Konsekwencje lęku przed samotnością

Cześć,

Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. Łatwo jest sobie wyobrazić lęk przed samotnością. Myślę że wielu z nas dalej ten lęk posiada. W dzisiejszym odcinku dowiesz się jakie konsekwencję niesie za sobą lęk przed samotnością. Zapraszam do oglądania

1. Nie wybierasz sobie znajomych a co gorsza partnera

Pierwsza rzecz i najbardziej oczywista to fakt że ludzie którzy boją się samotności dokonują złych i nietrafnych wyborów jeśli chodzi o ludzi którymi się otaczają. Na dobrą sprawę oni wybierają kogokolwiek zamiast osoby odpowiedniej.

Ci ludzie nie posiadają odpowiedniego poczucia własnej wartości po to żeby postawić siebie w pozycji osoby która selekcjonuje znajomych a nie jest osobą która żebrze o to żeby ktokolwiek z nimi był.

Przebywanie z ludźmi którzy są jakoś do zniesienia wydaje się ok ale w dłuższej perspektywie czasu nie będziesz w stanie tych ludzi znieść. Wszystkie wspaniałe rzeczy które robisz z takimi osobami będą zniszczone przez to że np. twój partner miał humory(najlepszy przykład to kłótnie różnych par na wakacjach gdzie zamiast cieszyć się wycieczką to oni się kłócą)

2. Przez strach przed samotnością nie potrafisz zadbać o siebie

W każdej normalnej sytuacji gdzie jesteś osobą która zna swoją wartość i dobiera sobie towarzyszy życiowych potrafisz powiedzieć że coś ci się nie podoba albo że chciałbyś żeby akcja X,Y,Z była wykonana inaczej.

Gdy boisz się samotności postępujesz w całkowicie odwrotnie. Nawet te najprostsze sytuacje gdzie ty chcesz iść do baru a znajomy na sushi i nie negocjujesz innego miejsca które każdy lubi(np. pizza) tylko zgadzasz się na sushi którego nienawidzisz.

Do czego to prowadzi? Do tego że często zamiast się cieszyć z przebywania z ludźmi to godzisz się na bylejakość. Czy to jest ok? Oczywiście że nie. Nawet najlepsze aktorstwo w dłuższej perspektywie sprawi że ludzie wyczują że nie jesteś z nimi szczęśliwy i w ogólnym rozrachunku wyjdzie z tego jedna wielka lipa.

3. Nie poznajesz nowych ludzi i nie poznajesz siebie

Kiedy na dobrą sprawę poznajesz się z innymi? W sytuacjach gdy musisz z kimś skonfrontować się. W sytuacjach gdzie dzielisz się poglądami z innymi. W sytuacjach w których rozmowa jest konkretna i konkretnie się z ludźmi poznajesz.

Jak boisz się konfrontacji bo nie chcesz zostać sam to nie poznasz drugiej osoby tak jakbyś chciał. Przez to też nie poznasz siebie bo nigdy siebie lepiej nie poznasz niż podczas konfrontacji z innymi.

A jak sobie z tym poradzić?

W większości przypadków lęk przed samotnością to efekt naszych myśli o sobie samym. Efekt braku akceptacji i strachu przed odrzuceniem. Boimy się, że negatywne myśli, które mamy na swój temat doprowadzą do tego, że nie zostaniemy zaakceptowani, dokładnie tak jak sami siebie nie akceptujemy.

Ogólnie rzecz biorąc jest to problem który musisz sam przepracować i ja osobiście polecam skupić się na dwóch aspektach:

1. Naucz się przebywać sam ze sobą tutaj polecam gorąco swoje wideo pod tytułem „Jak nauczyć się być sam ze sobą”
  2. Zacznij pracować nad poczuciem własnej wartości. Samoakceptacja i myślenie o sobie dobrze to czynniki poczucia własnej wartości. Gorąco polecam całą serię filmów o poczuciu własnej wartości którą nagrałem. Linki w opisie.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Standardowo już […]