Uncategorized

Dlaczego życie jest nudne?

Posted by admin

Cześć!

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia!

W obecnych czasach zdarza się że są ludzie strasznie znudzeni życiem. Przez to myślimy że życie jest nudne.

Nie jest. Twoje życie to twoja wina. A w tym wideo poznasz najczęstsze powody nudnego życia.

1. Myślisz że jesteś lepszy od innych ludzi

Wielu ludzi nudę utożsamiana z byciem samemu i możesz nie zdawać sobie z tego sprawy ale możesz unikać innych.

I ok, zawsze powtarza się że nie potrzebujesz innych do tego żeby być szczęśliwym. I to jest prawda. Jednak bez ludzi sam ze sobą możesz się nudzić.

Powiesz mi „Nie unikam ludzi!”. Świadomie nie unikasz. Podświadomie unikasz. Patrzysz na niektóre miejsca i ludzi i uznajesz że to nie dla ciebie. Wiem że ciężko jest spojrzeć w lustro i przyznać że to życie sam sobie stworzyłeś bo w końcu kto by chciał mieć nudne życie. Granie ofiary i czekanie na ratunek nie sprawi że nagle zaczniesz żyć ciekawiej.

Zapytasz skąd to wiem? Oboje wiemy że odrzuciłeś parę zaproszeń lub okazji żeby wyjść z innymi. Powodów mogła być masa:

 • Mogłeś nie chcieć się upić,
 • Była brzydka pogoda,
 • Szkoda ci było wydać pieniądze,
 • Było to bardzo daleko od domu i nie chciałeś tracić czasu na dojazdy,
 • Miałeś zły humor
 • inne powody.

Ok, każdy ma czasem gorszy dzień. Ale twoje życie to twoja wina.

2. Fałszywa dorosłość

Jesteś w miejscu gdzie jesteś ponad wszystkimi zajęciami jakie można wykonywać. Nie pójdziesz na piwo bo to głupota. Granie w różne gry to głupia zabawa. A poza tym to jestem tak zapracowany że nie mam na nic czasu.

Gratulacje. Osiągnąłeś najwyższy poziom dorosłości. Teraz jesteś już tak dorosły i tak ponad wszystkimi aktywnościami poza domem że jedyne co możesz to siedzieć w domu i być znudzonym do końca życia. Gratulacje!

3. Powtarzalność

Twoje życie od poniedziałku do piątku wygląda ciągle tak samo? Praca/szkoła – dom ewentualnie Praca – zakupy – dom? Nie jest to złe ale nawet zupa pomidorowa może się przejeść jak jesz ją codziennie. Spróbuj czegoś co jest niezgodne z planem. Pomyśl nieszablonowo i zrób coś inaczej. Zrób listę rzeczy których nigdy w życiu nie robiłeś i zacznij wykreślać codziennie jeden punkt z listy.

Jak zaczniesz to robić to okaże się że masz o więcej radości w życiu.

Fajnym sposobem jest wykorzystanie https://www.theadventurechallenge.com/ zawsze podają tam ciekawe wyzwania do zrobienia które urozmaicają życie.

4. Porównujesz się do innych

Wszyscy czasem wpadamy w tą pułapkę. Im szybciej z niej wyjdziemy tym lepiej. Nikt nie ma perfekcyjnego życia. Perfekcyjnie tylko wygląda na portalach społecznościowych. Koleżanka wygląda super na Instagramie ale wrzuca jedno z setek zdjęć które zrobiła. Na reszcie wygląda gorzej. Kolega awansował i chciałbyś być w jego miejscu lecz nie chciałeś być jak miesiącami harował po godzinach.

To samo tyczy się nudy. Wszystko wydaje się nudne bo mamy wrażenie że inni ludzie się świetnie bawią. To nie ma sensu. Nie widzisz całego obrazu. U sąsiada trawa jest zawsze bardziej zielona.

Zamiast porównywać się do innych skup się na czerpaniu radości z tego co robisz. Wtedy przestaniesz się nudzić.

5. Nie masz celów lub cele są zbyt duże

Cele dają sens życiu. Nie mając wystarczająco wymagającego celu będziesz się nudził. Wyznacz sobie cele które będą cię napędzać do działania a nie zaznasz nudy.

Pamiętaj tylko o jednym. Cel nie może być za duży. Jak cel jest za duży to droga do niego będzie zniechęcająca. Przebiegnąć maratonu od razu nie dasz rady. Ale 500 metrów już tak. Więc pierwszym celem niech będą 2kilometry. potem 4, 6, 8 aż dojdziesz do 40.

Podsumowując

To że masz nudne życie to twoja wina. Powodów jest masa. Najczęstsze to

 • Myślenie że jest się lepszym niż inni
 • Fałszywa dorosłość
 • Powtarzalność
 • Porównywanie się do innych
 • Brak wyznaczonych celów

Unikaj tych błędów a nigdy nie zaznasz nudy.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Zapraszam gorąco do komentowania oraz zapisania się do newslettera szkolawygrywania.pl/lista gdzie raz w tygodniu dostajesz informacje jak poprawić jakość swojego życia w obszarze zdrowia, ducha i finansów.

Dzięki za oglądanie i do następnego. Cześć!

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.