youtube

Jak znaleźć pasję w momencie gdy nie wiemy co chcemy robić

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku opowiem trochę o pasji która jest kluczową sprawą jeśli chodzi o życie.

Film jest dla mnie sprawą mocno osobistą bo szukanie pasji w życiu zajęło mi co najmniej 3 lata intensywnej pracy i próbowania różnych sposobów. A okazuje się że metoda na szukanie pasji jest prosta i skuteczna. A jak to dobrze zrobić? Dowiesz się w tym filmie.

Zapraszam do oglądania

Na sam początek porozmawiajmy o mitach związanych z pasją. Każdemu z nas wpojono

-że pasja to coś takiego że praca z nią związana nam sprawia przyjemność

-że nie czujemy że pracujemy

-że znajdujemy po prostu to co uwielbiamy robić i mało tego ktoś nam za to pracuje.

I takie coś oczywiście jest tylko że to nie jest pasja. To jest hobby. A Pasja to nie jest hobby.

Hobby jest czymś co robimy co sprawia nam radość ale nie mamy w tym żadnych zobowiązań. Nie bierzemy za to żadnych pieniędzy bo tam gdzie pieniądze tam się kryją zobowiązania. A tam gdzie zobowiązania to kryje się presja. A jak dodamy presję do hobby to hobby przestaje być hobby.

Dodatkowo praca jest wykonywana cały czas hobby jest wykonywane w wolnym czasie. Jak zwiększymy ilość czasu gdzie wykonujemy swoje hobby to w 80% przypadków hobby się bardzo szybko wypala.

Dobra skoro powiedziałem o hobby to teraz przejdźmy do tej pasji.

Przez pasję ja rozumiem bycie nad czymś żarliwie, gorliwie zainteresowanym. Przez pasję rozumiem traktowanie czegoś jak swoje dziecko. Przez pasję rozumiem stawianie danej czynności na pierwszym miejscu gdzie to jest ważniejsze od wszystkiego. Pasja to jest właśnie takie zadanie które wykonujemy zawsze niezależnie co się dzieje. Tak jak opieka nad dzieckiem

Pasja trochę jak nazwa tego filmu z melem gibsonem. Jezus niezależnie od tego co się działo chciał donieść krzyż.

Pod pasją kryje się misja. Misja czyli nasz główny cel co chcemy w życiu osiągnąć. To na czym nam zależy i to co chcemy robić DLA INNYCH aby świat stał się piękniejszym miejscem. Jak mamy olbrzymie poczucie misji to wtedy z olbrzymią pasją możemy wykonywać swoje zadanie.

Co pomaga znaleźć misję?

Podzielmy to sekcję na dwie czynności i harmonogram.

Znajdywanie misji podzieliłbym na dwa etapy.

Pierwszy etap to jasność umysłu (medytacja)

Jak zrobić jasność umysłu? Najważniejsze to mieć jak najmniej na głowie. I dodatkowo trzeba wyłączyć mózg żeby trochę odpoczął.

Jak to osiągnąć? Najprościej jak się da. Medytując i wyjeżdżając gdzieś na dzień dwa z dala od problemów z dala od wszystkiego co się dzieje w obecnej sytuacji.

Więc pomedytuj sobie przez dwa tygodnie tak co najmniej 20 minut dziennie albo najlepiej 2 razy po 15-20 minut. I wyjedź gdzieś z dala od wszystkich.

Po tym jak osiągniesz jasność umysłu to wykonaj proste ale jednak trudne zadanie.

  1. Usiądź weź kartkę a4 i wypisz pomysły co możesz w życiu robić dla innych (co najmniej 20 pomysłów).
  2. Pomyśl o każdym z nich
  3. Wybierz te najbardziej oczywiste które masz
  4. Zastanów się który z nich sprawia największy opór przed jakimkolwiek działaniem
  5. Ten który ma największy opór, ten gdzie nawet twoje ciało robi wstręt na samą myśl to jest twoja misja

A Teraz najważniejsze.

Może ci się wydawać że to co ma największy opór to jest najmniej oczywista rzecz. Niestety świat nas tak oszukuje że to co powinniśmy robić to sprawia nam największy opór w mózgu.

Oceniamy naszą misję jako coś wspaniałego i nieosiągalnego które jest łohohoho strasznie trudne i nie wiem co jeszcze jak nieoczywiste. To musi być coś wyjątkowego i coś takiego o czym nigdy byśmy nie pomyśleli.

No właśnie zawsze o tym myślimy i nigdy nie myślimy o tym poważnie. I właśnie przez to że nie myślimy o tym poważnie to jest to o tyle wyjątkowe i nie do pomyślenia.

Uwaga powiem teraz coś ważnego.

Zaufaj temu oporowi. Ten opór to jest właśnie twoja szansa na wybranie swojej misji i swojego powołania.

powtórze jeszcze raz

I to by było na tyle.

Dzięki wielkie za obejrzenie. Standardowo jeśli odcinek dał ci wartość to zostaw coś po sobie. Komentarz, lajk, udostępnienie itd.

Zapraszam na stronę, instagrama, facebooka. Linki w opisie.

Do zobaczenia w kolejnych odcinkach. Cześć.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.