youtube

Jak medytować i nie zostać przytulaczem drzew (objaśnione w ultra krótkim wideo)

Posted by admin

W wielu swoich materiałach wideo polecam medytację i zawsze uspokajam że medytując nie zostaniesz przytulaczem drzew i nie zwariujesz psychicznie. Przez to pojawiła się masa pytań jak medytować aby wszystko było ok. I dlatego powstaje to wideo. Zapraszam do oglądania.

Medytacja to praktyka, która polega na skupieniu uwagi i świadomości w celu osiągnięcia stanu głębokiego spokoju i skupienia. Podczas medytacji skupiasz się na obserwacji swoich myśli, uczuć i zmysłów bez oceniania czy angażowania się w nie. Po prostu pozwalasz swoim myślom na to żeby płynęły przez twój umysł.

Medytując odczuwasz spokój i równowagę nawet w trudnych sytuacjach życiowych. Twój stres jest zredukowany do minimum oraz masz bardzo wysoki poziom koncentracji czy kreatywności.

Poza tym medytacja ma również korzystny wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Regularna medytacja może obniżać ciśnienie krwi, zmniejszać objawy lęku i depresji, wzmacniać układ odpornościowy oraz poprawiać jakość snu.

Jednym zdaniem. Warto stosować medytację. Jest to skuteczna metoda samorozwoju, która może być praktykowana przez każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej i dodatkowo jest darmowa.

Jeśli uważasz że medytacja jest tylko dla dziwaków i jakiś azjatyckich mnichów to jesteś w dużym błędzie. Jako argument podam Ci kilka nazwisk ludzi którzy są wielkimi fanami medytacji:

  • Arnold Schwarzenegger
  • Oprah Winfrey
  • Hugh Jackman
  • LeBron James
  • Katy Perry

Czy uważasz Arnolda za dziwoląga? Myślę że wielu facetów chciałoby mieć życie jak Arnold.

Jeśli chodzi o sposób medytowania to najlepiej jest to zrobić w prosty i łatwy sposób. A najłatwiejszy sposób to medytacja z mantrą.

Medytacja z mantrą polega na skupieniu uwagi na ciągłym powtarzaniu dźwięku lub słowa. Czyli powtarzamy coś ciągle jak uwaga mantrę.

Mantra może być jednym słowem lub frazą. Najlepiej bez żadnego znaczenia językowego. Powtarzanie mantry pomaga wytłumić myśli i zakłócenia, które przeszkadzają w spokoju umysłu. Wprowadza to równowagę i harmonię, pozwalając na wgląd w głębsze warstwy świadomości.

Przykładowa mantra

– Rom Ram Jam Sham

– Tik Tak Tok Tuk

I jak to wykonujesz? W prosty sposób.

  1. Ustawiasz minutnik na określoną ilość czasu coś z przedziału 15-30minut
  2. Siadasz wygodnie, zamykasz oczy i się relaksujesz
  3. Gdy się zrelaksujesz to powtarzasz mantrę do czasu aż założony czas upłynie.
  4. Koniec

Teraz założenie. Najważniejsze. Względem medytacji nie miej żadnych oczekiwań. Żadnych. Nie zastanawiaj się czy to już działa czy nie. Nie myśl że łoo tutaj to jest źle bo mi coś przerwie itd. Po prostu pozwól myślom błądzić, pozwól się rozpraszać ale wracaj do mantry. Zawsze wracaj do manty.

Medytacja jest jednym z najważniejszych elementów mojej strategii produktywności. Tak jak jest nim elminacja dystrakcji. A jak to dobrze zrobić dowiesz się w wideo „Pokonaj lenistwo Eliminując dystrakcję” link do wideo wrzucam na ekran po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.