youtube

Obejrzyj to jeśli dowozisz a i tak jesteś nieszczęśliwy

Posted by admin

Najważniejsza Rada Dla Ludzi Którzy Robią Zadania A i Tak Są Nieszczęśliwi. Sama realizacja celów to rzemiosło a samym rzemiosłem nie zbudujesz idealnego życia.

Do tego rzemiosła potrzebna jest sztuka. Sztuka czerpania radości z życia która przez to jak wygląda świat, przez to jak jesteśmy zalewani obrazkami szczęśliwych ludzi posiadających pierdyliony dóbr materialnych odeszła w zapomnienie.

A brak stosowania tej sztuki jest jak niezmienianie oleju w samochodzie. Samochód na starym oleju trochę podziała ale z czasem zacznie się sypać a w większości przypadków skończy się to awarią którą bardzo ciężko będzie naprawić.

Wszystkie tematy wokół produktywności i realizowania celów można opisać naukowo. Można te strategie wdrożyć w życie i je realizować w 100% co sprawi że osiągniesz wyznaczony cel. To jest działający silnik. Jednak to nie wystarczy. Z samą realizacją celów i produktywnością nie staniesz się być szczęśliwym człowiekiem. Potrzebujesz oleju aby silnik się nie rozsypał. Potrzebujesz sztuki.

I teraz pojawia się pytanie? Czym jest ta sztuka? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jest nią zachwycanie się pięknem. Jest nią cieszenie się przeżywaną chwilą. Jest nią bycie tu i teraz. Jest nią bycie w stanie flow. Jest nią wiele innych różnych rzeczy które sprawiają że wszystko przestaje mieć znaczenie i zaczynamy się cieszyć.

Ale pomimo tego że nie da się jej opisać to można ją w prosty sposób praktykować. W jaki sposób? Poprzez praktykowanie wdzięczności. I nie chodzi już w tym o badania które mówią że wdzięczność obniża stres, ból czy nawet ciśnienie ani o to że podnosi poziom pewności siebie, dopaminy i serotoniny. Chodzi o prostotę budowania szczęścia. Co zrobić aby to działało? Trzeba z praktykowania wdzięczności zrobić nawyk. Jak to osiągnąć? Podrzucam 4 sposoby.

  1. Negatywne wizualizacje

Życie potrafi być frustrujące i bardzo łatwo można uznać że jest tragicznie gdy musisz cały czas stawiać czoła nowym wyzwaniom. To przekonanie wzmacnia fakt że natura stworzyła nas w taki sposób że najpierw skupiamy się na zabezpieczeniu strat i skupianiu się na tym co nie działa. Strach przed utratą jest kilkukrotnie mocniejszym uczuciem niż podniecenie związane z potencjalnym zyskiem.

Przez to bardziej skupiamy się na tym co jest źle niż na tym co działa jak należy. Jak coś jest ok nawet tego nie zauważamy. Przykładowo gdy auto działa bez żadnej awarii to właściwie jego nie zauważamy. Ale jak coś się zaczyna sypać i zaczynamy się zastanawiać ile to będzie kosztować to nagle przypominamy sobie o jego istnieniu.

Dlatego jeśli chcesz docenić to co masz to spróbuj negatywnych wizualizacji. Wyobrażaj sobie przez chwilę to że straciłeś coś lub kogoś. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci docenić każdą gdy to coś masz. Jest to bardzo silne uczucie i Ci co kiedykolwiek stracili pracę wiedzą jak ciężkie jest to przeżycie.

Rozejrzyj się dookoła i zobacz jak wiele rzeczy cię otacza i jak wiele możesz stracić. Uświadomisz sobie za jak wiele rzeczy możesz być wdzięczny pomimo tego że ktoś lub coś może od czasu do czasu Cię denerwować.

2. Lista wdzięczności

Kup sobie mały notatnik i wypisuj w nim 5 najważniejszych rzeczy za które możesz być dzisiaj wdzięcznym. Może to być dobry posiłek. Może to być fajny spacer lub miłe spotkanie. Możesz być wdzięcznym za wiele małych rzeczy i twoim zadaniem jest te małe rzeczy zanotować aby przypomnieć swojej głowie myśl w stylu „O! faktycznie to nie jest dla każdego i nie jest gwarantowane na zawsze. Fajnie że to mam”.

Bardzo ważna jest tutaj regularność i wypełnianie tego notatnika codziennie. Możesz wpisywać do niego rzeczy w trakcie dnia gdy doświadczasz czegoś miłego. Możesz wpisywać do niego rzeczy z samego rana aby dziękować za wydarzenia dnia wczorajszego lub możesz go wypełniać przed snem. Nie ma to większego znaczenia. Ważne abyś ten notatnik wypełniał codziennie z pełną regularnością.

Oczywiście nic się nie stanie jak raz czy dwa razy zapomnisz lub nie uda nazbierać ci się 5 rzeczy. To nie jest aż tak wielka zbrodnia i nie musisz się za to samobiczować. Jednak staraj się to robić każdego dnia i budować nowy nawyk.

Jak nie lubisz nosić małych zeszytów i długopisu przy sobie bo Cię denerwują takie rzeczy to zawsze możesz tworzyć notatki w swoim telefonie. Telefon masz zawsze przy sobie. Jest wiele aplikacji do notowania w telefonie ewentualnie możesz sam do siebie pisać wiadomości(wiem że to głupio brzmi ale często tak notuję i sprawdza się koncertowo)

3. Nastawienie na możliwości

Ludzie bez radości w życiu myślą w kategoriach tego czego nie mają i dodatkowo myślą że okazji do rozwoju jest bardzo mało. Musisz to nastawienie odwrócić. Zamiast myśleć o tym że możliwości jest bardzo mało i ty większość przegapiasz masz myśleć że możliwości jest dużo i każda stracona okazja rodzi kolejną która może być jeszcze większa. Powiesz „Ta, łatwiej powiedzieć niż zrobić!” Nie. Łatwiej zrobić niż powiedzieć.

A wiesz dlaczego? Dlatego że stwierdzenie że możliwości jest mało to olbrzymie kłamstwo. Żyjesz w czasach internetu, pracy zdalnej, urodziłeś się w kraju o olbrzymich swobodach obywatelskich i olbrzymich możliwościach rozwoju. Polska jest obecnie najbogatszym krajem w całej swojej ponad 1000letniej historii. Twoi przodkowie walczyli za te wolności i możliwości które teraz są w tym kraju. Wystarczy cofnąć się o 40 lat do tyłu i wtedy był zakaz wyjazdu z kraju, jedzenie na kartki i nauka jedynej słusznej, sowieckiej ideologii.

I ty uważasz że możliwości jest mało?

Teraz można robić wszystko. Możesz uczyć się wszystkiego i budować wszystko czego chcesz i przy okazji nie musisz przy tym nikogo krzywdzić. Ale żeby to osiągać to potrzebujesz jednej rzeczy. Musisz zacząć działać i pokonać swojego wewnętrznego lenia.

Aby było Ci z tym łatwiej to zapraszam Cię do darmowego szkolenia wideo „Jak zbudować system który zwycięża z lenistwem” z którego dowiesz się jak budować swoje życie w taki sposób aby lenistwo dokuczało ci mniej. Link do szkolenia w opisie filmu.

4. Bądź tu i teraz

Podstawą do budowania w sobie nieszczęścia jest ciągłe rozmyślanie przeszłości lub przyszłości w negatywnym kontekście. Przykładowo. Ktoś Ci narobił kiedyś przykrości i nie możesz tej osobie przebaczyć. Z tego powodu wpadasz w dwie pułapki myślenia.

Albo rozpamiętujesz jak było Ci wtedy źle albo rozmarzasz się w tym jak tej osobie się odegrasz i wtedy to ona poczuje jak to jest źle.

Co te myślenie Ci daje? Nic. Wprowadzasz się w zły nastrój. Tracisz swoją energię i chowasz w sobie złe emocje które z czasem mogą wymknąć się spod twojej kontroli. A wtedy wybuchną i narobią wieeeleee szkód.

Dlatego staraj się być obecnym tu i teraz w jaki sposób? Podrzucam sposoby

  • Po pierwsze wybacz w końcu wszystkim ludziom i naucz się tolerancji i akceptacji innych ludzi. Dzięki temu pozbędziesz się żalu który masz w sobie, poczujesz ulgę i o wiele łatwiej będzie Ci być tu i teraz.
  • Rozejrzyj się dookoła i poobserwuj otoczenie. Zauważ co się dzieje teraz. Nawet zwróć uwagę na to jak wyglądają ściany. Zwróć uwagę na szczegółu. Potraktuj to jako zatrzymanie się i obserwacje obecnej chwili.
  • Jak coś robisz to rób jedną rzecz w tym samym czasie.
  • Zacznij praktykować medytację aby wyczyścić sobie głowę
  • Praktykuj aktywność fizyczną bez elektroniki. Ostatnio robię treningi na swojej garażowej siłowni bez muzyki i bez telefonu. Tylko ja i ciężary. Gorąco polecam.

5. Przestań narzekać

Jeśli samo docenianie małych rzeczy jest dla Ciebie czymś niewyobrażalnym a okazanie wdzięczności drugiej osobie za coś małego to coś z innych światów i nie możesz się przełamać. To zacznij od tego żeby nie otaczać się negatywnością i wiecznym narzekaniem. Narzekanie ma w sobie bardzo negatywną aurę i sprawia że inni podświadomie się od nas oddalają. Samo zablokowanie narzekania zrobi z ciebie o wiele pozytywniejszą osobę i po czasie o wiele łatwiej będzie Ci samego siebie przekonać do okazywania wdzięczności.

Wiem że przestać narzekać jest bardzo trudno bo jest to coś co jest często poza kontrolą. Ale da się. Więcej mówię o tym w filmie „Narzekanie Rujnuje Ci Życie!” jeśli chcesz mniej narzekać to kliknij w miniaturkę po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.