youtube

To robię i nigdy nie jestem zmęczony

Posted by admin

Wielu znajomych mnie pyta. Szymon! Jak ty to robisz że ciągle masz tak dużo siły i energii. Przecież ty tak dużo robisz i zawsze jak z tobą rozmawiam to odnoszę wrażenie że masz dużo siły. No i w tym wideo przedstawiam 6 trików które pomagają mi utrzymywać poziom energii na wysokim poziomie co daje mi sporo siły i buduje to wrażenie że nie męczę się tak szybko jak inni.

Zanim jednak przejdziemy do sztuczek to chciałbym cię zaprosić do darmowego szkolenia wideo „Jak zbudować system który zwycięża z lenistwem” jeśli chcesz raz na zawsze wygrać z lenistwem to jest to szkolenie dla Ciebie. Dobra, koniec autoreklamy

1. Wyrzuć niebieskie światło przed snem

Niebieskie światło pochodzi od światła słonecznego i jest również emitowane przez szereg sztucznych źródeł światła, takich jak lampy LED, telewizory, komputery, smartfony i tablety. I teraz pojawia się pytanie. Dlaczego mam wyrzucać światło które pochodzi od słońca? Przecież słońce nawet daje nam witaminy!

No niby tak ale nie do końca. Słońce poza tym że daje nam witaminy to mówi naszemu organizmowi kiedy ma spać a kiedy nie. Spróbuj zasnąć w dzień gdy słońce świeci najmocniej. Może i zaśniesz ale sen nie będzie turbo głęboki.

Świecąc sobie w twarz światłem ze smartphona, komputera czy telewizora mówisz swojemu ciału „Jeszcze jest dzień! Nie wolno spać” i tym sposobem zaburzasz sobie naturalny rytm dobowy snu. Pod wpływem niebieskiego światła nasz mózg jest stymulowany i trudniej nam zasnąć. No i sam sen jest o wiele gorszej jakości. A sen jest kluczowy w kontekście regeneracji.

2. Wynieś telefon poza sypialnię

Smartphone to nie tylko niebieskie światło to także rozproszenie uwagi. Przeglądanie mediów społecznościowych, czytanie wiadomości, e-maile czy oglądanie filmów prowadzi do tego że jest problem z wyciszeniem się a wyciszenie się przed snem jest super ważne. Zostawienie smartfona poza sypialnią pomaga stworzyć przestrzeń wolną od rozproszeń. Sypialnia powinna być miejscem relaksu i regeneracji, a nie centrum aktywności cyfrowej. Bez smartfona w zasięgu ręki, mamy większą szansę na spokojny umysł i lepsze skupienie się na odpoczynku.

Dodatkowo sen jest spokojniejszy bo nie będziemy dostawać wiadomości, powiadomień czy po prostu nie będziemy mieli chęci sprawdzenia czegoś. Kup sobie budzik manualny i z niego korzystaj.

3. Kawa i energetyki tylko do 12

Tak wiem że niektórzy mówią że po kawie idą spać. A potem ci sami ludzie mówią że bez kawy nie umieją funkcjonować. Kawa i energetyki zawierają kofeinę. Czas eliminacji kofeiny w naszym ciele trwa od 5 do 7 godzin. Oznacza to, że nawet jeśli wypijemy kawę w południe, kofeina może nadal wpływać na nasze ciało i układ nerwowy wieczorem, utrudniając zasypianie. Dlatego wyeliminuj kawę po 12. Rano możesz ją wypić ale potem już kofeiny nie zażywaj.

4. Dostosuj sypialnię do spania

Jeśli chodzi o sypialnie to trzeba pamiętać o 3 rzeczach

  • Eliminacja hałasu – najlepiej jakby była 100% cisza ale wiadomo jak jest.
  • Ciemność – zainwestuj w zasłonki i zacznij dążyć do tego aby w sypialni było ciemno
  • Temperatura sypialni powinna wynosić pomiędzy 16 a 19 stopni. Dlatego zadbaj o to aby było chłodno.

5. Przestań siebie przeciążać

Gdy patrzę na siebie sprzed kilku lat to widzę jeden błąd który popełniałem i niestety ludzie go popełniają cały czas. Mianowicie chodzi o przeładowywanie siebie. Każdy z nas zna kogoś kto pracuje na dwa etaty. Rozwija na boku swój biznes i jeszcze chce w międzyczasie nauczyć się nowego języka i skończyć studia. Dzień pracy takiej osoby zaczyna się o 6:00 i kończy o godzinie 22:00 i tak przez 7 dni w tygodniu.

Jest to błąd. Niestety człowiek nie jest maszyną i potrzebuje regeneracji. Możesz się zawzinać i lecieć cały czas na 100% swoich możliwości ale skończy się to porażką i w najlepszym przypadku drobnymi problemami zdrowotnymi.

Jeśli interesujesz się rozwojem to na 100% już poznałeś 80-20. I to się sprawdza. Jeśli chcesz iść przez życie bez zbędnych chorób, przemęczeń i z wysoką energią to powinieneś pracować maksymalnie na 80%(nie na 30 jak bracia figo fagot ale na 80). Wtedy wszystko będzie dobrze płynąć.

6. Znajdź sobie czas na regenerację i jego przestrzegaj

Regeneracja to nie tylko sen. Wszystkie zajęcia które Cię wyciszają i sprawiają że odpoczywasz psychicznie też są formą regeneracji. Przykładowo zabawa z dziećmi, ulubiona książka czy serial. Impreza wśród znajomych albo spacer w samotności po lesie czy parku. Musisz znaleźć sobie czas na regenerację.

Dobrym sposobem na regenerację jest medytacja z mantrą którą bardzo gorąco polecam. Tłumaczę ją w wideo. Medytacja z mantrą krok po kroku. Link do wideo wrzucam na ekran po prawej stronie

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.