youtube

Pokonaj lenistwo eliminując dystracje

Posted by admin

Nie jesteś leniwy. Jesteś rozproszonym. Aby być człowiekiem skutecznym i osiągać życiowy sukces musisz nauczyć się utrzymywać skupienie a w dzisiejszych czasach, kiedy otaczają nas liczne bodźce i źródła rozproszenia uwagi, często trudno jest skupić się na jednym zadaniu lub projekcie. Dystrakcje wpływają na naszą produktywność, kreatywność i ogólną jakość życia. Dlatego w tym wideo porozmawiamy o tym, jak możemy wyeliminować dystrakcje ze swojego życia i skupić się na tym, co jest dla nas najważniejsze. Przedstawiam listę 8 strategii na to, jak pozbyć się dystrakcji i skupić się na pracy:

Zanim przejdziemy do listy to chciałbym powiedzieć o tym że problem lenistwa jest bardzo złożony. Dlatego abyś sobie z nim poradził to bardzo gorąco zapraszam Cię do darmowego szkolenia wideo „jak zbudować system który zwycięża z lenistwem. Link do szkolenia znajduje się w opisie. Dobra, koniec autoreklamy przejdźmy do listy którą musisz potraktować jak checklistę. To nie jest tak że wdrożysz jedną strategię i będzie super wszystko śmigać. Trzeba wdrożyć co najmniej kilka(ale też nie musisz wdrażać wszystkich. Traktuj to jak szwedzki stół. Wybierz to co Ci odpowiada najbardziej.

Możesz też testować wszystkie po kolei i zostawić te które najbardziej ci pasują i dają najlepszy efekt. Nie przedłużając

  1. Powiadomienia. Wyłącz wszystkie powiadomienia z telefonu, poczty e-mail, komunikatorów i innych aplikacji, które mogą Cię rozpraszać. Powiadomienia telefonu nauczyły nas przekonania że wszystko co jest w powiadomieniu jest ważniejsze od tego co robimy. Wyłącz powiadomienia a nauczysz się że wszystkie powiadomienia są bezwartościowe.
  2. Lokalizacja. Znajdź ciche miejsce do pracy, w którym nie będziesz narażony na hałas i inne bodźce zewnętrzne. Unikaj otwartych przestrzeni biurowych lub innych miejsc, w których jest dużo ludzi i hałasu. Takim miejscem może być czytelnia w bibliotece lub specjalnie przygotowane na to miejsce w domu gdzie możesz się zamknąć a inni domownicy nie będą Ci przeszkadzać.
  3. Izolacja zadania. Twórz bloki czasowe dla różnych zadań i koncentruj się tylko na jednym zadaniu w danym czasie. Unikaj multitaskingu, skupiając się tylko na jednym zadaniu w danym momencie. Gdy robisz kilka rzeczy na raz to robisz wszystkie rzeczy byle jak bez efektu.
  4. Ustal jasne cele i priorytety, aby wiedzieć, czego oczekujesz od siebie i czego potrzebujesz, aby osiągnąć sukces. Planuj swoje zadania na dzień lub tydzień z wyprzedzeniem, aby uniknąć konieczności podejmowania decyzji na bieżąco. Gdy masz wyznaczony cel i zadanie nad którym będziesz pracować w danym bloku czasu to nie musisz się zastanawiać nad tym co robić i jesteś skupiony.
  5. Aplikacje. Korzystaj z narzędzi do zarządzania czasem, takich jak Trello, Asana lub Google Calendar, aby mieć lepszą kontrolę nad swoim harmonogramem. Nie liczy się tylko plan. Liczy się również jego realizacja. A posiadanie planu i zadań w formie elektronicznej jest o wiele wygodniejsze i bardziej elastyczne w realizacji. Dzięki temu istnieje o wiele wyższe prawdopodobieństwo że ten plan zrealizujesz.
  6. Czysty umysł. Pozwól sobie na odstresowanie się przed pracą. Zrób sobie przerwę od technologii i spędź czas na medytacji, jogi, czytaniu lub innym relaksującym zajęciu. Jasność umysłu jest super ważna w kontekście skupienia. A nic tak nie poprawia jasności myślenia jak medytacja czy inne formy relaksu.
  7. Otoczenie Gdy pracujesz to dbaj o atmosferę pracy, która sprzyja skupieniu, np. włączając muzykę w tle na słuchawkach która pomaga skupieniu lub skorzystaj z specjalnych zapachów aromatycznych. Uświadom sobie że praca w skupieniu to najważniejszy element każdego dnia i staraj się tworzyć takie środowisko świadomie.
  8. Egzoszkielet Używaj technologii, takiej jak aplikacje blokujące dostęp do określonych witryn internetowych lub programów, aby uniknąć dystrakcji i skupić się na zadaniach. Jest wiele takich aplikacji które pomagają w skupieniu i mówię o tym w wideo „5 Aplikacji które pomogą Ci wygrać z Lenistwem” link do wideo wrzucam na ekran po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.