5 umiejętności które zna każdy bogaty człowiek

Cześć, ja jestem Symon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. W dzisiejszym odcinku poznasz 5 umiejętności które posiada każdy człowiek który jest bogaty. Zapraszam do oglądania

1. Wstawanie wcześnie rano

Mówiłem o tym już w co najmniej jednym filmie(na pewno w filmie 6 plusów porannego wstawania). W największym możliwym skrócie jaki się da:

• Wstawanie rano daje większą koncentrację do pracy bo rano jak wszyscy śpią to nikt ci nie przeszkadza
  • Wstawanie rano zmusza cię do spania regularnie co poprawia jakość snu
  • Wstawanie rano i praca nad zadaniami sprawia że nabieramy rozpędu wcześnie rano i wchodzimy z buta w dzień gdzie inni dopiero zaczynają się rozbudzać
  • Wstawanie wcześnie rano uczy gospodarowania swoim czasem w taki sposób że możemy rano poświęcić czas na pracę dla siebie
  • Wstawanie wcześnie rano oszczędza nam sporo czasu bo zamiast oglądać filmy lub seriale do późnej nocy to idziemy spać.

Nie przedłużając. Wstawaj wcześnie rano.

2. Otaczanie się ludźmi sukcesu

Ludzie sukcesu mają taką cechę że oni dobierają sobie znajomych a nie znajomi dobierają ich. Nie spotkałem jeszcze w swoim życiu człowieka sukcesu który spotyka się z ludźmi tylko dlatego że są fajni czy że ich po prostu lubi.

Ludzie sukcesu otaczają się innymi ludźmi którzy odnoszą sukcesy. Zapytasz się mnie dlaczego? Nie wiem. Znając życie czynników takiego zachowania jest wiele.

Pierwsze które przychodzi każdemu do głowy to stare polskie powiedzenie „Z kim przestajesz takim się stajesz”. Moim skromnym zdaniem co zauważyłem też po sobie to człowiek który coś w życiu chce osiągnąć i ciągle się rozwija zaczyna inaczej postrzegać cały świat, inaczej myśleć i inaczej rozmawiać.

Wtedy takie rozmowy z innymi ludźmi którzy się nie rozwijają stają się nudne i nieciekawe. A jak nie masz z kimś o czym rozmawiać no to nie masz co kontynuować takiej znajomości.

3. Ciągłe uczenie się i poznawanie nowych rzeczy

Ludzie sukcesu ciągle się uczą i poznają nowe rzeczy. Ludzie sukcesu ciągle czytają nowe książki, przerabiają jakieś kursy, ciągle studiują nowe metody myślenia i ciągle testują nowe rozwiązania.

Dlaczego tak jest? No dlatego że czytając coś nowego zawsze można coś nowego znaleźć co sprawi że zaczniesz myśleć w innych kategoriach o swoim życiu. Nigdy nie wiesz która myśl czy które zdanie sprawi że zmienisz swoje postrzeganie świata.

Dlatego ludzie sukcesu ciągle czytają. Czytają i się uczą nowych rzeczy. Cały czas. Codziennie.

4. Planowanie

Kolejna rzecz to umiejętność stawiania celów i planowanie ich osiągania. Każdy człowiek sukcesu osiąga swoje cele i do nich dąży. Każdy bogaty człowiek który sam osiągnął swój majątek pracował i dążył do zbudowania czegoś swojego co zawsze wiąże się z dążeniem do celu.

Aby osiągać cele trzeba planować i pracować zgodnie z planem. Nie ma innej drogi. Dlatego kolejną umiejętnością jest umiejętność stawiania sobie celi i ich planowania. Jak nie masz celu i planu jak go osiągnąć to go nie osiągniesz. Jak nie osiągasz swoich celów(bo czy tego chcesz czy nie to jakieś cele masz). To nie osiągasz sukcesu(w tym nie jesteś bogaty).

5. Wyciąganie wniosków

Ostatnia umiejętność o umiejętność wyciągania wniosków z tego co robimy i uczenia się na błędach. Większość z nas nawet nieświadomie popełnia ciągle te same błędy. Nie wyciągamy wniosków z tego co robimy. Nie potrafimy zatrzymać się i zadać sobie 3 podstawowych pytań:

” Co działa? Czego brakuje? Co dalej?”

Osoby które w swoich biznesach osiągnęły sukces robią to cały czas. Nie dlatego że nagle zmienili swój mindset ale dlatego że pracując nad swoją firmą i jej przychodami klienci odpowiadają im na to pytanie cały czas z wielką skutecznością i regularnością.

To samo dotyczy partnerów którzy jak raz czegoś nie dowiozą to firma dostaje po tyłku i wiesz że z nimi nie warto robić biznesu.

Zwykła osoba która pracuje na etacie nie ma takich problemów. Czy robi błąd w swoim życiu czy nie to przeważnie prześlizguje się z miesiąca na miesiąc a jakość życia albo stoi w miejscu albo się pogarsza.

Dlatego zadaj sobie czasem te 3 pytania i wyciągaj wnioski z tego co robisz i jak robisz.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. […]