youtube

Jak nauczyć się być sam ze sobą

Posted by admin

Cześć! Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. Ciągle powtarzam że kluczem do tego żeby być fajnym człowiekiem dla innych jest polubienie siebie i nauczenie się być sam ze sobą jednak nie powiedziałem jeszcze jak to zrobić. Dlatego dzisiaj wychodzę naprzeciw zapotrzebowaniu i w dzisiejszym odcinku dowiesz się jak nauczyć się być sam ze sobą bez innych ludzi. Zapraszam do oglądania.

Na sam początek filmu proszę wryj sobie w głowie dwie ważne zasady.

1. Bycie samemu nie jest dziwne

Pierwszy punkt to zasada do zapamiętania i do wyrycia sobie w czaszce tego zdania. Bycie samemu jest ok i nie jest dziwne. Pamiętaj o tym że bycie samemu to rzecz którą sam wybrałeś. Jesteś osobą która ma wysokie standardy jeśli chodzi o znajomych którzy cię otaczają dlatego lepiej jest być samemu ze sobą niż z kimś kto nie jest wart twojego czasu.

2. Bycie samemu pomaga zamiast przeszkadzać

Przebywanie samemu(oczywiście nie jak pustelnik przez pół roku bez kontaktu ze światem ale raz na jakiś czas) jest dla nas zdrowe i wspiera nasz rozwój. Będąc samemu o wiele lepiej i skuteczniej:

 • Wykonujesz swoje zadania bo nikt ci nie przeszkadza
 • Będąc sam ze sobą rozwijasz swój zmysł odczuwania emocji co pozwala na większy poziom empatii
 • Bycie samemu pozwala naszej głowie na przetrawienie swoich myśli bo nie mogłeś tego zrobić gdy byłeś w tłumie i cały czas się coś działo.
 • Bycie samemu wspomaga kreatywność i wtedy pojawiają się najlepsze pomysły

Skoro przekonania mamy za sobą to teraz przejdźmy do tego co i jak robić gdy jesteśmy sami

1. Dowiedz się czego chcesz w swoim życiu

No i większość z was pewnie pomyślała. „Co on gada! przecież wiem!!!”

A jednak. Żeby się dowiedzieć czego się chce w życiu to wymaga to od nas bardzo ale to bardzo długiego myślenia i długich sesji introspekcji(czyli wejścia wewnątrz siebie).

Weź kartkę i długopis i wypisz sobie:

 • Kto ci imponuje
 • Co ci się podoba w życiu
 • Co by sprawiło że jakbyś spojrzał na siebie za trzy lata to byś powiedział sobie że zrobiłeś super progres w życiu.

Znajdź sobie co cię motywuje i czego chcesz od życia i wtedy na tym się skup.

2. Zrób rzeczy które się robi samemu

Tak. Są takie rzeczy które można zrobić samemu. Przykładowo warto jest samemu pójść do kina i samemu zobaczyć film. Warto samemu iść i skoczyć na bungee. Nie potrzebujesz nikogo żeby ugotować coś co jest super smaczne dla Ciebie itd.

Nie jest to dziwne pójść samemu do restauracji, kawiarni, siłowni czy pójść samemu w góry.

No a już abstrahując od tego że jak pójdziesz sam to bardzo możliwe że kogoś tam poznasz i już sam nie będziesz.

3. Znajdź nowe hobby

Pewnie pomyślałeś że łatwiej pomyśleć niż zrobić? No nic bardziej mylnego. Jestem przykładem osoby którą nic nie interesowało…. Dosłownie nic.

Zawsze jak mi inni mówili na zdanie typu „Nie mam co robić” że zainteresuj się czymś to zacznij coś robić i najlepsze „Rób to co kochasz” to dostawałem białej gorączki bo najzwyczajniej w świecie nie wiedziałem co mogę robić.

No ale odpowiedź jest oczywista.

Mamy 21 wiek i jest siła internetu. Wpisujemy w wyszukiwarkę:

„lista hobby które można robić w domu” lub cokolwiek innego i bierzemy pierwsze z listy i TESTUJEMY.

podkreślam TESTUJEMY.

Po kilku próbach znajdziesz zajęcia które sprawią ci radość.

4. Zrób aktywność fizyczną

To jest hit. Wiemy bardzo dobrze że wg. statystyk ludzi otyłych w Polsce jest ponad 20%. Łatwo można wywnioskować że ludzi którzy chcieliby trochę schudnąć jest gdzieś około 60%.

Dlatego mam prosty sposób dla ciebie w momencie gdy masz 2 godzinki wolnego czasu i nie masz co robić.

 1. Zakładasz słuchawki
 2. Bierzesz podcast lub audiobooka
 3. Idziesz na spacer lub jedziesz rowerem

Prosty sposób na zrobienie trochę aktywności fizycznej. W dłuższej perspektywie może to sprawić że schudniesz a o tym że odpoczywasz psychicznie bo patrzysz na inne miejsca niż 4 ściany i rozprostowujesz kości nie wspomnę.

5. Zrób sobie cele

Ci co mnie już trochę oglądają to bardzo dobrze wiedzą że jestem mocno zorientowany na to żeby każdy ale to każdy miał sprecyzowane cele do osiągnięcia i do nich dążył.

Dlatego jak jesteś sam ze sobą to usiądź i przemyśl jakie masz cele. Zapisz je na kartce(najlepiej za pomocą reguły SMART o której mówię w filmie „Jak prawidłowo wyznaczać cele”. I zaplanuj sobie wszystko od początku do końca jak ma być a w tym najlepiej już Ci pomoże moja playlista na youtube „Jak realizować cele”. Tam jest wszystko opisane.

Może twoim celem będzie np. niedopuszczanie do tego żeby nie mieć co robić w weekendy? I krokiem do realizacji tego celu będzie organizowanie małych imprezek domowych raz w miesiącu?

Zakończenie

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Rzeczy które można robić samemu jest o wiele wiele więcej ale nie chcę rozwlekać filmu więc ograniczyłem się do tych które według mnie są najważniejsze.

Jeśli uważasz że te nie są fajne to podrzucę może inne pomysły takie jak:

 • ćwiczenia w domu
 • nauczenie się czegoś nowego
 • czytanie książek
 • zgłoszenie się do wolontariatu
 • pisanie dziennika
 • medytowanie
 • planowanie wakacji I NAJWAŻNIEJSZE
 • oglądanie filmów szkoły wygrywania

Na sam koniec filmu chciałbym ci podziękować za oglądanie i poprosić o jakąś łapeczkę, subika czy cokolwiek co pomoże algorymowi youtube mnie trochę podbić w swoich rankingach. Dzięki temu będę miał więcej wyświetleń i wiadomo jak wiecej wyświetleń to bardziej się chce nagrywać.

Dzięki i do następnego! Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.