youtube

Jak realizować cele – planowanie dnia

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkola wygrywania w kolejnym odcinku z serii filmików o tym jak skuteczniej realizować cele. W dzisiejszym odcinku pogadamy o planowaniu dnia. Zapraszam do oglądania.

Zanim zaczniemy to oczywiście chce nadmienić że jest to kolejny filmik z serii w którym przedstawiam różne techniki które można wykorzystać… lub nie. Jeśli przedstawiona tutaj technika ci się nie spodoba to zawsze moze ci się spodobać inna przedstawiona w innym filmiku więc zapraszam też do innych filmików 🙂

Przejdźmy do obecnej techniki. Jest ona prosta i polega na wyznaczaniu kolejnych celów-dźwigni które maksymalizują nasz rozwój w kierunku najbardziej nam sprzyjającym. Jest to powiązane oczywiście ze znaną i lubianą zasadą pareto 80-20 ale tutaj nie o tym a o planowaniu dnia.

Planowanie dnia składa się z 3 kroków.

  1. Określenia 3 głównych celów na dany dzień które mają maksymalnie zbliżyć nas do celu.
  2. Zaplanowaniu całego dnia na 15minutowe odcinki czasu
  3. Ustawienie planowania kolejnego dnia w dniu kolejnym
  4. Rozmieszczenie czynności które mają zrealizować 3 główne cele do realizacji w trakcie dnia.

Przejdźmy więc punkt po punkcie.

3 główne cele

Przez trzy główne cele rozumiemy zadania które maksymalizują twoje osiąganie celów. Są to zadania które mają sprawiać że posuwasz się do przodu cały czas ze swoimi założeniami dot. Celu.

Przykładowo twoim celem jest napisać książkę. Więc celem na dzień jest napisanie 10 stron a4 do książki którą planujesz wydać.

Podzielenie dnia na 15 minutowe odcinki czasu

Legenda głosi że wielcy tego świata mają podzielony dzień na 5minutowe odcinki czasu. Im większa granulacja czasu tym wyższa nasza świadomość jak ten czas ucieka oraz jak bardzo dużo możemy w tym czasie wykonać. Dlatego dobę dzielimy na takie krótkie odcinki czasu aby jasno sobie określić ile chcemy odpoczywać, ile chcemy pracować i jak chcemy pracować.

Podzielenie dnia na takie odcinki czasu pozwala nam też pracować w super skupieniu. Co prawda nie będziemy mieli mitycznego flow(swoją drogą jest to dobry temat na film ale to następnym razem) ale będziemy mocno skupieni na tym co robimy bo jak wiadomo mózg w skupieniu może pracować tylko przez bardzo krótki okres czasu.

Ustawienie planowania na kolejny dzień

UWAGA: To jest bardzo ważny punkt i proszę go nie ignorować. Jeśli nie ustawisz lub nie zaplanujesz sobie planowania w planowaniu(tak wiem masło maślane) to w bardzo łatwy sposób narażasz się na wypadnięcie z obiegu i nierealizowanie celów na dany dzień(a tego oczywiście nie chcemy).

Naszym zadaniem jest ciągle każdego dnia realizować duże cele które posuwają nas do przodu żeby uniknąć efektu chomika biegnącego w miejscu. A to osiągamy dzięki planowaniu którego nie można lekceważyć.

Rozmieszczenie czynności w dniu

No tutaj to mam wrażenie że nie muszę za dużo dodawać. Dzielimy dzień i jasno robimy sobie czynności. np.

7:00 – 7:15 śniadanie (shake białkowy z bananem) 7:15 – 7:30 prysznic i mycie zębów 7:30 – 7:45 napisanie wiadomości email do głównego klienta

7:45 – 8:00 ubranie się do pracy 8:00 – 8:15 zadzwonić z życzeniami urodzinowymi do stałego klienta. itd. itd.

19:00 – 19:15 planowanie pierwszej połowy dnia do godziny 12:00

19:15 – 19:30 kolacja

19:30 – 19:45 planowanie drugiej połowy dnia od godziny 12:00

Podsumowując

  1. Określamy kluczowe czynności do wykonania jeśli chodzi o realizację celu
  2. Dzielimy dzień na malutkie okresy czasu
  3. Planujemy kiedy będziemy planować dzień
  4. Planujemy resztę dnia i lecimy zgodnie z harmonogramem.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten filmik. Gorąco polecam przetestować metodę bo jest przepotężna i pokazuje jak mocno możemy iść do przodu tylko dzięki prostemu systemowi.

Jeśli filmik dał ci jakąś wartość to standardowo zostaw coś po sobie. Zapraszam na moja strone szkolawygrywania.pl oraz na mojego instagrama szkola.wygrywania gdzie codziennie wrzucam dawkę inspiracji i do zobaczenia w kolejnych odcinkach. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.