Sposoby na inwestowanie w siebie

Cześć, ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia.

Wszyscy dokoła mówią ciągle o tym że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie. Zawsze się to powtarza a nigdy nie tłumaczy się czym ta inwestycja w siebie może być. W dzisiejszym odcinku postaram się na to pytanie odpowiedzieć. Zapraszam do oglądania.

Zanim zaczniemy to chciałbym cię bardzo serdecznie zaprosić na mojego newslettera gdzie raz w tygodniu wysyłam sposoby na poprawę jakości swojego życia w obszarze zdrowia, ducha czy finansów. Gorąco zachęcam.

Zapisać się możesz na

szkolawygrywania.pl/lista

Wracając do filmu

1. Nauka nowych umiejętności. Inwestycja w swoją edukację.

Zaczynamy od klasyki. U 80% ludzi gdy słyszą inwestycja w siebie to myślą o tym że inwestują w swoją edukację. I często jest to prawdą. Jeśli masz jakieś pieniądze i nie masz na oku inwestycji które może sprawić że drastycznie poprawisz swoją jakość życia to zainwestowanie tych pieniędzy w swoją edukację może być najlepszym rozwiązaniem.

A co kryje się pod pojęciem edukacja? Tutaj klasyka:

• Szkolenia
  • kursy
  • studia
  • certyfikaty
  • uprawnienia

Najlepsze i najważniejsze zawsze są certyfikaty i uprawnienia. Polecam zawsze w nie celować i je osiągać. Uprawnienia i certyfikat zawsze stawiają cię o wiele wyżej na rynku pracy od innych no i poza tym o czymś te uprawnienia muszą świadczyć i przeważnie świadczą o posiadanych umiejętnościach.

Umiejętnościach i kompetencjach które nabyłeś… Dzięki swojej inwestycji.

2. Inwestycja w swój wygląd

Czy nam się to podoba czy nie to jesteśmy tylko i wyłącznie ludźmi. I czy tego chcemy czy nie to oceniamy ludzi(natura nas tak zaprogramowała). Jest to proste i logiczne. Kiedyś za czasów prehistorycznych musieliśmy cały czas oceniać czy dana osoba czy zwierze stanowi dla nas zagrożenie czy nie i tak już u nas zostało.

Oceniamy innych po wyglądzie. Oceniamy szybko bo w ciągu paru sekund od zobaczenia danej osoby. Potem od tego jakie wrażanie zrobiła na nas dana osoba uzależniamy wszystko. Nawet nasze myślenie w sprawie tego czy dana osoba jest kompetentna czy nie.

Psycholodzy to nazywają efektem aureloli czyli tendencja do automatycznego, pozytywnego lub negatywnego przypisywania cech osobowościowych na podstawie pierwszego wrażenia.

Dlatego zastanów się czasem czy nie warto zainwestować trochę w swój wygląd. Zapytaj się zaufanych osób albo wstaw swoje zdjęcia w internecie w odpowiednie miejsca z pytaniem czy nie warto czegoś tutaj poprawić? Może się okazać że jest super a może się okazać że jest tragicznie. W obu przypadkach będziesz wiedział co masz robić(albo czego nie robić jak jest super).

Zmiana wyglądu może nic nie zmienić. Zmiana wyglądu może zmienić też bardzo dużo.

Tak samo jak inwestycja. Może być stratą pieniędzy a może być super zyskiem. Jednak moim zdaniem głupotą byłoby stracenie jakiejkolwiek okazji w życiu przez swój słaby wygląd.

3. Inwestycja w swój biznes

Kolejna inwestycja to inwestycja w swoje małe przedsiębiorstwa. Masz pomysł na biznes? Masz pomysł na to jak możesz sobie dorobić ale musisz np. kupić do tego jakieś specjalne maszyny w które musisz włożyć pieniądze?

Jest to idealna okazja do inwestycji. Dlaczego? Dlatego że można na tym osiągać olbrzymie zwroty z inwestycji przy poświęceniu swojego czasu i wykorzystaniu tych maszyn. Weźmy przykład

• Inwestujesz w jakąś maszynę do np. produkowania jakiś płyt cokolwiek.. nie wiem nie znam się
  • Maszyna kosztuje powiedzmy 30 000zł + 10 000zł na materiały
  • Za produkcje płyt która zajmuje ci 20godzin dostaniesz powiedzmy 2000zł na czysto

2000zł z 20godzin tygodniowo daje nam 8000zł miesięcznie z pracy na pół etatu.

Myślę że to dobra suma. Koszt maszyny nam się zwróci w rok i potem sobie ładnie zarabiamy a kto wie? Może w przyszłości by się okazało że zatrudnimy pracownika i rozwiniemy działalność?

4. Inwestycja w swoje zdrowie

Wszystkie pieniądze świata są nic nie warte jeśli nie byłbyś w odpowiedniej kondycji fizycznej do korzystania z nich. Zdrowie jest najważniejsze.

Bez zdrowia nie skupisz się na biznesie.

Bez zdrowia nie będziesz osiągać celów.

Bez zdrowia nie będziesz cieszyć się życiem.

Dlatego bardzo ważne jest inwestować w swoje zdrowie. Kupuj badania. Chodź regularnie do lekarza. Zainwestuj w dietetyka. Zainwestuj w trenera. Wykup karnet na siłowni. Kupuj zdrowsze jedzenie w sklepie zamiast najtańszego. Zadbaj o swoje zdrowie bo ono jest najważniejsze.

No ale zdrowie to nie tylko kondycja twojego ciała. Zdrowie to także kondycja twojej głowy. Bo jak wszyscy dobrze wiemy jak głowa nie dojeżdża to jest jeszcze gorzej niż z sytuacją gdy nie dojeżdża ciało.

Dlatego zadbaj o to żeby mieć fajne hobby które cię jara. Zadbaj o to żeby mieć czas wolny od pracy i innych obowiązków żeby mieć chwilę wytchnienia. Zadbaj o to żeby odpowiednio się wysypiać żeby myśleć jasno. Zadbaj o to żeby być człowiekiem odpowiednio uduchowionym. Na pierwszy rzut oka wydaje się że to nie jest inwestycja bo większość z tych rzeczy na dobrą sprawę nic nie kosztuje ale to nam się tylko wydaje bo jak wszyscy dobrze wiemy są koszta utraconych możliwości i czas też kosztuje.

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Standardowo…