youtube

Zrealizuj cel za pomocą symulacji.

Posted by admin

Cześć, ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. W dzisiejszym odcinku dowiesz się jak zrealizować swoje cele dzięki mocy symulacji. Zapraszam do oglądania.

Nasz mózg poza tym że wszędzie wyłapuje schematy(o czym mówiłem w filmie „Zmień zachowanie zadając sobie pytania” cały czas stara się za pomocą symulacji przewidywać przyszłość.

Takie zachowanie jest jak najbardziej logiczne bo jeśli byśmy co chwila nie tworzyli symulacji to co chwila wkładałbyś ręce w ogień i za każdym razem był w szoku że jak do tego doszło że poparzyłem sobie dłonie.

Przez to że cały czas nasz mózg robi symulacje to nabrał on wręcz nieziemskich umiejętności jeśli chodzi o przewidywanie możliwych scenariuszy.

I tak. Można to wykorzystać dla swoich korzyści. Zadając sobie proste pytanie w stylu:

„Co jeśli?” lub „Co musiałoby się stać żeby?”

Jak zadajemy sobie takie pytanie to nasz mózg uruchamia swoje szare komórki odpowiedzialne ze symulację odpowiednich zdarzeń i tworzy odpowiednie plany.

Nasz mózg wykorzystuje wtedy nasze schematy które wyszukał w naszym życiu, nasze doświadczenie i interpretacje zachowań żeby wytworzyć potencjalne rozwiązania naszego pytania.

Takim sposobem łącząc to z prawem Parkinsona oraz z różnymi technikami typu 5xWhy, jesteśmy w stanie stworzyć idealny plan działania który pozwala nam na realizację swoich celów.

Sposób jest bardzo fajny bo nie ma on jakichkolwiek ograniczeń. Jesteśmy w stanie zasymulować właściwie wszystko co nam przychodzi do głowy. Jedyną rzeczą jaką nas ogranicza to jest nasza wyobraźnia. Symulowanie potrafi nam pokazać możliwości których nawet nie jesteśmy świadomi a nasz mózg ukrycie je przetwarza.

Przykładowo

Zawsze w pracy chciałem iść poprosić o szkolenie żeby pracodawca mi je sfinansował. Niestety jak porozmawiałem z przełożonym to nie było on w stanie mi tego sfinansować ponieważ jednostkowy koszt szkolenia był za wysoki.

Zadałem więc sobie pytanie:

„Co musiałoby się stać żeby pracodawca mi sfinansował to szkolenie?”

Pojawiło się w mojej głowie szereg możliwości. Koniec końców poszedłem do szefa z listą 5 propozycji sfinansowania szkolenia. Skończyło się to w taki sposób że szef miał budżet „imprezowy” którego nigdy nie wykorzystywał ponieważ było to marne 150zł miesięcznie. Umówiliśmy się w taki sposób że ja zapłacę na to szkolenie z prywatnych pieniędzy a potem przez rok będę dostawał ten budżet do pensji.

Kreatywna księgowość to prawda. Ale te pieniądze i tak przepadały więc poszły przynajmniej na szczytny dla mnie cel.

Dlatego polecam stosuj tą metodę. Jeśli chcesz osiągnąć jakiś cel to zasymuluj jego realizację razem z prawem parkinsona(dla przypomnienia „Praca rozszerza się tak, aby wypełnić czas dostępny na jej ukończenie”) zadaj sobie pytanie przykładowp:

„Co musiałoby się stać żebym do dnia swoich urodzin w przyszłym roku opuścił etat?”

I wypisz na kartce możliwe rozwiązania jakie podrzuca ci mózg. Może się okazać że nakreślisz konkretny plan działania który pozwoli na realizację celu.

I to tyle jeśli chodzi o ten film. Zapraszam standardowo do polecania kanału znajomym(tam pod filmem jest przycisk udostępnij, łapka w górę, subskrybuj). Pozwoli mi się to rozwinąć i dawać wam jeszcze więcej wartości.

Standardowo też zapraszam na mojego bloga szkolawygrywania.pl oraz na mojego instagrama szkola.wygrywania gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji. Dzięki za oglądanie i do zobaczenia. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.