youtube

Jak znaleźć cel życia

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. W tym odcinku poznasz sposoby na to jak wybrać cel życia. Zapraszam do oglądania

Ci co są bardziej spostrzegawczy zauważyli przekaz który idzie za tym że powiedziałem wybrać. Nie powiedziałem znaleźć, odnaleźć tylko wybrać. Bo to jest właśnie clue całego celu życia.

Celu życia się nie znajduje. Cel życia się wybiera!

powtórzę to jeszcze raz

Celu życia się nie znajduje. Cel życia się wybiera!

To nie jest nagle tak że w życiu jak grom z jasnego nieba spada na ciebie jakieś powołanie i od tego momentu wiesz co robić, wiesz po co żyć itd. Cel życia to jest rzecz którą się wybiera.

I tutaj powinienem raczej zakończyć ten film. Jednak postaram się trochę pomóc wam w tym wyborze celu życia(choć nie wiadomo bo może trochę utrudnię bo będzie za dużo wyborów)

Więc przejdźmy do sposobów jak sobie ułatwić ten wybór

1. Zacznij myśleć jak początkujący

Tak jak sama nazwa wskazuje. Myślenie jak początkujący polega na tym że widzisz rzeczy przez oczy początkującego. W tym kontekście potrzebujesz wyszukiwać to co ci się spodoba ponieważ robisz daną rzecz pierwszy raz w swoim życiu.

Pozbądź się tego co ci się podoba, niepodoba, opini na swój temat i generalnie wszystkiego. Pozbądź się wszystkich umiejętności i wiedzy aby twoja głowa była pusta.

Wiadomo. Łatwiej powiedzieć niż zrobić ale musisz wpaść w ten stan pustki i wtedy zaczniesz postrzegać rzeczy w inny sposób i kto wie? może wybierzesz to co ci się podoba?

W moim przypadku miałem bardzo duży problem z pozbyciem się wiedzy ale w momencie gdy udało mi sie oczyścić głowę to poczułem się tak jakbym odkrył świat pełen możliwości. I jestem pewien że poczujesz się tak samo jak wdrożysz to myślenie.

2. Zrób trochę testów swojej kariery

Jak już masz myślenie początkującego to ten krok powinien być łatwiejszy dla Ciebie. Zagraj sobie w grę. Zacznij udawać że dopiero co skończyłeś liceum i nie masz pomysłu co tu w życiu robić.

Wtedy usiądź i zrób parę testów swojej kariery. Zrób sobie co najmniej 5 takich różnych testów i zapisz wyniki każdego z nich. Każdy test pokaże ci kilka rodzajów zawodów które mogą do ciebie pasować. Zastanów się mocniej nad tymi zawodami które się powtarzają. Przy wyborze skupiaj się na tym co chcesz zmienić na świecie zamiast na „rób to co kochasz” bo wszyscy wiemy że rób to co kochasz nie działa a szczera chęć zmiany otoczenia to już inna para kaloszy.

Jak zrobisz parę tych testów to będziesz miał listę zawodów które możesz przetestować. Ale zanim o tym to weź kilka tych potencjalnych zawodów i zrób sobie dobry research:

  • Na czym polega taki zawód
  • Jak wygląda typowy dzień pracy
  • Jak najprościej zostać osobą z danym zawodem
  • Jakie typy osobowości się dobrze sprawdzają w tym zawodzie

Jeśli się okaże że w danym zawodzie trzeba być super ekstrawertykiem a ty jesteś osobą która nie lubi kontaktu z ludźmi to raczej dany zawód możesz wykreślić z listy.

3. Wybór

Teraz musimy przejść przez gehennę wyboru która jest najgorszym etapem w naszym szukaniu sensu. Dla tego kroku przygotowałem 2 specjalne rozwiązania.

  • Wypisz listę rzeczy które chcesz w życiu zrobić

Tak. Chodzi o bucket listę. Wypisz na liście rzeczy które chcesz zrobić przed śmiercią. Proste zadanie. Lista 100 rzeczy które chce zrobić zanim umrę. I wtedy zderz to listę z zawodem który chcesz uprawiać. Jeśli dany zawód okaże się dla ciebie blokujący wykonanie części zadań z tej listy to w łatwy sposób możesz go wykreślić.

  • Wypisz listę ludzi którzy ci imponują

Proste. Wypisujesz listę ludzi których podziwiasz. Mogą to być gwiazdy, mogą to być najbliżsi. Mogą to być ludzie skądkolwiek. Wybierasz ludzi na których myśl mówisz. No! Tego to podziwiam za!

No i bierz te rzeczy za które tych ludzi podziwiasz i na dzień dobry masz drogowskazy które mogą ci pokazać w którą stronę iść ze swoim celem w życiu. Bo zgodnie z zasadą która mówi.Jak kogoś podziwiasz to istnieje duże prawdopodobieństwo że też jesteś w stanie coś takiego zrobić co oni.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Standardowo

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.