youtube

Jak poprawić skupienie

Posted by admin

Wpis też jest w postaci wideo na youtube 🙂

https://youtu.be/b6h9bsd5sIc

Wstęp

Cześć! Ja jestem Szymon i Witam Cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. W dzisiejszym odcinku dowiesz się jak w praktyczny sposób poprawić skupienie. Zapraszam do oglądania.

Zanim zaczniemy to zatrzymaj film i w opisie masz do pobrania link gdzie jest edytowalny pdf do ćwiczeń przedstawionych w tym filmiku. Usiądź razem ze mną i przerób ćwiczenia poprawiające skupienie w tym filmiku. Zależy mi na tym żebyś nie tylko zobaczył jakie są ćwiczenia ale też je zaimplementował w swoim życiu.

Jeszcze nie zatrzymałeś? No to już zatrzymuj i pobieraj plik ćwiczeniowy!

Odpowiednie skupienie to najważniejszy czynnik wpływający na to czy pracujemy w stanie pracy głębokiej(tak zwanego flow). Praca głęboka jest bardzo ważna w przypadku realizacji naszych celów(bo w końcu od tego jak pracujemy uzależnione jest to ile osiągamy). Dlatego przejdźmy przez techniki które pozwalają nam na poprawienie koncentracji.

1. Specjalnie zwolnij

Pierwsze ćwiczenie polega na tym żebyś zaczął siebie obserwować. Zwróć uwagę na to co słyszysz. Zwróć uwagę na to co odczuwasz. Ja np. teraz słyszę jak pies za oknem sobie ładnie szczeka. Zacznij patrzeć na to co się dzieje dookoła i obserwuj co się dzieje. Taka obserwacja sprawia że zaczynasz mocniej się skupiać na tym co robisz.

Dodatkowym atrybutem który poprawia skupienie a wywodzi się z tej samej rodziny technik jest SPECJALNE zwolnienie wykonywanych czynności. Jak np. piszesz na klawiaturze to specjalnie zacznij pisać wolniej, zacznij wolniej myśleć i sprawdzaj powoli to co zrobiłeś. Takie zwolnienie działania tak samo sprawia że twój poziom skupienia drastycznie wzrośnie.

2. Ćwiczenia matematyczne lub krzyżówki

Kolejnym fajnym ćwiczeniem poprawiającym skupienie jest wykonanie prostych czynności matematycznych lub rozwiązywanie prostej krzyżówki. Co trzeba zrobić? Wykonaj następujące kroki:

  1. Wejdź na stronę google.com
  2. Wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „łatwe krzyżówki”
  3. Wchodzimy w pierwszą lepszą stronę z krzyżówkami
  4. Rozwiązujemy 2-3 hasła

I po takiej akcji mamy wystarczający poziom skupienia.

To samo dotyczy ćwiczeń matematycznych. Rozwiązujemy proste równanie z jedną niewiadomą i już mamy wysoki poziom skupienia.

W pliku oczywiście załączyłem przykładowe krzyżówki i równania do rozwiązania abyś nie musiał się za bardzo nad tym skupiać 🙂

3. Kolorowanki ręczne

Kolejnym bardzo ciekawym ćwiczeniem na poprawę skupienia jest wykonanie kolorowanek ręcznych. Bierzemy kolorowankę i malujemy nią z tym zastrzeżeniem że nie możemy pod żadnym pozorem przekroczyć linii kolorowania.

To unikanie linii sprawia że musimy się w 100% skupić na wykonywanej czynności i dzięki temu volia. Mamy wysoki poziom skupienia.

W pliku oczywiście też załączyłem kilka kolorowanek które możesz pokolorować sobie w momencie kiedy chcesz uzyskać wysoki poziom skupienia. Ja bardzo często biorę sobie kolorowankę i wklejam ją do painta(wiesz… takie narzędzie windowsowe które było na lekcjach informatyki w podstawówce)

A pędzel w paincie jest o tyle nieprzyjemnym narzędziem że potrafi mi najechać na linię kiedy tego nie chcę i to sprawia też że mój poziom skupienia idzie bardzo mocno w górę.

4. Wykonaj parę ćwiczeń fizycznych

Dla mnie to było bardzo dziwne do czasu jak nie spróbowałem tego na sobie. Czasem nie możemy się skupić bo mamy dziwny zbyt wysoki poziom energii który sprawia że nie możemy się skupić. Wtedy cała na biało wjeżdża prosta aktywność fizyczna.

W pliku wrzuciłem parę prostych ćwiczeń z masą ciała których wykonanie trwa dwie minuty i ich wykonanie sprawi że możesz poprawić swoje skupienie. Gorąco zachęcam.

serie x powtórzenia

3×10 pompki (na kolanach lub nie zależy od tego jak jesteś sprawny)

3×10 przysiady bez obciążenia

3×20 pajacyki

3×10 skłony jednorącz

5. Nazwij emocje danych ludzi

Ostatni punkt jest bardzo ciekawy ponieważ polega on na tym że mamy za zadanie określić emocje różnych ludzi na podstawie minek. Okazało się według wielu badań że nazywanie emocji sprawia że nasza koncentracja bardzo mocno szybuje w górę. Więc wejdź do zeszytu ćwiczeń i nazwij po kolei przedstawione tam minki.

W przypadku gdy minki się skończą to wejdź w google i wpisz hasło „feeling faces” lub „emotions faces” i nazywaj je po swojemu!

Co ci ludzie czują

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten filmik. Standardowo zapraszam już na moją stronę szkolawygrywania.pl oraz na mojego instagrama szkolawygrywania.

Jeśli film ci się podobał to zostaw coś po sobie aby algorytm youtube trochę mnie wyboostował w górę. Dzięki i do następnego. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.