Uncategorized

Co zbudowało morale Ukraińców w pierwszych dniach wojny

Posted by admin

Cześć, tu Szymon ze szkolawygrywania.pl Popraw jakość życia. Film z wnioskami ogólnymi z decyzji o wojnie na Ukrainie bardzo dobrze się przyjął z czego jestem bardzo szczęśliwy. Są to proste schematy o których od zawsze powtarzam które widać że działają nawet w tak poważnych sytuacjach jak bezpieczeństwo danego państwa.

Dlatego postanowiłem pójść za ciosem i opisać kolejne schematy które widać na naszych oczach i które możemy wykorzystać w swoim życiu. Są to schematy związane z tym co zbudowało dobrego ducha wśród Ukraińców i całej armii Ukraińskiej. Są to schematy które każdy z nas może wdrożyć w swoim życiu.

I tak samo jak we wcześniejszym filmiku są to schematy które jak długo mnie śledzisz to zauważysz że o nich ciągle powtarzam. Jest to prosty przepis na spokój ducha w każdej sytuacji życiowej i w każdym projekcie(nawet w takim jak obrona kraju) A jakie są składniki tego przepisu? Zapraszam do oglądania.

Spokój psychiczny o najbliższych

Pierwsza rzecz którą każdy zobaczył gdy przyszło co do czego na Ukrainie to tabuny samochodów wyjeżdżających ludzi z Kijowa. Ludzie masowo zaczęli opuszczać stolicę Ukrainy ze świadomością że w tym mieście będą toczyć się walki i bombardowanie. Jednak przeważnie wyjeżdżali Ci którzy są niezdolni do walki czyli kobiety z dziećmi i mężczyźni ponad 65lat. Prowadziło to do tego że jak jesteś żołnierzem to nie martwisz się o to co się dzieje z najbliższymi. Nie przejmowałeś się tym czy po wojnie(gdy uda Ci się przeżyć) ich jeszcze zobaczysz. Jesteś o nich spokojny.

Tak samo wygląda to w naszym życiu. Gdy np. inwestujesz o wiele spokojniej i o wiele łagodniej reagujesz na straty gdy inwestujesz tylko część swoich środków, powiedzmy 5% a pozostałe pieniądze masz zainwestowane w spokojne fundusze które nie pozwalają na utratę kapitału.

Brak negatywności

Gdy przyszła wojna na Ukrainie to nikt nie widzi zdjęć z linii frontu, nikt nie mówi o Porażkach i nikt nie rozdrapuje tego że przegraliśmy tu czy tam. Prowadzi to do tego że Ukraińcy nie mają negatywnych myśli w głowie. Nikt nie mówi czegoś w stylu, tu przegrywamy, tam przegrywamy zaraz do nas przyjdą i będzie po nas. Wszyscy raczej skupiają się na tym jak ich zaatakować i najbardziej zaszkodzić nieprzyjacielowi.

Tak samo jest w życiu. Zawsze powtarzam jedną rzecz. Nie ma dowodów na to że pozytywne myślenie działa. Ale są dowody na to że pakowanie do siebie negatywnych myśli sprawia że się dołujemy. Nie trzeba od razu myśleć pozytywnie ale warto nie myśleć w samych czarnych barwach.

Rozdmuchiwanie małych zwycięstw

O każdej wygranej armii Ukraińskiej wie cała Ukraina(a nawet wie cały świat, nie tylko Ukraińcy). Każde zwycięstwo jest rozdmuchiwane do olbrzymich rozmiarów, co prowadzi do tego że w połączeniu z brakiem negatywności sprawia że myślisz pozytywnie o całym wyniku wojny.

Dodatkowo bardzo mocno pokazywana jest każda porażka armii Rosyjskiej. Każdy ugrzęźnięty czołg w błocie był pokazywany w internecie, każdy rosyjski żołnierz który poddaje się jest nagrywany, dzwoni on do swoich najbliższych i tłumaczy co się dzieje. To wszystko budowało świadomość Ukraińców.

Dlatego warto jest świętować każde zwycięstwo. Każdy mały plus który masz w życiu warto jest rozdrapać na maksa bo psychologia jest prosta. Zwycięstwo buduje zwycięstwo.

Inspiracje

Dodatkowym aspektem który buduje ludzkie myślenie to inspirowanie się innymi. I tutaj też mamy olbrzymi zalew filmików ludzi którzy rzucają się przed czołgi i je zatrzymują, starsza pani podchodzi do uzbrojonego Rosjanina i pyta się go co tu robisz? Po co tu jesteś?

To też buduje. Jak przeciętny szeregowiec armii Ukraińskiej widzi że nawet zwykła starsza pani nie boi się podejść do uzbrojonego Rosjanina i mówić mu że po co tu jesteś? Życie Ci miłe? To jak masz ty się zachować? Musisz być silniejszy i zachować się tak jak trzeba.

Dlatego warto w życiu się inspirować ludźmi którzy są wartościowi. Jak masz korzystać z social media to zacznij śledzić ludzi którzy cię inspirują. Obserwuj ludzi co osiągnęli sukces który ty chcesz osiągnąć i zacznij ich modelować. Czerp od nich garściami.

Dobry lider

Mówiąc o morale Ukraińskim nie możemy wspomnieć dobrego lidera który prowadzi cały naród do walki. Oczywiście chodzi o prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Za dobrym liderem aż chce się iść. Z dobrym liderem chce się walczyć. Z dobrym liderem aż lepiej się pracuje.

Dlatego jak szukasz sukcesu w życiu to ostrożnie dobieraj tych którzy mają być twoim szefem. Muszą to być ludzie którzy są dobrzy, mają dobrą opinię i zostali przetestowani w boju(aczkolwiek w przypadku prezydenta Ukrainy widać że doświadczenie nie gra roli).

I to by było na tyle jeśli chodzi o to wideo. Dzięki za to że jesteś ze mną i do zobaczenia w kolejnych wideo! Cześć.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.