youtube

Jak wykorzystać lenistwo na swoją korzyść

jak wykorzystać lenistwo
Posted by admin

Cześć! ja jestem Szymon i witam cię na blogu szkolawygrywania.pl Popraw jakość życia. Wszyscy ale to wszyscy jesteśmy osobami które lubią się lenić. Nie ma ani jednej osoby na tym świecie której przynajmniej raz w życiu nie chciało się czegoś robić. I to jest ok. Taka jest nasza natura i nie ma sposobu na oszukanie tego. Jednak przez większość naszego życia musimy pracować i lenistwo jest nieopłacalne. Można wykorzystać lenistwo na swoją korzyść. Jest na to fajna metoda która sprawia że lenistwo zaczyna nam służyć. W tym wpisie dowiesz się Jak wykorzystać lenistwo na swoją korzyść. Zapraszam do lektury.

Historia

Aby wytłumaczyć tą metodę potrzebna jest historia. Weźmy przykład. Uwielbiam jeździć rowerem. Jednak żeby zacząć nim jeździć to muszę zejść do piwnicy otworzyć kłódkę w schowku, wyjąć rower, zamknąć schowek, wnieść rower z piwnicy po schodach, ubrać się w kask i cały osprzęt z nim związany(który jest wysoko w szafie).

A z drugiej strony zamiast jeździć rowerem mam netflixa który do uruchomienia potrzebuje tylko chwycenia za pilot i siądnięcia na kanapie. Pomimo tego że kocham jeździć rowerem to w większości przypadków jak mam wolną chwilę to wybieram oglądanie telewizji zamiast jazdy rowerem i lepszej kondycji fizycznej.

Kolejnym przykładem jest gotowanie. Uwielbiam swoje autorskie danie na kurczaka po meksykańsku. Mam w lodówce wszystkie składniki pod to przygotowane. Jedyne co muszę zrobić to te danie przygotować. A przygotowywanie tego dania zajmuje czas tak na oko z 20minut. Zamiast tego mam też w lodówce przygotowany posiłek pudełkowy który ma podobne makroskładniki ale nie jest tak smaczny. W 100% przypadków zamiast gotowania smaczniejszego dania wybieram danie gotowe. Bo nie muszę gotować.

Jak wykorzystać lenistwo – Schemat

Myślę że po tych dwóch historiach widzisz schemat. Zawsze wybieramy łatwiejsze i szybsze rozwiązanie w naszych codziennych wyborach. No i można to lenistwo wykorzystać na swoją korzyść! A w jaki sposób? W taki sposób żeby utrudnić za wszelką cenę wykonanie zadania. Przykładowo żeby uruchomić telewizor to musisz podpiąć go do gniazdka, z pilota są wyjęte baterie a baterie są przeniesione do szafy w drugim pokoju.

To samo dotyczy słodyczy. Wywal słodycze z domu, żeby zjeść coś słodkiego będziesz musiał iść do sklepu i zakupić słodycze. A jak masz jakieś ciastka lub chrupki to załaduj je wysoko do szafy(tak żebyś musiał wziąć krzesło z drugiego pokoju aby po nie sięgnąć).

Reguła 20 sekund

To wszystko nazywa się regułą 20sekund. Jeśli zaczęcie wykonania zadania które chcesz wykonać zmniejszysz o 20 sekund a rozpoczęcie zadania które nie chcesz wykonywać zwiększysz o 20 sekund to wykorzystujesz swoje lenistwo na swoją korzyść. Oczywiście te sekundy są umowne i czasem trzeba ułatwić o wiele bardziej różne zajęcia(np. wynajęcie garażu pod blokiem i zabranie roweru zajmuje teraz 2minuty a nie 15). A telewizor z Netflixem musiałem oddać.

Jak wykorzystać lenistwo – ważny schemat

Myślę że od razu pojawiło się parę pomysłów które mogą ci pomóc z wykorzystaniem lenistwa. Jednak chciałbym powiedzieć o jednym nawyku który jest strasznie dla nas niekorzystny a ciągle jego używamy. A mianowicie chodzi o telefon. Zawsze gdy pracujemy przy komputerze to mamy pod ręką telefon w widocznym miejscu i on nam skutecznie przeszkadza. A to messenger zapika a to nowe powiadomienie z social media i ciągle jesteśmy rozproszeni. A łatwość dostępu do telefonu jest olbrzymia.

Dlatego najlepiej wyłącz wszystkie powiadomienia a telefon wrzuć do szuflady. Ten prosty trick pozwala na utrudnienie dostępności telefonu podczas pracy i możemy sobie łatwo pracować.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia to gorąco zapraszam na mojego newslettera gdzie dokładnie opisuje jak poprawić jakość swojego życia w obszarze zdrowia, ducha i finansów. Zapisać się możesz TUTAJ

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.