youtube

Oznaki że potrzebujesz odpoczynku. Kiedy wiedzieć że trzeba odpocząć

Posted by admin

Cześć! Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkolawygrywania. Popraw jakość życia. Czasem trzeba usiąść i odpocząć. Zamknąć się w jaskini i lizać rany. W tym wideo dowiesz się kiedy odpuścić i zrobić sobie przerwę. Zapraszam do oglądania

Jest fajny cytat Nassima Nicolasa Taleba

Tylko we współczesnej historii „ciężka praca” jest powodem do dumy.

W obecnych czasach pracowania w korporacjach wszyscy ciężko pracują. Im później wyślesz maila tym lepszym pracownikiem jesteś. Panuje przekonanie że ciężko pracujący są doceniani. To samo tyczy się pracy fizycznej. Im masz mniej siły tym lepszym pracownikiem jesteś.

O wiele korzystniej jest pracować mądrze i ciężko. Lecz jak ze wszystkim, trzeba to wszystko wypośrodkować aby się nie zajechać. Jak przychodziłem na studia to każdy profesor mówił że najważniejsze to wypośrodkować imprezy i naukę. Inaczej studia stają się katorgą bo:

  • Albo za dużo katujesz się nauką i nie masz życia
  • Albo za dużo katujesz imprez i nie zdajesz

Dlatego czasem jest warto odpocząć. Psychicznie i fizycznie. Przejdźmy do oznak zmęczenia.

1. Brak koncentracji

Jeśli nie jesteś w stanie skupić się na zadaniu dłużej niż 5 minut to możesz być przemęczony. Możesz mieć duże zadanie do zrobienia które cię ekscytuje ale i tak nie potrafisz nad nim dłużej pracować. Nie potrafisz się skoncentrować i tracisz uwagę właściwie od wszystkiego.

Nie pamiętasz tego co się działo 5 minut temu. Nie pamiętasz gdzie zostawiłeś różne rzeczy. Popełniasz głupie błędy przez nieuwagę, nawet przy rzeczach trywialnych jak układanie rzeczy na półce. Masz problem z podejmowaniem decyzji. Wszystkie te oznaki braku koncentracji mogą być objawem zmęczenia

2. Olewanie relacji z bliskimi

Nie poświęcasz nikomu uwagi. Jeśli masz dzieci to dajesz im zajęcia które je wyłączają na długie godziny aby mieć spokój. Odmawiasz na większość zaproszeń od znajomych. Nie masz ochoty z nikim rozmawiać. Nie obchodzą cię emocje innych. Nie masz ochoty niczego budować w relacji z innymi. Najzwyczajniej w świecie unikasz innych.

Jeśli uważasz się za towarzyskiego a zacząłeś być aspołeczny to możesz być przemęczony.

3. Problemy ze snem

Nie potrafisz zasnąć pomimo tego że jesteś zmęczony. Jak śpisz to bardzo krótko i przeważnie płytko. Budzi cię właściwie każdy najmniejszy szelest w domu.

Poza tym że brak snu jest powodem zmęczenia to równie dobrze może być jego symptomem.

4. Brain fog czyli bycie zamglonym

Zamglony mózg czyli przejściowy stan obniżonej zdolności umysłowej, charakteryzujący się niemożnością jasnego myślenia lub rozumowania.

Jak masz tak że mówisz o czymś i nagle nie wiesz o czym mówiłeś albo myślisz, myślisz i nagle się ocknąłeś że nie wiesz o czym myślisz to masz brainfog. Może być też tak że gubisz się w swoich przemyśleniach. Możesz też np. zamiast być skupionym to dostać takiego zmulenia że będziesz nieobecny.

To wszystko może być objawem przemęczenia.

5. Nieplanowany spadek wagi

Jeśli waga nieplanowanie ci spadła to wiedz ze coś się dzieje. U większości spadek wagi to powód do radości(przecież schudłem to co mam się nie cieszyć!). Jednak jak tego nie planowałeś to oznacza że wydatkujesz więcej energii niż przyjmujesz i organizm dostaje po dupie.

I mówi to osoba która schudła w swoim życiu 30kg. Jak jesteś skrajnie niedożywiony to jesteś też skrajnie przemęczony.

6. Czułość na światło

Mało znany objaw. Jeśli czujesz że przeszkadzają ci jasne światła to możesz być przemęczony. Jak ciało jest zmęczone to na duże światło reaguje przesadnie źle.

Powodem jest fakt że ciało przemęczone to ciało które nie jest stabilne i brakuje nam niektórych składników odżywczych odpowiedzialnych za trawienie takich ilości światła.

7. Drażliwość

To jest symptom który jest spotykany najczęściej u mnie. Jak jestem przemęczony to często zachowuje się tak że bez kija nie podchodź.

Wyłapanie tego symptomu wymaga samoobserwacji co nie jest łatwe. Ale jest możliwe. Najlepiej prosić bliskich o zwrócenie uwagi jak jesteś bardziej drażliwy niż zwykle.

Jeśli nie wiesz jak ogarnąć swoje życie to zapraszam gorąco na szkolenie wideo na które możesz się zapisać na

szkolawygrywania.pl/darmowe-szkolenie-wideo

Dzięki za oglądanie i do następnego! Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.