youtube

Jak zrobić idealne pierwsze wrażenie na innych

Posted by admin

Zawsze i wszędzie jest nam kładzione do głowy to żeby nie oceniać innych ludzi. Wszyscy powtarzają wyświechtane nie oceniaj książki po okładce i inne tego typu. Jednak prawda jest całkowicie inna. Wszyscy oceniamy innych. W pierwszych sekundach od poznania oceniamy ludzi bardzo szybko i na podstawie tego jakie wrażenie na nas wywierają tak o nich myślimy w przyszłości.

Jeśli uważasz że nie oceniasz książki po okładce to odpowiedz na pytanie kogo byś zatrudnił jako osobistego ochroniarza. Osobą po lewej czy osobę po prawej? Z dużą pewnością mogę stwierdzić że wskazałeś osobę po prawej. Sprawia wrażenie o wiele kompetentniejszej co wcale nie musi być prawdą.

Wielu z Was pewnie poczuło lekko buntowniczy przypływ myśli że tak nie może być! Że nie wolno oceniać itd. jednak to są rzeczy których nie da się kontrolować. Z matką naturą nie wygrasz. Jeszcze nikt nie wygrał i nie zanosi się na to że w bliskiej przyszłości ktoś wygra. Wystarczy zauważyć że nawet najbogatsi ludzie na świecie prędzej czy później umierają.

Dlatego nie idź pod prąd. Biegnij z wiatrem i wykorzystaj to że ludzie Cię oceniają i zacznij sprawiać idealne pierwsze wrażenie. Dzięki temu zarobisz więcej pieniędzy, otworzysz się na ciekawszą karierę i dasz sobie szansę na poznanie fajnych i atrakcyjnych ludzi. Od rozmowy o pracę po pierwszą randkę. Pierwsze wrażenie towarzyszy Ci cały czas i tylko słabi nie korzystają z niego jak z narzędzia.

Pierwsze wrażenie składa się z czterech czynników. Te czynniki to

 • Wiarygodność czyli czy mogę mu zaufać
 • Sympatyczność czyli czy ta osoba jest przyjazna, miła itd.
 • Atrakcyjność
 • Władza czyli czy jesteś liderem w otoczeniu i czy trzeba ubiegać się o twoje względy

Przejdźmy przez każdy czynnik.

Wiarygodność

Gdy dana osoba ma w sobie wiarygodność to jest ona tym kim jest. Nie ma założonych żadnych masek, fasad ani innych rzeczy. Jest w 100% autentyczna i każda osoba w otoczeniu to czuje. Mamy zbudowany do tego specjalny instynkt. Dlatego nie da się łatwo oszukać wiarygodności. Jeśli chcesz być wiarygodnym to musisz stać się wiarygodnym. Dlatego

 • Bądź profesjonalistą w swojej dziedzinie. Jak mówisz że się na czymś znasz to się na tym znasz.
 • Określ swoje wartości i cele którymi się kierujesz. Jasno je komunikuj i zawsze się ich trzymaj. Ludzie z silnym charakterem którzy zawsze trzymają się swoich wartości i są przy tym transparentni to osoby o bardzo wysokiej wiarygodności.
 • Zawsze bądź spójny w tym co robisz. Jak mówisz że coś zrobisz to rób to co obiecujesz. Jak mówisz że nie lubisz przeklinania to nie przeklinaj przy najbliższej okazji i nie toleruj gdy ktoś przy tobie przeklina itd.
 • Bądź turbo precyzyjny w swoich wypowiedziach i działaniach. Unikaj kłamstwa. Nawet jeśli jesteś w tym bardzo dobry to i tak ludzie wyczują twoją niewiarygodność. W skrócie.
 • Nikogo nie oszukuj i niczego nie ukrywaj. Nie bądź farmazoniarzem bo to zawsze da się wyczuć.
 • Twoja mowa ciała musi być otwarta i wiarygodna.
  • nie unikaj kontaktu wzrokowego
  • uścisk dłoni musi być pewny
  • używaj gestykulacji z otwartymi dłońmi
  • nie wykonuj żadnych nerwowych ruchów
  • o otwartej postawie i staniu prosto nie muszę wspominać prawda?
  • Mimo to wszytko pamiętaj że twoje ciało to setki mięśni więc nie będziesz w stanie wszystkiego kontrolować. Dlatego najpierw pomyśl o tym jak być spójnym ze swoimi myślami a potem myśl o mowie ciała.

Bardzo dobrym sposobem na wiarygodność jest znalezienie osoby którą uważa się za wiarygodną i zainspirowanie się jej zachowaniem. Zastanów się nad tym czy masz taką osobę w otoczeniu. Na pewno o kimś pomyślałeś. Jaka ta osoba jest? Jak się zachowuje? Jakimi zasadami się kieruje? Jak się przy niej czujesz? W jaki sposób okazuje ona zainteresowanie innymi? Usiądź z kartką papieru i wypisz wszystkie szczegóły które przychodzą Ci do głowy. W ten sposób znajdziesz to co uważasz za słuszne i będzie to dobrze działać u Ciebie.

Sympatyczność

Wszyscy kochamy ekstrawertyków. Ekstrawertycy zawsze robią lepsze pierwsze wrażenie od innych. Im bardziej ekspresywna jest dana osoba tym bardziej komfortowo się przy niej czujemy. Jak jesteśmy w stanie szybko i łatwo zrozumieć emocje drugiej osoby to czujemy się przy takiej osobie komfortowo. Niestety introwertycy mają tutaj pod górkę. Jak jesteś cichą osobą która jest miła i fajna to niestety nie dziw się że wszyscy głośni ludzie zabierają całą uwagę innych pomimo tego że mogą być mniej fajni od Ciebie. Nawet głupi ekstrawertyk który wali gafę za gafą będzie robił lepsze pierwsze wrażenie niż cicha myszka.

Gdy dana osoba demonstruje sympatyczność to z łatwością się uśmiecha i się śmieje. Ma przyjazną mowę ciała i pozwala sobie na pokazywanie wszystkich reakcji na twarzy. Brak sympatyczności z drugiej strony to brak emocji na twarzy i monotonny głos.

Introwertyk czyli osoba która najpierw myśli potem mówi i osoba która zbytnio nie gestykuluje i raczej unika kontaktu wzrokowego sprawia wrażenie że stara się coś ukryć. Jednak jeśli jesteś introwertykiem to ducha nie gaś. Coś tam możesz pozmieniać aby było Ci troszkę łatwiej. Oczywiście najwięcej możesz podziałać tutaj z mową ciała czyli

 • Przybliż swoje ciało. Podświadomie przybliżamy swoje ciało do tego co lubimy a odsuwamy się od tego czego nie lubimy. Możesz zbliżyć się do kogoś podchodząc do niego bliżej albo przechylając swoje ciało w stronę takiej osoby
 • Otwórz swoje ciało na innych. Każdy z nas ma w swoim ciele pozamykane albo pootwierane drzwi dla innych. Stopy, miednica, brzuch, serce, kark, usta, oczy, dłonie to najczęstsze drzwi. Ludzie sympatyczni mają tendencję do tego że te części ciała mają otwartą pozycję. Dodatkowa kwestia to gdy siedzisz przy stole czy gdzieś indziej to nie zastawiaj swojego ciała szklankami, butelkami czy innymi takimi. Introwertycy tak robią. Podświadomie budują mur przed innymi. To też są drzwi które zamykasz.
 • Dawaj ludziom 100% skupienie na nich. Gdy ktoś do Ciebie mówi to staraj się co jakiś czas złapać kontakt wzrokowy. Jak słuchasz to kiwaj głową, dawaj od siebie różne dźwięki typu mhm, aha itd
 • Daj życie swojej twarzy! Uśmiechaj się! Podnieś brwi ze zdziwienia itd. Nie miej poker face.
 • Dopasowuj się pozycją ciała do drugiej osoby. Gdy ona skrzyżuje nogi, ty też je skrzyżuj. Gdy ona się pochyli to ty też się pochyl itd.

Atrakcyjność

Badania i efekt aureoli pokazuje że uważamy że piękno jest dobre, kompetentne które robi wszystko o wiele lepiej niż jest w rzeczywistości. Co więcej! Ludzie atrakcyjni mają więcej wybaczone a ich błędy są bagatelizowane. Rzeczywistość oczywiście może być inna. Piękno bierze się z symetrii. Symetryczna twarz, symetryczne ciało itd. I tego nie da się zmienić. Nie będę mówił o dbanie o swoją sylwetkę bo to jest oczywista oczywistość. Powiem o innych czynnikach które mogą Ci pomóc stać się bardziej atrakcyjnym w oczach innych.

1. Pewność siebie

Badania pokazują że osoby z wyższym poziomem pewności siebie wyglądają na atrakcyjniejszych. Dlatego zadbaj o swoją pewność siebie. Zbuduj wysoką pewność siebie a będziesz wyglądać o wiele atrakcyjniej dla innych.

2. Zawsze miej dobrze dobraną garderobę

Ubrania muszą być dobrane sensownie. Każdy powinien ubierać się odpowiednio do swojej budowy ciała w taki sposób aby pokazywać swoje mocne strony a zakrywać słabe. Znajdź specjalistę który dobierze szatnię pod Ciebie abyś wyglądał najkorzystniej. Może to i jest duży wydatek ale będzie to bardzo dobra inwestycja która się w większości przypadków zwróci.

3. Zadbaj o swoją fryzurę

Dla każdej osoby fryzura powinna być dopasowana do kształtu głowy i ciała. Dobrze dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda. Wybierz się do specjalisty który dopasuje ci odpowiednią fryzurę. Następnie w przypadku mężczyzn odwiedzaj swojego fryzjera regularnie i często. Nie odwiedzaj go dopiero jak zarośniesz. Odwiedzaj częściej aby tylko odświeżał ci fryzurę. Będzie to kosztować więcej ale dobra fryzura drastycznie wyładnia człowieka.

4. Zawsze bądź świeży

Jak jesteś czysty i pachnący to nie dość że czujesz się lepiej to podnosisz swój poziom atrakcyjności. Nie ma nic gorszego jak być zaniedbanym i brudnym. Myj zęby regularnie i rozważ ich wybielanie. Bierz prysznic codziennie a nawet rano i wieczorem. Używaj perfum. Zawsze bądź idealnie ogolony i zadbany.

Dodatkowa kwestia to kwestia cery. Dermatolog i Kosmetolog to twój przyjaciel. Rozwiąż swoje problemy ze skórą bo ładna skóra to coś co drastycznie poprawia wygląd.

Władza

Od samego początku oceniamy innych. Sprawdzamy uścisk dłoni, sprawdzamy kto pierwszy spuści wzrok. Patrzymy kto jest bardziej pewny siebie. Podświadomie oceniamy kto będzie miał inicjatywę w całej relacji. Władzę okazuje się na wiele sposobów. Podstawowe zasady to

 • pewności siebie
 • przestrzeń
 • otwartość
 • relaks

Demonstrujesz swoją moc poprzez ilość przestrzeni jaką zajmujesz swoim ciałem, poprzez swoje rzeczy, poprzez swój głos, poprzez poziom twojego rozluźnienia oraz poprzez to czy wcześniej wspominane drzwi na twoim ciele są otwarte czy zamknięte. Tu nie chodzi wyłącznie o dominację. Chodzi o przyjęcie pewnej postawy, zajęcie i utrzymanie przestrzeni, w której się znajdujesz, oraz bycie otwartym a nie zamkniętym.

Spójrz jak zachowuje się król dżungli czyli lew. Porusza się powoli z gracją. Zajmuje miejsce z pewnością siebie. Widać i czuć z daleka że on tu rządzi.

Co robić aby okazywać władzę?

 • Zwróć uwagę na to jak dużo miejsca zajmujesz. Jak chodzisz, jak stoisz, jak siedzisz itd.
 • Utrzymuj kontakt wzrokowy z innymi ludźmi
 • Dotykaj innych ludzi, osoba która pierwsza dotknie drugą osobę okazuje władzę.
 • Bądź pierwszym który wyciąga rękę do przywitania
 • Jak ktoś ci przerywa albo mówi w momencie gdy ty mówisz to mów dalej. Możesz też delikatnie podnieść głos.
 • Jeśli chodzi o sam głos to staraj się obniżyć jego barwę.
 • Nie chowaj się za swoimi rzeczami. Jak siedzisz przy stole to nie zastawiaj się szklankami czy innymi rzeczami. Nie zastawiaj się telefonem i innymi rzeczami. Zawsze staraj się wychodzić na świecznik. Jak masz okazję być w miejscu bardziej widocznym to w nim bądź.
 • Staraj się przebywać wokół ludzi u władzy. Przykładowo Jak chcesz poprawić swoją pozycję w korporacji to więcej przebywaj wśród dyrektorów. Okazuj im szacunek ale nie bądź zbyt uległy. Traktuj ich na zasadzie partnerstwa.
 • Jeśli nie jesteś wysokim człowiekiem to staraj się być większym. Nawet będąc ekspertem w jakiejś dziedzinie ludzie mogą myśleć coś w stylu „Co ten kurdupel może mnie nauczyć?” pomimo tego że masz wiedzę. Natura taka niestety jest.

Podsumowując jak każdą z tych cech można wypracować. Wymaga to ciężkiej pracy i wygrywania ze swoim wewnętrznym leniem. ALE da się! A jeśli chcesz wygrywać ze swoim lenistwem to gorąco polecam moje darmowe szkolenie wideo jak zbudować system który zwycięża z lenistwem. Link do szkolenia w opisie filmu. Wracając jednak do czynników dobrego wrażenia.

Sympatyczność, Atrakcyjność i Władza to czynniki które budują jeszcze jedną cechę. Budują charyzmę. Badania pokazują że osoby z wysoką charyzmą sprawiają że ludzie nie są w stanie wyczuć czy dana osoba jest wiarygodna czy nie. Dlatego gdy widzisz osobę charyzmatyczną to pamiętaj o tym żeby im w 100% nie wierzyć.

Oczywiście też możesz to wykorzystać. Gdy staniesz się charyzmatyczny to mniej możesz się skupiać na wiarygodności i dalej robić dobre pierwsze wrażenie. I być bardziej lubianym. Jak dołożysz do tego umiejętność prowadzenia fascynujących rozmów to będziesz duszą towarzystwa! Więcej o tym mówię w wideo jak prowadzić fascynujące rozmowy. Link do wideo wrzucam na ekran po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.