youtube

Narzędzie które zmieni twoje życie

Posted by admin

Cześć

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkola wygrywania. Popraw jakość życia.

W dzisiejszym odcinku daję jedno narzędzie. Narzędzie które jest:

 • Banalnie proste
 • Super skuteczne
 • Każdy z nas podświadomie je zna

Zapraszam do oglądania.

Zanim zaczniemy zapraszam na moją stronę szkolawygrywania.pl/darmowy-ebook/ i odbierz darmowego ebooka „3 sposoby na pokonanie blokady stresu. Gorąco zachęcam.

Każdy z nas w życiu myśli. I podczas tych myśli zawsze pojawi się jakaś myśl która jest dla nas bardzo korzystna. Ta myśl to jest pchnięcie nas w stronę poprawy jakości życia.

Te myśli mniej więcej wyglądają tak:

 • A może bym poszedł pobiegać.
 • A może bym założył bloga,
 • A może zadzwonię do przyjaciela z którym dawno nie rozmawiałem,
 • A może w końcu zacznę przelewać 100zł na konto oszczędnościowe każdego miesiąca. ITP

Taka myśl pojawia się u każdego. Ta myśl jest najzwyczajniej w świecie instynktem który chce nas poprowadzić w stronę zmiany. I właśnie wtedy jak pojawia się instynkt musisz siebie popchnąć w kierunku działania. NATYCHMIAST

Tutaj mała uwaga. Instynktem nie jest powiedzenie sobie. „A zagram sobie u bukmachera” czy „A zjem sobie ciastko”. Instynktem jest działanie które głęboko w sobie wiesz że warto byłoby zrobić.

I teraz pojawia się pytanie jak siebie natychmiast pchnąć w kierunku działania? Odpowiedź jest prosta. W momencie gdy pojawia się myśl to mam okno pogodowe tak jak himalaiści i tym oknem pogodowym jest czas pomiędzy instynktem a myślą w mózgu która ten instynkt zablokuje.

I ten czas trwa maksymalnie 5 sekund.

Dlatego w momencie gdy pojawia się myśl która jest instynktem w kierunku działania to odliczasz 5-4-3-2-1 i działasz.

I tym prostym trickiem w momencie jak natychmiast zaczynasz działać to oszukujesz swój mózg w kierunku zmiany. W działaniu jest taka wspaniała magia która sprawia że mózg myśli „Ok, skoro już działamy to skupiam się na tym i cała otoczka z myśleniem typu „ale mi się nie chce” znika.

Dobra jak już znasz mechanizm to warto z niego prawidłowo korzystać. I tutaj jest kilka prostych zasad które trzeba przestrzegać przy tym oknie pogodowym.

 1. Tak jak wspominałem instynktem jest działanie które jest dla nas dobre i które wiemy wewnątrz siebie że powinniśmy zrobić.
 2. Drugą zasadą jest fakt że musimy działać w stronę celu. Nie chodzi o głupie działanie działanie ma jasno nas pchać do przodu w kierunku celu. Nie chodzi o to że np. jak pojawia się myśl „Warto byłoby pobiegać”. To ty kupujesz buty do biegania w sklepie internetowym. Chodzi o to że w ciągu 5 sekund jak oczywiście masz czas to ubierasz się w to co akurat masz i w miarę się nadaje do biegania(a ja np. w zimę biegałem w traperach bo nic innego nie miałem) i idziesz biegać.
 3. Trzecią regułą jest fakt że musisz siebie zmusić. U każdego z nas reguła okno pogodowe jest różne. Ale u każdego z nas im dłużej zwlekamy z działaniem tym ta pogoda się pogarsza. Więc w ciągu tych 5 seuknd jak najszybciej zmuszaj siebie do działania. Lepszego okna pogodowego nie będzie.
 4. Bardzo ważne jest to żeby wykonać głupi ruch. Zwykłe ruszenie myszką w celu otworzenia worda do pisania książki, zwykłe wstanie z krzesła i założenie butów do biegania. Ten zwykły najmniejszy ruch działa jak dźwignia która sprawia że nasza niechęć automatycznie maleje. Więc jak pojawia się instynkt to automatycznie zaczynaj działać fizycznie. Nie myśl bo myślami twój mózg będzie cię blokować. Wykonaj fizyczny ruch bo inaczej to twój mózg zabije twój instynkt.

Podsumowując

Jak pojawia się myśl pchająca cię w stronę lepszego jutra to w ciągu 5 sekund zacznij działać. Zacznij działać fizycznym ruchem i działanie ma posuwać ciebie w kierunku realizacji celu.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Standardowo już.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.