youtube

Poziomowanie celów

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania.

Dzisiaj porozmawiamy o realizacji celów do wykonania za pomocą dzielenia ich na poziomy. Filmik jest oczywiście jednym z serii filmików. I tutaj zaczynamy filmik od momentu gdzie mamy już wyznaczone cele. Jeśli więc nie masz wyznaczonych celów to przejdź od razu do filmu jak wyznaczyć cele i potem wróć do tego filmiku. Nie przedłużając. Zapraszam do oglądania.

Każdy mając cele natrafia na problem który jest dość trudny do rozwiązania na pierwszy rzut oka a potem wydaje się prosty jak bułka z masłem. Tym problemem jest przerażenie wielkością celu do wykonania. I słusznie jesteśmy tym przerażeni bo cel przeważnie jest olbrzymi i nie do wykonania jednym prostym krokiem.

I tutaj się właśnie pojawia nasz problem związany z wyobrażeniem tego jak ludzie osiągają sukcesy. Na zewnątrz widzimy jak sportowiec wygrywa ten jeden jedyny pojedynek w którym pokonuje rywala i jest najlepszy oraz dostaje medal. Są łzy szczęścia i uśmiechy.

Przez to że tak właśnie jest instalowane do naszej głowy jest przeświadczenie że sukces się osiąga jednym pociągnięciem jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Tenisita wyszedł na kort bez treningu prosto z kanapy i wygrał wielki szlem.

Niestety tak nie jest. Tak jak za każdym sportowym sukcesem kryją się lata codziennych treningów, pilnowanie diety i wyrzeczeń tak samo będzie z celami. Osiągnięty cel będzie i jest procesem który trwa i wymaga od nas systematycznej i mądrej pracy.

Dlatego żeby wyruszyć w podróż do realizacji celów będziemy potrzebować klika rzeczy do naszego wirtualnego plecaka. Będą w nim:

  1. Kierunek w którym zmierzamy
  2. Najbliższy przystanek który chcemy sobie zrobić
  3. Plan dojazdu do najbliższego przystanku
  1. Przez kierunek w którym zmierzamy rozumiem nasz cel dalekosiężny cel który wydaje nam się nie do osiągnięcia i na samą myśl o nim nie wiemy za bardzo od czego zacząć podróż w jego kierunku.
  2. Przez najbliższy przystanek rozumiem całe clue naszego filmiku czyli poziom który jest w naszym celu. Poziom to stopień osiągnięcia celu.
  3. Plan dojazdu jak sama nazwa mówi to czynności które nam pozwolą dojechać do zamierzonego celu.

Przejdźmy więc do dzielenia celów.

Osobiście widziałem wiele sposobów na dzielenie celów. Niektórzy dzielili te cele na 3 poziomy. Niektórzy dzielili cele na 10 poziomów. Ja polecam dzielić cele na 5 poziomów które są w jasny sposób wyznaczające działanie.

Powiedzmy że naszym celem jest osiągnięcie 100 000 obserwujących na instagramie.

poziom 5 – 100 000 Obserwujących

poziom 4 – 33 000 Obserwujących

poziom 3 – 11 000 Obserwujących

poziom 2 – 3300 Obserwujących

poziom 1 – 1100 obserwujących

I takim sposobem mamy podzielone działanie dotyczące celu na 5 poziomów. Algorytm jest dość prosty. Za każdym razem jak osiągasz cel to mnożysz go przez 3 aż osiągniesz poziom na którym ci zależy.

W takim przypadku

100 000 / 3 = 33 000

33 000 / 3 = 11 000

11 000 / 3= 3300

3 300 / 3 = 1 100

Wiadomo że trochę pozaokrąglałem ale chodzi tez o to żeby dążyć do okrągłej liczby bo ładnie wygląda. Czyż nie?

I teraz zapominamy o poziomie 5 i skupiamy się na poziomie 1. Jak osiągnąć? 1100 followersów? No tutaj to już możemy podziałać.

  • Możemy poprosić znajomych o wsparcie
  • Możemy zrobić jakiś konkurs dla znajomych zeby udostępnili
  • Możemy poprosić jakieś społeczności internetowe do których przynależymy o wsparcie
  • Możemy zrobić jakiś kurs online od zera do 1000 followersów w miesiąc na instagram itd. itd.

Po osiągnięciu pierwszego etapu skupiamy się na drugim potem na 3 potem na ostatnim itd.

I teraz najważniejsze.

Wyznaczamy sobie do celu daty prawda? Więc musimy określić ile czasu nam zajmie osiągnięcie danego celu i następnie analogicznie do tego dzielimy czas

Więc jak chcemy zrobić 100 000 w 5 lat

100 000 -> 60 miesiecy od dzisiaj

33 000 -> 20 miesiecy od dzisiaj

11 000 -> 7 miesiecy od dzisiaj

3 300 -> 3 miesiace od dzisiaj

1 100 -> jeden miesiąc od dzisiaj.

Więc mamy cel zrobić 1100 followow w 1 miesiąc. Plan ambitny ale do wykonania.

I to by było na tyle jesli chodzi o dzielenie celów. Jeżeli uważasz że to dało ci wartość to zostaw coś po sobie. Zapraszam oczywiscie na mojego instagrama, facebooka i strone szkolawygrywania.pl i do zobaczenia w kolejnych odcinkach. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.