszym prawdopodobieństwem powrócisz do powtarzania starych błędów. Analizuj swoje porażki. Zidentyfikuj co spowodowało dany błąd. Jakie myśli, zachowania czy czynniki zewnętrzne to spowodowały. Następnie zastanów się nad alternatywnymi sposobami pokonania problemu.

9. Jak być silnym psychicznie – zmiany

Nie jest tak, że niektórzy ludzie mają więcej siły woli w kontekście znoszenia zmian. Po prostu niektórzy ludzie chcą się przystosować, a inni nie. Silni ludzie akceptują zmianę i szukają sposobu na to żeby się jak najszybciej i jak najlepiej dostosować.

10. Silni nie boją się wkalkulowanego ryzyka

Wiele osób boi się ryzyka podejmując różne decyzje życiowe. Silni analizują i oceniają ryzyko bardzo starannie ponieważ minimalizacja ryzyka jest kluczowa. Jednak w momencie gdy analiza zostanie wykonana to silni nie wahają się ryzykować. Wychodzenie ze strefy komfortu sprawia że jesteś silniejszy. Niektóre rzeczy nie są tak straszne jak Ci się wydaje. Otwórz się na wkalkulowane ryzyko i działaj.

11. Silni nie poddają się po pierwszych porażkach

Dużo ludzi panicznie boi się porażki. Wielu robi wszystko aby tylko jej uniknąć. Jednak właściwie każdy sukces wiąże się z ryzykiem porażki. Ale tu nie o to chodzi. Chodzi o to że wielu zbiera się w sobie żeby spróbować. Jednak nieliczni po pierwszych porażkach próbują dalej i próbują odnieść sukces.

Zwyczajnie przeanalizuj ludzi sukcesu. Każdemu coś nie wychodzi i ponosi jakieś porażki. Najważniejsze to nie poddawać się

12. Jak być silnym psychicznie – samotność

Zwykli ludzie przez całe swoje życie są otoczeni szumem. Wielu ludzi poszukuje szumu. Włączyć sobie telewizję albo muzykę albo podcast podczas pracy po to aby słyszeć ciągle jakiś szum. Po to żeby nie słyszeć ciszy. Bo cisza jest niekomfortowa.

Silni ludzie nie boją się ciszy. Cisza sprawia że pojawiają się super pomysły, pomysły które mogą być życiową okazją.

13. Silni nie oczekują natychmiastowych rezultatów

Nasze cele i oczekiwania z nimi związane są nierealistyczne. To prowadzi do tego że oczekujemy natychmiastowych rezultatów i szybko się poddajemy. Czasem też jest tak że poprawa która się staje jest ukryta. Pokazuje nam się w taki sposób że jej nie widzimy na dobrą sprawę i przez to się poddajemy.

Przykładem jest odchudzanie. Często podczas odchudzania nie widzimy rezultatów. Często jest tak że spadł nam centymetr w obwodzie brzucha a my tego nie widzimy. Nie widzimy bo nawet nie mierzymy brzucha. Rezultaty są widoczne dopiero jak spadnie ci z 10cm.

Silni ludzie są bardziej cierpliwi i bardziej wytrwali. Nie oczekują rezultatów na tzw. Dzień dobry.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia w obszarze zdrowia ducha i finansów to zapraszam na mojego newslettera gdzie co niedziela przesyłam porady jak poprawić jakość swojego życia. Zapisać się możesz TUTAJ

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.