youtube

Zwiększ poczucie własnej wartości – odpowiedzialność za siebie

Posted by admin

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam Cie na kanale szkola wygrywania. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o kolejnym czynniku który pozwoli ci zwiększyć twoje poczucie własnej wartości a jest nim Odpowiedzialność za siebie. Zapraszam do oglądania

Zanim zaczniemy to standardowo przypominam że jest to film który jest odcinkiem z serii o poczuciu własnej wartości więc jak trafiłeś na ten film i jest on twoim pierwszym to polecam najpierw zobaczyć film „Co to jest poczucie własnej wartości i jak je osiągnąć” a następnie kolejne filmy dotyczące poczucia własnej wartości w tym ten film. Jeśli jednak już je zobaczyłeś to lecimy dalej z odpowiedzialnością za siebie.

Ten odcinek będzie wyjątkowy bo w odpowiedzialności za siebie nie chodzi o to żeby cokolwiek wypracować. Tutaj chodzi o to żeby uświadomić sobie kilka faktów.

Przez odpowiedzialność za siebie rozumiemy fakt że jesteśmy świadomi tego że:

Po pierwsze jesteśmy odpowiedzialni za realizację swoich pragnień. Musimy sobie uświadomić fakt że nie rodzice, nie siostra, nie brat, nie dziewczyna, nie żona, nie mąż a MY. Tylko i wyłącznie my jesteś odpowiedzialny za realizację swoich pragnień.

Musimy jasno uświadomić fakt że

Jeżeli mam pragnienia to moim obowiązkiem jest odkrycie jak je zaspokoić oraz moim obowiązkiem jest wypracowanie planu jego realizacji.

Często jest też tak że mamy fałszywe przekonania dotyczące pragnień. Wydaje nam się że czegoś pragniemy ale tak naprawdę to nie jest nam potrzebne. Niby coś chcemy ale nie jesteśmy w stanie poświęcić czegokolwiek żeby to mieć. Wtedy musimy jasno zadać sobie pytanie.

„Co jestem w stanie poświęcić by zdobyć to czego pragnę?”

Jak wychodzi że nic to nie jest to twoje pragnienie.

Po drugie

Jestem odpowiedzialny za swoje decyzje i wartości jakie wyznaję. Wszystkie decyzje które podejmujesz w życiu muszą być twoje. Wszystkie przekonania którymi się kierujesz nie mogą być bezmyślnie zapożyczone od innych. Musimy przejrzeć wyznawane przez siebie wartości i zrewidować je jeśli trzeba. Tylko wtedy poczujemy że żyjemy.

Po trzecie jestem odpowiedzialny za relacje z innymi. Oznacza to że

Jestem odpowiedzialny za to jak rozmawiam z innymi. Jestem odpowiedzialny za to jak przebiegają rozmowy z innymi. Jestem odpowiedzialny za wybór swojego towarzystwa. Jestem odpowiedzialny za to jak się zachowuje wobec kolegi z pracy, żony, męża, przyjaciela, ojca, matki, siostry brata ale i też kolegi którego nie lubimy. Jestem odpowiedzialny za to co mówię, za to jak słucham. Jestem odpowiedzialny za obietnice które daje(czy je dotrzymuje czy nie).

Unikamy odpowiedzialności jeśli zwalamy winę na innych. Jak mówisz zdanie na jakiejś osoby zaczynasz od:

Bo ona, Bo on

To jest unikanie odpowiedzialności.

Po czwarte

Jestem odpowiedzialny za to co robię w wolnych chwilach. Tutaj też warte podkreślenia jest to czy jesteśmy spójni w swoich przekonaniach. Jeśli mówisz że w wolnych chwilach uwielbiasz trenować to zastanów się czy pijąc piwo na kanapie po pracy jesteś ze sobą szczery i siebie nie oszukujesz. Odpowiedz sobie na pytania czy w wolnych chwilach chcesz się uczyć, chcesz spędzać czas z rodziną i wtedy zadaj sobie pytanie czy robisz to co uważasz że robisz i czy nie czekasz na kogoś kto zaplanuje ci twój czas.

Po piąte

Jestem odpowiedzialny za swoje szczęście. Wielu ludzi myśli że odpowiedzią na to czy jesteś szczęśliwy czy nie jest inna osoba. Często słyszymy zdanie. „Gdyby ktoś mnie pokochał to ja też bym pokochał tą osobę i był szczęśliwy”.

Ostateczne wzięcie odpowiedzialności za własne szczęście ma wielką moc. Pozwala wziąć życie za rogi i żyć po swojemu.

To by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych porad dot. twojego życia to zasubskrybuj mój kanał klikając ten czerwony przycisk pod filmem. Dodatkowo obok łapek w góre jest taki przycisk z napisem udostępnij po kliknięciu którego możesz polecić ten film znajomym do czego bardzo zachęcam. Pozwoli to rozwinąć się mojemu kanałowi i da motywację do tego żeby dostarczać ci więcej fajnych filmów.

Zapraszam też oczywiście na mojego bloga szkolawygrywania.pl oraz na instagrama szkola.wygrywania gdzie znajdziesz codziennie dawkę inspiracji która zmotywuje się do pracy. Dzięki za oglądanie i do zobaczenia. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.