youtube

Podstawowe zmiany myślenia

Posted by admin

Cześć! Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. W tym wideo przedstawię ci 4 podstawowe zmiany myślenia które sprawiają że świat dzieli się na ludzi pozytywnych i ludzi mniej pozytywnych zapraszam do oglądania.

1. Moje cele są do zrobienia jeśli będę ciężko pracować

Media społecznościowe niestety mają to do siebie że nie pokazują drogi do danego celu tylko pokazują efekty. Widzimy tylko jak dana osoba się uśmiecha i ma w ręku zrealizowany cel. Nie widzimy jednak tego co się działo po drodze, jak ciężką pracę wykonano żeby ten cel zrealizować.

To instaluje w nas błędne przekonania że do celu jest prosta i łatwa droga. Nie daj się oszukać. Aby mieć fajne życie z rzeczami które chcesz mieć to musisz ciężko pracować i robić ciężkie rzeczy żeby tam dotrzeć.

ALE

Ale twoje wymarzone życie jest warte tej ciężkiej pracy i musisz zrozumieć to że możesz zrobić to co trzeba aby zrealizować ten cel. Zmiana myślenia że zrobię te cele tylko ciężko popracuję zamiast odkładać działanie pozwala optymalizować swoją pracę i iść do celu.

Jak się robi ciężko to unikanie działania to reakcja domyślna. Unikanie działania sprawia że nie idziemy do przodu. Zmiana myślenia że cele da się zrobić pod warunkiem że będę ciężko pracować nie pozwala nam na odpuszczanie bo wiedzieliśmy że będzie ciężko.

Cokolwiek cię zaatakuje w drodze do celu nie odejdzie pomimo tego ze będziesz tego unikać. Zmień myślenie że będziesz ciężko pracować by to ominąć a dasz radę.

2. Moje codzienne wybory prowadzą do moich długoterminowych osiągnięć

Gdy myślimy o realizacji swoich marzeń to wyobrażamy sobie olbrzymie zmiany jakie się dokonały jak już jesteśmy u celu. No ale zapominamy o tym że do tego wielkiego celu prowadzą malutkie wybory oraz nawyki i to one mają wpływ na to jak wygląda nasza przyszłość.

Kluczowa zmiana myślenia to właśnie uświadomienie sobie ważności tych codziennych wyborów. Robisz zmianę na podstawie planowania i wykonywania małych zadań każdego dnia a nie na podstawie tego że przepracujesz ciurkiem 48godzin i zrobisz olbrzymią zmianę. Tak się nie da. Podejmujesz decyzję które zadania na dany dzień przybliżają cie do celów długoterminowych i wykonujesz pracę. Codziennie.

Przestań myśleć że cele realizuje się skokowo. Cel realizuje się codziennie i trzeba to jasno zaznaczyć. To jest maraton nie sprint. To jest podróż na piechotę a nie samolotem.

Skup się na planowaniu długoterminowym ale i na planie na dany dzień gdzie zaznaczasz co będziesz robić danego dnia. Skup się na tym żeby przeżyć każdy dzień w pełni. Rób codzienne wybory które przybliżają cię do celu.

3. Zasługuję na każdą dobrą rzecz która pochodzi od wytrwałego działania

Bardzo ciekawym zjawiskiem które dosięgło także mnie jest fakt że jak wykonujemy swoją pracę i w pewnym momencie dochodzimy do miejsca gdzie zaczynają spływać do nas benefity naszego działania to zaczynamy myśleć że na nie nie zasługujemy.

Strach przed sukcesem blokuje wielu ludzi przed osiągnięciem swojego wymarzonego życia. I właśnie jednym z błędnych przekonań jest fakt że myślimy że nie zasługujemy na to co udało nam się wypracować.

Musisz sobie wryć do głowy że skoro na to co masz pracujesz i to ciężko bo nie każdy potrafi sam z siebie pracować nad czymś dodatkowo to zasługujesz na to co ta praca dla ciebie przyniesie(a prędzej czy później przyniesie ona dla Ciebie zysk). Musisz przestawić swoje myślenie i zapamiętać że tak jak w reklamie kosmetyków.

Jesteś tego warta.

Fajnym sposobem który w ostatnich latach jest trochę wyszydzany to fake it until you make it. Czyli zachowywanie się jakbyś już kiedyś takie fajne życie miał i że zasługujesz na to. Koniec końców twoja postawa ma wpływ na to co będzie się działo w twoim życiu.

4 . Skupiam się na tym co chcę mieć a nie na tym czego nie mam

Stara jak świat zasada którą wszyscy rozumieją ale mało kto ją stosuje. Zasada ta brzmi. Przyciągasz to na czym skupiasz swoja uwagę. I właśnie powinieneś skupiać swoją uwagę tylko na tym czego chcesz.

Kolejna prawda życiowa to fakt że rzeczy bardzo rzadko idą zgodnie z planem i te rzeczy które się po drodze wywalają zawsze zabierają naszą uwagę. Tym sposobem skupiamy się na tym czego nie mamy a nie mamy spokoju zamiast skupić się na głównym celu czyli na tym co planowaliśmy.

Mając cele w życiu zaczynamy planować ich realizację. W realizacji planów jest ten problem że zawsze jest coś co nie idzie zgodnie z planem. I powinniśmy to zrozumieć i uznać to za lekcje i szanse.

Jak skupiasz się na tym gdzie chcesz dojść zamiast myśleć nad tym czego nie masz to tworzysz wokół siebie aurę wdzięczności i zgodnie z zasadą o której mówiłem na początku tego punktu (czyli „Przyciągasz to na czym skupiasz swoja uwagę”) dobre rzeczy które chcesz mieć w swoim życiu pojawiają się w twoim życiu.

Jak to lepiej osiągnąć? Dobrym pomysłem jest skupienie się na tym co mamy zamiast na tym czego nie mamy i blokowanie negatywności w swojej głowie. Celem jest patrzenie w przyszłość tylko i wyłącznie w stronę celów i stawianie kroków tylko w ich kierunku.

Wiadomo że porażki są. One są nieodłączną częścią życia ale powinniśmy je traktować tylko jako lekcje i iść dalej w kierunku celu. Nie dołować się i nie wmawiać sobie że jesteśmy do niczego.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Standardowo zapraszam do […]

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.