youtube

Jak wstawać rano?

jak wstawać rano
Posted by admin

Spis treści

Cześć! Ja jestem Szymon i witam Cię na blogu szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. W tym wpisie dowiesz się jak wstawać rano bez problemu. Zapraszam do oglądania.

Jak oglądasz to wideo to zakładam że masz problem z tym żeby zerwać się z łóżka i zacząć dobrze dzień. Wielu ludzi uważa że wstawanie rano nie jest potrzebne do tego żeby osiągnąć sukces w życiu. I to jest prawda. Jednak jest jeden problem związany z tym że wstajesz późno. Ten problem to fakt że jak wstajesz późno to inni też nie śpią. A jak inni ludzie nie śpią to zaczynasz pracować dla nich zamiast pracować dla siebie(bo np. pracujesz na etacie i szef cię atakuje zadaniami albo domownicy zaczynają pakować ci różne obowiązki domowe).

Oczywiście. Na upartego na pewno jesteś w stanie przyjść do domu po całym dniu i jakoś wykrzesać z siebie siły aby w nocy robić więcej w kierunku swoich celów. Jednak koniec końców może być tak że nie dasz rady. A na pewno jest ciężej wziąć się do roboty bo wieczorem:

  • masz już za sobą cały dzień pracy
  • jest ciemno i podświadomie dzień uznajesz za zakończony
  • twoi najbliżsi mogą zachęcić cię do odpoczynku
  • możesz mieć wyjście ze znajomymi lub np. imprezę firmową.

Rano jak jeszcze wszyscy śpią ty masz czas i miejsce na pracę. Na to żeby dobrze zacząć dzień.

Jak wstawać rano – największy mit

Nie mów mi proszę o tym że ty jesteś sową. Nie mów mi o tym że ty nie potrafisz wstawać rano i jedynie wieczorem potrafisz pracować. Jest to największy mit jaki istnieje na tym świecie. A najlepszym sposobem na odkrycie że to mit jest posiadanie dzieci i wrócenie do czasów swojego dzieciństwa. Jak byłeś mały to budziłeś się rano i nie było problemu.

Człowiek jest dostosowany do spania zgodnie z tym co pokazuje słońce. Dopiero później wynaleziono żarówkę i dzięki temu możemy siedzieć po nocach. I ok. Rano czujesz się do dupy ale to nie dlatego że nie jesteś do tego dostosowany. To dlatego że nie sypiasz regularnie.

Dlaczego to jest ważne

Świat cały czas pędzi do przodu. Teraz większość ludzi którzy pracowali z komputerem pracują zdalnie(nawet zdalnie zaczynają pracować urzędnicy). I praca zdalna jest fajna. Każdy introwertyk się zgodzi. Jednak w pracy zdalnej czyhają pułapki. Pracując zdalnie łatwo jest się zasiedzieć i pracować zbyt długo. A cele i rozwój poza etatem odchodzi na drugi, trzeci a nawet czwarty plan.

Dlatego wstawanie rano aby robić swoje cele najpierw nabiera jeszcze większej wartości.

Ale już nie będę dalej zachęcać nagrałem w tym temacie całe konkretne wideo gdzie tłumaczę plusy porannego wstawania. Gorąco na nie zapraszam.

Co robi większość

Większość ludzi do snu nie przykłada wielkiej wagi. Traktuje to jako konieczność którą trzeba wykonywać. Nie zwraca uwagi na to o której się kładzie spać. Nie zwraca uwagi na to co robi przed snem ani co robi jak wstanie rano. Większość kładzie się jak zaczyna czuć się sennie a z rana zwala się z łóżka jak zadzwoni budzik że trzeba iść do pracy.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jak wstawać rano musimy zmienić podejście. Musimy zacząć dbać o te detale.

Pierwsze – spanie regularne

Nie ma czegoś takiego że raz śpimy po 4 godziny a raz śpimy po 10 godzin. Nie ma odsypiania. Codziennie śpimy od 7 do 9 godzin(to już w zależności od osoby żeby się dowiedzieć musisz testować różne długości snu). Nawet w weekendy śpimy regularnie. Spanie regularnie to także spanie w sztywnych godzinach. Wstaję o tej samej godzinie i kładę się do łóżka o tej samej godzinie.

Drugie – Jak wstawać rano z uśmiechem to kłaść się z melatoniną

Jest to suplement diety który bierze się na godzinę przed snem. Służy on do tego żeby ułatwić zasypianie. Jak chcesz wstawać rano to musisz kłaść się wcześniej a jak kładziesz się wcześniej to będziesz miał z początku problem z zaśnięciem. Dlatego na godzinę przed snem bierzesz melatoninę która ułatwia zasypianie. Po 2-3 tygodniach regularnego snu możesz ją odstawić.

Trzecie – Jak wstawać rano z uśmiechem to na początku wstawaj z budzikiem

Jak położysz się wcześniej to nie musi to oznaczać że wstaniesz wcześniej(choć może). Jednak aby na początku dobrze spać to musisz nastawiać budzik na konkretną godzinę. I teraz bardzo ważne. Jak budzik zadzwoni o powiedzmy tej 5 rano to pierwsze co robisz to wstajesz jak porażony piorunem. Nie ma przeciągania się, nie ma jeszcze pięć minutek. Wstajesz otwierasz oczy na siłę i zaczynasz dzień. Najlepiej od porannego rytuału.

Czwarte – jak masz problemy z zasypianiem to obejrzyj wideo 20 sposobów na zasypianie

Dla tych co mają problem z zasypianiem a sama melatonina nie pomaga to polecam swoje wideo w którym przedstawiam 20 praktycznych sposobów ułatwiających zasypianie. Możesz sobie wybierać i potestować. Na pewno któryś z tych sposobów pomoże Ci z twoim problemem z zasypianiem.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia w obszarze zdrowia, ducha czy finansów to gorąco zapraszam cię na mojego newslettera gdzie co niedziela o 12:00 wysyłam maila z super materiałami. Zapisać się możesz na TUTAJ

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.