Jak przeramowywać negatywne myśli

Cześć, tu Szymon ze szkolawygrywania.pl Popraw jakość życia. Gdzie nie spojrzę czy to na:

– Czy to nie na programowanie neurolingwistyczne (NLP)

– Czy to na marketing

– Czy to na sztukę dyskusji

– Czy to na sprzedaż produktów

Zawsze mówi się o ramie i przeramowywaniu. A mało kto jest świadomy tego co to jest ta rama i czym jest to przeramowywanie. Dla mojej listy mailowej przygotowałem prostego maila gdzie to dobrze wyjaśniłem. Jednak dostałem masę wiadomości żebym dał więcej materiałów o tym przeramowywaniu. Dlatego aby nie wysyłać maila o tym samym to stwierdziłem że rozwinę ten temat w wideo. Za chwilę poznasz 5 tipów przydatnych do zmiany ramy. Zapraszam do oglądania.

Na początek wyjaśnijmy w telegraficznym skrócie o co chodzi.

Przeramowanie to sytuacja gdy obserwujesz swoje myśli i w momencie gdy pojawia się negatywna myśl to szukasz sposobu na to aby tą myśl odebrać w sposób pozytywny. Pozwala to na zarządzanie negatywnymi myślami i stresem.

Dobra, jak mamy to za sobą to przejdźmy do porad.

1. Zauważ, zrozum i sklasyfikuj negatywne myśli

Jeśli nie będziesz wiedział jakie negatywne myśli się u Ciebie pojawiają to nie będziesz wiedział jakie myśli masz przeramowywać. Dlatego zacznij szukać tego jakie negatywne myśli się u Ciebie pojawiają. Aby nie zostawić ciebie samego z tym przykłady:

• Wpadanie w ekstrema. Albo jestem idealny albo totalnie na dnie. Jak coś nie wyjdzie to od razu widzisz siebie na dnie.
  • Umniejszanie pozytywności. Zamiast się cieszyć to umniejszamy co prowadzi do tego że widzimy życie tylko w negatywnych barwach
  • Wszystkie powinienem. A szczególnie powinienem się nie stresować bo inni się nie stresują(swoją drogą. Stresują się tylko tego nie pokazują).
  • Czarnowidztwo, defetyzm. Gdy coś nie idzie po twojej myśli to od razu widzisz w swojej głowie najgorszy scenariusz

2. Zacznij kwestionować negatywne myśli

Weź kartkę i wypisz wszystkie największe przeboje twojego mózgu. Największe przeboje czyli najczęściej używane negatywne myśli. Następnie zacznij poszukiwać odpowiedzi na nie w taki sposób żeby stały się pozytywne.

Dobrym schematem jest stosowanie słowa ALE(bo jak dobrze wiemy po użyciu ALE wszystko co było powiedziane przed traci wartość).

Tak. Spałem za długo. Ale za to moje ciało jest bardziej zregenerowane i mogę ciężko popracować.

Przygotuj sobie listy wymówek do wymówek. W momencie gdy pojawia się schematyczna myśl to od razu będziesz przygotowany. Lecz niestety nie jest to takie proste. Nasza kreatywność jest taka że wymyśli kolejne dziwne myśli. Wtedy musisz powtórzyć cały proces i znowu wypisać wymówki do wymówek. Z czasem ich będzie coraz mniej.

3. Stosuj pozytywne Afirmacje

Zacznij stosować Afirmacje. Nie chce się tutaj zbyt rozwodzić bo mówiłem o tym nie raz i nie dwa. Wysyłałem listy pozytywnych afirmacji na listę mailową. Nagrałem wideo o afirmacjach(link oczywiście w opisie). Obejrzyj wideo, przygotuj afirmacje i zacznij je stosować. Koniec i kropka.

4. Stosuj dzienniki swoich myśli

Prowadzenie dziennika jest bardzo dobrym sposobem na to jak być świadomym negatywnych myśli. Na koniec dnia usiądź z dziennikiem(może to być zwykły zeszyt) i odpowiedz sobie na pytania:

• Jakie negatywne myśli doświadczam?
  • Czy za taką myślą kryje się jakaś część prawdy?
  • Dlaczego taka myśl pojawiła się w mojej głowie?
  • Jakie mam dowody na to że ta myśl nie jest prawdą?
  • Jak mogę spojrzeć na to z innej strony?
  • Co się stało że zacząłem myśleć w ten sposób?
  • Czego się mogę z tego nauczyć?
  • Jak mogę zareagować na to inaczej?

Jak szczerze zaczniesz analizować te myśli to nauczysz się je przeramowywać na swój sposób a przeramowywanie na swój sposób pozwala na stworzenie pancernego sposobu przeramowywania.

5. Bądź cierpliwy

Zmiana sposobu myślenia wymaga czasu i cierpliwości. Niestety nie działa to w taki sposób że z automatu wszystko jest łatwe i przyjemne a przeramowanie będzie działało tak szybko i skutecznie jak przepisanie czegoś na kartce. Życie to długa podróż gdzie powtarzaliśmy sobie negatywne myśli tysiące razy. Praktykuj przeramowywanie. Daj sobie czas na efekty gdy będziesz analizować negatywne myśli. Dodatkowo pamiętaj o jednym.

Nigdy nie jest za późno na kwestionowanie negatywnych myśli oraz dodatkowo nigdzie się nie spieszysz. Przez całe życie żyłeś bez przeramowania więc jak samo praktykowanie będzie trwało miesiąc dłużej to nic się nie stanie.

Bądź dla siebie miły i cierpliwy a w momencie gdy ci się uda to ciesz się z sukcesu!

I to by było na tyle jeśli chodzi o to wideo. Bardzo dobrze wiesz jak działa algorytm więc proszę zostaw coś po sobie. Dodatkowo jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia w obszarze zdrowia, ducha czy finansów to gorąco zapraszam Cię do mojego newslettera gdzie co niedziela wysyłam materiały premium. Zapisać się możesz na szkolawygrywania.pl/lista Dzięki za oglądanie i do następnego. Cześć!