youtube

Jeden z psychicznych powodów dlaczego masz mało pieniędzy

Posted by admin

Cześć ja jestem Szymon i witam Cię na kanale szkolawygrywania.pl Popraw jakość życia. W tym wideo poznasz koncepcję która sprawia że zarabiasz mniej. Zapraszam do oglądania.

Punkt widzenia

Zróbmy małe ćwiczenie. Pomyśl o swoich idealnych zarobkach na dany moment tylko UWAGA mają to być realistyczne oczekiwania. Ile chciałbyś zarabiać w danym momencie za pracę którą wykonujesz teraz? Na ile wyceniasz swoją pracę? Powiedzmy że zarabiasz 5tyś zł miesięcznie. Czy kwota 10tys zł byłaby odpowiednia? A może 100tys zł? To ile myślisz ile powinieneś zarabiać jest uzależnione od Ciebie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

I ten punkt widzenia jest bardzo ważnym powodem tego ile zarabiasz. Każdy ma ten punkt ustawiony na swoim poziomie. Według psychologii każdy zarabia w widełkach tego jak myśli ile zarabia. Jeśli wychylasz się o to 10% więcej niż zakłada twój punkt widzenia to zaczniesz angażować się w działania zaradcze. Działa to jak termostat.

Jeśli trafi się dobry miesiąc i zarobisz 10% więcej niż masz w swojej głowie to nagle wydasz te pieniądze na jakieś głupoty aby wyrównać te zarobki. Wydasz to na cokolwiek. Kolacja, impreza, ubrania. Zwyczajnie przepalisz nadwyżkę w plecy. Jeśli trafi się gorszy miesiąc to działania zaradcze będą pracą cięższą, mądrzejszą, lepszą tylko po to aby powrócić do twojego punktu widzenia czy np. znanej strefy komfortu.

Nigdy nie będziesz w stanie zarabiać więcej niż uważasz że jesteś warty. Wielu ludzi trzyma się kurczowo określonych kwot i kończy swój wzrost zarobków. Ci ludzie podświadomie się blokują. Dlatego należy zmienić ten poziom.

Jak to zmienić?

Jedynym sposobem na akumulację większej ilości kapitału to poszerzanie swojej strefy komfortu w kontekście pieniędzy które zarabiasz. Aby ją poszerzyć to musisz te cele mieć zrealizowane w głowie. Czyli znane i lubiane wizualizacje i afirmacje. Wyobraź sobie siebie jako osobę która już osiągnęła cele które chce osiągnąć. Pomyśl o tych co zarabiają więcej niż ty i pomyśl że jesteś taki sam jak oni. Wyobraź sobie ten spokój, tą zrelaksowaną osobą która osiąga swoje cele. Ta wizualizacja sama w sobie sprawi że będziesz lepiej realizować swoje cele.

Jednak pamiętaj o tym co mówiłem na początku. Bądź realistyczny. Bardzo ważne jest to żebyś był realistyczny w tym swoim wyobrażeniu. Jak pierwszy raz poznałem tą blokadę psychiczną to zacząłem wyobrażać sobie siebie jako osobę zarabiającą miliony i ten podświadomy cel od razu mnie zablokował. Zadziałał jak demotywator. Zamiast szukać sposobów jak osiągnąć te cele z automatu przestałem działać. Na szczęście nie porzuciłem tej mapy mentalnej tylko spróbowałem pójść małymi krokami. Właściwie natychmiastowo po podjęciu tej decyzji zacząłem odnosić progres.

Dlatego zacznij afirmować i wizualizować sobie punkt widzenia finansowego w realny i ciekawy sposób i zacznij działać. Dla tych jak nie wiedzą jak się za to zabrać to mogą zobaczyć wideo jak mieć ciekawą osobowość jest to już wideo sprzed roku na starym mikrofonie ale treść w tym wideo jest mega wartościowa więc polecam zobaczyć. Jeśli nie chcesz wykorzystać materiałów szkoły wygrywania to użyj wyszukiwarki. Afirmacje to chyba obok strefy komfortu najbardziej oklepana rzecz w rozwoju osobistym.

Twój punkt widzenia jest sztywny

Jest jeszcze jedna rzecz która jest wręcz kosmicznie ciekawa w tej mapie mentalnej. Punkt widzenia po tym jak już zostanie zainstalowany w twojej głowie nie wyjdzie z niej i będziesz cały czas do niego dążył. Przykładów jest masa. Weźmy np. jakiegoś handlowca który sprzedaje jakieś ubezpieczenia. W fajnych czasach zarabiał powiedzmy 15tys zł. Gospodarka się załamała, ludzie oszczędzają i mają problemy finansowe.

Zgadnij ile zarabia handlowiec? Tak jak myślałeś. 15tys zł lub więcej. To jest spowodowane tym że jego punkt widzenia jest sztywny i znajdzie on kolejne sposoby na to żeby utrzymać poziom finansowy jaki sobie ustalił niezależnie od tego jak bardzo rynek się zawalił. Póki jest wolny i nie ma jakiejś katastrofy typu wojna, niewola itd. to ta osoba znajdzie sposób.

Dobrym przykładem jest przykład wysoko postawionych osób w korporacjach np. ludzi z zarządu czy dyrektorów zarządzających. Taki dyrektor może być wyrzucony z takiej korporacji na bruk. Co się dzieje z taką osobą? Przecież znaleźć tak samo dobrze płatną pracę w innej firmie będzie ekstremalnie ciężko. Taka osoba po kilku miesiącach lub roku znajduje tak samo dobrze płatną pracę i dalej zarabia kwoty sześcio lub siedmiocyfrowe. Po prostu jak taka osoba przynajmniej raz zaczęła zarabiać tak duże pieniądze to nikt mniej jej nie zaoferuje a sama też się do mniejszej ilości pieniędzy nie będzie chciała zniżać.

I to by było na tyle jeśli chodzi o tą koncepcję. Jeśli chcesz poznać kolejne koncepcje których nie udostępniam na social media to zapraszam cię na mojego newslettera gdzie co niedziela wysyłam darmowe materiały premium. Zapisać się możesz na szkolawygrywania.pl/lista. Dzięki i do następnego. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.