youtube

Prosta taktyka na zmianę produktywności

Posted by admin

Cześć, Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku dowiesz się w jaki sposób zwiększyć swoją produktywność tyko dzięki obserwacji. Zapraszam do oglądania.

W zarządzaniu czasem(które notabene nie istnieje bo czasem nie da się zarządzać. Można zarządzać tym co i jak robisz w czasie). Jest jeden problem który instaluje nam błędne przekonania.

Pierwsza rzecz która jest błędnie instalowana to przeświadczenie że każda godzina jest równa sobie. Nie ma niczego bardziej mylnego niż to przekonanie. Godzina w podejściu produktywnym nie jest sobie równa.

Podczas każdego dnia, każdy z nas czy tego chce czy nie posiada różny poziom energii. Rano czujemy się dobrze, wieczorem czujemy się senni czy odwrotnie nazwij to jak chcesz ale każdy z nas podczas godziny gdzie ma dużo energii potrafi zrobić trzy razy tyle ile w czasie gdy ta energia spada.

Większość z nas jednak stara się wydłużać okresy ciężkiej pracy i zmniejszać okresy wypoczynku wspomagając się kofeiną, cukrem czy innymi używkami.

Niestety.

Nasz organizm żeby osiągać szczyty produktywności potrzebuje odpoczynku.

I tym sposobem płynnie przejdźmy do drugiego błędnego przekonania o produktywności.

Wzięcie sobie przerwy nie jest złe. Nie jest oznaką słabości czy lenistwa. Odpoczywanie to normalne, biologiczne zjawisko. Zwracanie uwagi na swój organizm sprawi że będziesz o wiele bardziej produktywny w godzinach gdy masz wysoką energię. Praca w godzinach niskiej energii jest nieoptymalna i lepiej wtedy skupić się na odpoczynku.

A teraz w krótkich krokach odpowiedzmy sobie jak wykorzystać wiedzę że czy tego chcemy czy nie to nasz organizm będzie odpoczywał.

Po pierwsze naucz się swoich schematów pracy.

Weź notatnik, kalendarz czy inne urządzenie do notowania i zapisuj ile masz energii podczas różnych części dnia. Czy lepiej pracujesz jak jesteś głodny? Czy lepiej pracujesz po obiedzie? Jak zaczniesz to notować to po kilku dniach zauważysz schematy(o których już mówiłem w innym filmie) które pozwolą ci na planowanie odpowiednio pracy.

Po drugie maksymalizuj godziny gdy masz wysoką energię

Wykorzystaj elementy gdy jesteś produktywny na najcięższą pracę. Zaplanuj sobie bloki czasu gdy jesteś produktywny na kreatywną pracę. Izoluj się od innych ludzi. Wyłącz telefon i połączenie z internetem i zacznij wtedy pracować. Jeśli masz ważne spotkania do odbycia to zaplanuj je wtedy gdy masz najwyższą energię.

Po trzecie wykorzystaj bloki z niską energią na odpoczynek

Im lepiej odpoczywasz w blokach niskiej energii tym więcej jej masz w blokach wysokiej energii. W bloku niskiej energii lepiej jest odpocząć niż zmuszać się do działania. Rozwiązanie siłowe sprawi tylko że wykonasz słabej jakości pracę i będziesz miał mniej energii w bloku wysokiej energii.

Podczas niskiej energii:

  • medytuj
  • zdrzemnij się
  • pójdź na spacer

Po czwarte wysypiaj się

Wyłącz telewizor, telefon na godzinę przed sem. Wywietrz sypialnię. Wytwórz sobie przed snem rutynowe zajęcia. przykładowo w moim przypadku jest to czytanie książki i herbatka.

Podsumowując

Maksymalizacja bloków wysokiej i niskiej energii podczas dnia pozwala na o wiele większą produktywność. Zwróć uwagę na to jak pracujesz podczas dnia zmaksymalizuj odpoczynek i pracę a będziesz zdziwiony jak wiele jesteś w stanie osiągnąć.

To by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych porad dot. twojego życia to zasubskrybuj mój kanał klikając ten czerwony przycisk pod filmem. Dodatkowo obok łapek w góre jest taki przycisk z napisem udostępnij po kliknięciu którego możesz polecić ten film znajomym do czego bardzo zachęcam. Pozwoli to rozwinąć się mojemu kanałowi i da motywację do tego żeby dostarczać ci więcej fajnych filmów.

Zapraszam też oczywiście na mojego bloga szkolawygrywania.pl oraz na instagrama szkola.wygrywania gdzie znajdziesz codziennie dawkę inspiracji która zmotywuje się do pracy. Dzięki za oglądanie i do zobaczenia. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.