youtube

Odkryj swoje życiowe zasady dzięki prostemu ćwiczeniu

Posted by admin

Cześć, Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku przedstawię prostą technikę która pozwala nam na odkrycie naszych życiowych zasad oraz pozwala na zmotywowanie się do lepszego życia. Zapraszam do oglądania.

Technika ta wymaga od nas kilku założeń które musimy wykonać. Znajdź sobie ciche miejsce w którym nikt ci nie będzie przeszkadzać i weź kartkę papieru i długopis.

W ćwiczeniu tym wyobraź sobie że przed tobą jest ostatni dzień życia. W tym dniu za tobą będzie chodzić pisarz który będzie robił notatki z tego jak wyglądał twój dzień. Będzie on obserwował twój plan dnia, to co jesz, to jak rozmawiasz z rodziną, przyjaciółmi, będzie obserwował twoje zaangażowanie w pracę oraz twoje nastawienie. Wszystko ten dany pisarz będzie skrupulatnie notować. Na podstawie tych notatek ten pisarz wyda książkę która będzie opisywać twoje życie.

Teraz po tym wyobrażeniu weź kartkę papieru i zacznij planować co będziesz danego dnia robić.

  • O której godzinie wstaniesz?
  • Czy spóźnisz się na autobus do pracy?
  • Czy będziesz w pracy niemiły dla ludzi?
  • Czy pozwolisz sobie na to żeby się gniewać na kogoś? Czy pozwolisz sobie na chwilę lenistwa?
  • itd. itd. itd

Jak skończysz pisać plan dnia to weź plan. Przejrzyj te zadania godzina po godzinie i na koniec zadaj sobie pytanie

W jaki sposób zmieniłbyś swoje zachowanie wiedząc że podejmowane przez ciebie działanie stanie się spuścizną twojego życia?

Znając życie to gdy wyobrażałeś sobie ten dzień to wstałeś z łóżka trochę wcześniej niż zwykle, poświęciłeś trochę więcej uwagi bliskim, mocniej zaangażowałeś się w pracę.

Teraz po tym ćwiczeniu zadaj sobie pytanie: Czym różni się mój zwykły dzień od tego dnia wyobrażonego?

Świadomość tego że jesteśmy obserwowani sprawia że robimy to co słuszne. Jesteśmy zmuszeni podejmować działania a nie się od nich powstrzymywać.

Wiedząc że nasze działanie jest zapisywane przez pisarza, wychodzimy ze strefy swojego komfortu i robimy rzeczy o których wiemy że są słuszne a nie rzeczy które się wydają właściwe w danej chwili.

Uparcie łudzimy się że zawsze będziemy mogli zrobić jutro to co pomaga ignorować niepewność i uporczywy ciężar tego wszystkiego co powinniśmy robić a nie robimy.

Gdy okazuje się że jesteśmy obserwowani to przypominamy sobie że to czyny nas określają nie intencje.

Powtórze jeszcze raz to zdanie bo jest bardzo ważne.

Gdy okazuje się że jesteśmy obserwowani to przypominamy sobie że to czyny nas określają nie intencje.

Rozwój to codzienne działanie w stronę celu gonienie za nowym i pokonywanie strefy komfortu.

Jak już wyłapałeś różnicę pomiędzy dniem normalnym a dniem obserwowanym przez pisarza to masz jasną podstawę do tego co powinieneś zrobić ze swoim życiem. Nie zastanawiaj się tylko działaj.

To by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych porad dot. twojego życia to zasubskrybuj mój kanał klikając ten czerwony przycisk pod filmem. Dodatkowo obok łapek w góre jest taki przycisk z napisem udostępnij po kliknięciu którego możesz polecić ten film znajomym do czego bardzo zachęcam. Pozwoli to rozwinąć się mojemu kanałowi i da motywację do tego żeby dostarczać ci więcej fajnych filmów.

Zapraszam też oczywiście na mojego bloga szkolawygrywania.pl oraz na instagrama szkola.wygrywania gdzie znajdziesz codziennie dawkę inspiracji która zmotywuje się do pracy. Dzięki za oglądanie i do zobaczenia. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.