youtube

Wystawienie się na ośmieszenie sprawą życia i śmierci

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cie na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym co jest kluczową sprawą w naszym życiu którą musimy zrobić jeśli chcemy osiągnąć sukces. Zapraszam do oglądania

Zawsze na jakiś sesjach coachingowych czy innych warsztatach z rozwoju osobistego bardzo często pojawia się takie pytanie. A brzmi ono mniej więcej „Gdzie jest najdroższa ziemia świata”?

Zawsze z sali padają różne odpowiedzi typu: „Tam gdzie ropa”, „Jakieś wille”, „Manhatany” itd.

I wtedy osoba zadająca pytanie odpowiada:

„Najdroższa ziemia świata to wszystkie cmentarze. To na cmentarzu poumierały wszystkie niezrealizowane projekty warte miliardy złotych”

I dlaczego tak się dzieje? Wszystko pojawia się dlatego że my jako ludzie się boimy, boimy się wystawić na ośmieszenie, na krytykę innych.

A od dawna w całej branży rozwoju osobistego często się powtarza jedną rzecz. Zdanie to brzmi mniej więcej

„Nic tak nie kocha dużej ilości pieniędzy jak całkowita odporność na krytykę”.

Za tym kryje się przeważnie myślenie mniej więcej w ten sposób że wydaje nam się że chodzi tu o pozostawanie przy swoim zdaniu pomimo tego że inni nam mówią że to co robimy jest złe.

A tu nie chodzi o to.

Chodzi o to że jesteśmy odporni na krytykę w ten sposób że nie boimy się pokazać światu i wystawić się na ośmieszenie.

Robimy coś, nagrywamy piosenkę i wrzucamy ją do internetu gdzie inni mogą nam skomentować mniej więcej coś w stylu „Aaaa bolą mnie uszy”. Albo wrzucamy filmiki na youtube gdzie tłumaczymy zagadnienia związane z rozwojem osobistym licząc na to że komuś pomożemy wygrać w życiu jednocześnie narażając się na komentarze typu

„Aaa pierdolisz głupoty”

Ostatnio w mojej pracy prowadziłem szkolenie. Patrzę na grupę, widzę ludzi którzy są przestraszeni. Zadaję wtedy pytanie w stylu:

„Czy ktoś ma jakieś pytania?”

I wiecie co najczęściej się pojawia? CISZA

I dlaczego tak się dzieje? Dlatego że mamy zainstalowany strach przed krytyka innych. Boimy się ze zadamy głupie pytanie pomimo tego że wszyscy mówią że nie ma głupich pytań.

Boimy się o tego że ktoś sobie pomyśli że jesteśmy głupi bo zadajemy głupie pytania. A co jest przeważnie na takich szkoleniach? Przeważnie jest tak że chcemy zadać pytanie, wstydzimy się je zadać ale pojawia się ktoś kto zadaje to pytanie za nas i dziękujemy bogu że nie jesteśmy sami i ktoś inny się o to zapytał.

I teraz ja mam pytanie do ciebie

Dlaczego nie pokazujesz tego co robisz? Wstydzisz się? Boisz się krytyki innych? Martwisz się o to że ktoś ze znajomych powie ci że to jest głupie?

Zdradzę Ci pewien sekret.

Każdy ma wszystkich w dupie. Jak coś wrzucisz do sieci to na 99% nikt nawet tego nie zauważy. Dlatego polecam ci wrzuć to co robisz do sieci. Pokaż się światu.

5. Zrób coming out.

Jak pomimo tego że wiesz że nikt tego nie zobaczy nie możesz jednak pokazać się światu to polecam ci tylko jedną technikę. Jest ich więcej ale ta technika najzwyczajniej w świecie działa ozdrowieńczo.

A jest nią coming out.

Coming out wywodzi się ze środowisk homoseksualnych gdzie osoby przyznają się przed bliskimi do tego że są homo.

Polecam w ten sam sposób pochwalić się światu że wykonujesz różne czynności i jak się nie podoba innym to mogą opuścić twój świat.

Podsumowując

Jeśli chcesz coś w życiu osiągnąć to czy tego chcesz czy nie to musisz pokazać światu swoje umiejętności. Musisz wystawić się na ośmieszenie. Musisz wystawić się na krytykę. Jeśli tego nie zrobisz to nigdy nie osiągniesz sukcesu.

Zrób coming out. Pokaż się światu.

To by było na tyle jeśli chodzi o ten film.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.