Jak zmotywować dzięki serialowi

Jest to wersja tekstowa filmu na youtube. Jeśli chcesz oglądać to zapraszam do oglądania 🙂

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam Cie na kanale szkola wygrywania. Tak dzisiaj znowu pogadamy o motywacji bo nadchodzi jesień i jest jej trochę za mało wśród ludzi.

Oczywiście jeśli jesteś tu pierwszy raz to jest to kolejny odcinek z serii o motywacji gdzie przedstawiam różnorakie sposoby do zmotywowania się więc jeśli podana tutaj metoda ci nie podpasuje to pamiętaj że jest kolejne chyba 5 filmów i w każdym z nich to jest inna koncepcja do radzenia sobie z motywacją która akurat ci się może spodobać.

Jeśli chodzi o motywowanie się do działania jako jednostka to jest to mój konik ponieważ od zawsze miałem z tym problem więc poznałem chyba już wszystkie sposoby które są możliwe na świecie i dzięki temu jestem nie do zatrzymania jeśli chodzi o brak motywacji.

Dlatego też że jestem nie do powstrzymania to powstaje kolejny odcinek o motywacji hy hy hy

JAk już mamy wstęp za sobą to nie pozostało mi nic innego tylko zaprosić do oglądania. Także zapraszam do oglądania

Wracając do tematu filmu. Każdy z nas nieważne kim jest ma problemy z motywowaniem się do działania. Wydaje ci się że Bill Gates czy Robert Lewandowski nie mają problemów z motywowaniem się ale jest to tylko złudzenie. Każdy ma problem.

I każdy z nas ma swojego mrocznego pasażera który z motywacją ma duuużo wspólnego. Nie wiem czy oglądałeś(jeśli nie to polecam nadrobić) ale kiedyś stacja telewizyjna showtime wypuszczała serial Dexter. Który bardzo dobrze opisuje koncepcję mrocznego pasażera. Zacytuje tutaj tylko opis serialu żeby było łatwiej zrozumieć:

” Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości. ”

Serial ten jest wprowadzony po części tak że główny bohater jest narratorem i opowiada o swoich przemyśleniach. No i w tych przemyśleniach cały czas jak mantra przewija się wątek mrocznego pasażera. Ten pasażer w Dexterze przejmuje nad nim władzę i prowadzi do tego że Dexter ma żądzę zabijania. Ten pasażer jest silniejszy od niego ale daje mu olbrzymie siły.

I teraz zadajesz sobie pytanie.

„Po cholere on o tym mówi i co on ma na myśli”?

A no mówię o tym dlatego że każdy z nas ma w sobie mrocznego pasażera. Ten pasażer może nie zmusza nas do tego że chcemy Zabijać innych ludzi czy cokolwiek innego ale ten mroczny pasażer to:

• nasze najgłębsze kompleksy o których nie rozmawiamy z innymi
  • nasze głębokie doświadczenia(często z dzieciństwa) które odcisnęły na nas wielkie piętno
  • nasza głęboko zakorzeniona chęć pokazania komuś że jesteśmy lepsi od niego choć nie widzimy tej osoby już od lat
  • nasza głęboko zakorzeniona wizja bycia bardzo wysoko w drabinie społecznej gdzie inni którzy cię skrzywdzili patrzą na ciebie z zazdrością
  • ten facet który cię zostawił i teraz masz od zawsze zakorzenioną żądzę pokazania mu jak wiele stracił
  • nasze bardzo niskie poczucie własnej wartości które staramy się zostawić daleko za fasadą innych rzeczy
  • i inne tego typu rzeczy których nigdy nikomu nie chcemy pokazywać.

Ta ciemna strona jest w nas i w 95% przypadków ją słusznie trzymamy w ukryciu i ją wypieramy. Nie ma ona wpływu na nasze życie i spokojnie sobie w nas jest tak samo jak jest w nas krzywy nos czy gorsza ostrość wzroku w jednym z oczu.

To trochę tak jak w tym kawale od lekarza który każdy z nas prędzej czy później na starość usłyszy.

• Ja rozumiem że Pana bolą te plecy ale w pana wieku to już trzeba z tym żyć

Więc mamy tego mrocznego pasażera. I zawsze spychamy go na bok. A on jest trochę jak koń który jest strasznie silny. Daje on nam mocarnego kopa energii którą możemy wykorzystać na wszystkie sposoby jakie się da.

Ale jak to z silnymi koniami jest. Trzeba umieć go usiodłać. Potem już można wykorzystywać pełny jego potencjał.

Co mam na myśli?

Za każdym razem kiedy masz do podjęcia decyzję kierunkową typu

• Robię
  • nie robię

To pomyśl tylko przez ułamek sekundy o mrocznym pasażerze. Pomyśl o tych wszystkich kompleksach które chcesz zniszczyć, pomyśl o tych ludziach którym chcesz pokazać że nie mieli racji. Pomyśl o tym i następnie tą destruktywną siłę przekuj w działanie.

Przekuj to w konstruktywne działanie doprowadzające cię do celu.

Tym sposobem dochodzimy do koncepcji wielu ludzi którzy zawsze powtarzają o tym żeby przekuwać gówno w złoto. Nasz mroczny pasażer jest energią destruktywną która doprowadza nas w złe zakamarki naszego mózgu. Wykorzystujemy to złe gówno do tego żeby napierać jeszcze bardziej w stronę celu który sobie założyliśmy.

Podsumowując

Każdy z nas ma w swojej zagrodzie silnego i niebezpiecznego konia który posiada bardzo dużą moc. Z racji że koń nie jest usiodłany i wychowuje się sam na odludziu to jest bardzo dziki i posiada energię niszczenia.

Naszym zadaniem jest usiodłać konia. Puścić niszczycielską moc ze smyczy w celu uwolnienia energii i przekierować tą energię na konstruktywne działanie i działać mocno i skutecznie.

Powtórze podsumowanie jeszcze raz bo jest to esencja tego filmu

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten filmik. Jeśli film dał ci trochę wartości(a na pewno tak jest bo niektórzy za tą wiedzę kasują setki złotych) to zostaw coś po sobie. Daj lajka, komentarz czy podziel się ze znajomymi.

Polecam też swoją stronę internetową szkolawygrywania.pl gdzie wrzucam wpisy w formie tekstowej oraz swojego instagrama szkola.wygrywania gdzie codziennie wrzucam kolejną dawkę motywacji.

Dzięki i do zobaczenia w kolejnych filmach. Cześć!