youtube

Zmiana struktury jako osiągnięcie celu

Posted by admin

Cześć! Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku poruszę jedną kwestię która ułatwia nam bardzo ale to bardzo mocno zmianę naszego życia. A jest nim zmiana struktury. Zapraszam do oglądania.

Natura stworzyła nas jako ludzi w taki sposób że jesteśmy bardzo leniwi. I to jest logiczne bo jak nasz przodek sprzed 5 tys lat musiał cały dzień chodzić i zbierać jedzenie to po cholerę miał marnować energię jak w każdym momencie może zaatakować nieprzyjaciel?

I takim sposobem nam się nie chce niczego robić. Wiec idąc starą szkołą każdego człowieka sukcesu obróćmy gówno w złoto i wykorzystajmy nasze lenistwo do czegoś dobrego!

Powiedzmy że chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie chcesz jeść powiedzmy chipsów.

Więc zamiast marnować swoje zasoby silnej woli spróbuj zrobić tak:

  • Wywal wszystkie chipsy z domu,
  • Zakupy rób online,
  • Wywal całą gotówkę i potnij kartę kredytową.

Proste rozwiązanie. Zakupy online sprawią że jedzenie jakie dostaniesz będą kupowane tylko za pomocą przelewu bankowego. Z racji że nie masz ani gotówki ani karty kredytowej to nie pójdziesz do sklepu i nie kupisz sobie chipsów(no chyba ze zaczniesz żebrać o pieniądze lub inaczej kombinować ale to już wymaga wysiłku a my jesteśmy leniwi).

Takim sposobem:

  • nie masz chipsów w domu,
  • żeby je zdobyć to musisz się wysilić,
  • jak jesteś głodny to masz szereg zdrowych produktów kupionych online.

No i pomyśl logicznie. Uda się nie jeść tych chipsów czy nie?

Te zjawisko które tutaj opisałem nazywa się „struktura prowadząca”. Oznacza to nie mniej nie więcej tylko tyle że to co nas otacza ma kluczowy wpływ na to jak się zachowujemy. Niby logiczne i oczywiste a jednak mało z nas z tego korzysta.

Zjawisko jest wykorzystywane w wielu przypadkach podam dwa

pierwszy dla tych bardziej praktycznych. Reguła gdzie piloci samolotów nie rozmawiają poniżej pewnej wysokości wzięła się właśnie z tego zjawiska w psychologii.

a drugi dla tych bardziej romantycznych. Każdy zna mitologie z odyseuszem? Zalepił uszy woskiem i jego statek przepłynął pomimo syreniego śpiewu.

Kolejny to przypadki gdzie sportowcy indywidualni trenują razem na zgrupowaniach? Po co? ano po to że nie ma dystrakcji i jest pełne skupienie na treningu i wspólnej motywacji.

No i ostatni przykład. Bardzo skrajny gdzie Robert Gryn często opowiadał że podpisywał umowy na najem biura o wiele za dużego na którego go nie było stać tylko po to żeby pobudzać siebie do działania i wzrostu.

Podsumowując

Ty też zablokuj syreni śpiew zmieniając swoje otoczenie. Chcesz zmienić styl? Wywal ciuchy które zmianę blokują. Chcesz zmienić pracę? Zwolnij się. Chcesz nauczyć się obcego języka? Wyprowadź się. Ustaw siebie w sytuacji bez wyjścia i wtedy nie potrzebujesz silnej woli do zmiany. Zmiana sama się dokona.

To by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych porad dot. twojego życia to zasubskrybuj mój kanał klikając ten czerwony przycisk pod filmem. Dodatkowo obok łapek w góre jest taki przycisk z napisem udostępnij po kliknięciu którego możesz polecić ten film znajomym do czego bardzo zachęcam. Pozwoli to rozwinąć się mojemu kanałowi i da motywację do tego żeby dostarczać ci więcej fajnych filmów.

Zapraszam też oczywiście na mojego bloga szkolawygrywania.pl oraz na instagrama szkola.wygrywania gdzie znajdziesz codziennie dawkę inspiracji która zmotywuje się do pracy. Dzięki za oglądanie i do zobaczenia. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.