Sygnały które mówią że zadajesz się ze złym człowiekeim

Cześć! Ja jestem Szymon i witam cię na kanale szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. W dzisiejszym wideo opowiem o tym jak rozpoznać ludzi którzy są zwyczajnie dla nas i dla innych źli(bo tak są na świecie tacy ludzie).

I tutaj na wstępie chciałbym poruszyć jedną rzecz. Tych ludzi nie uratujesz. To nie ich wina że są jacy są. Nie próbuj ich ratować, edukować, tłumaczyć. Najlepsza rada jaką mogę ci dać to ewakuacja z życia takich osób.

Zapraszam do oglądania.

1. Źli ludzie specjalnie nie dotrzymują słowa i wprowadzają ludzi w błąd

Najważniejsza cecha ludzi którzy są źli to najzwyczajniej w świecie radość z tego że komuś coś nie wychodzi. Nawet cieszą ich katastrofy przyrodnicze(jak np. padający grad w Małopolsce wielkości jajka).

Niestety dla tych ludzi(i stety dla nas) katastrof jest bardzo mało. Dlatego ci ludzie zgodnie z zasadą z rozwoju osobistego że „Najlepszym sposobem na dobrą przyszłość to wykreowanie jej”. Kreują zło dla innych.

Dlatego jak widzisz ludzi którzy nie okazują współczucia dla innych w przypadku katastrof i nawet jesteś w stanie zauważyć że cieszą się oni z niepowodzeń to powinna się u ciebie zapalić żółta lampka(żółta nie czerwona bo zawsze możesz się mylić).

Jak tych ludzi rozpoznać?

Oszukują kłamią, wprowadzają w błąd. Nawet w tak trywialnych sytuacjach jak pokazanie komuś drogi kto się o drogę zapyta odpowiedzą tak żeby ta osoba nie trafiła tam gdzie chce.

Zawsze ci ludzie będą pozycjonować siebie w postaci takiej że oni mają rację a ty jej nie masz i jesteś do niczego. Zawsze będą mówić że ludzie są słabi i sobie nie radzą jednocześnie twierdząc że sami są super.

2. Szukanie ofiar

Mała prosta rada życiowa. Zawsze jest tak że coś w życiu nie wychodzi. Tak było, jest i będzie. Nigdy nie będzie tak że zawsze będzie z górki. I w takich sytuacjach jak coś nie wychodzi to osoby które są złe nigdy ale to przenigdy nie zatrzymają się i powiedzą:

• Tak, zjebałem. Przepraszam. Co mogę zrobić żeby naprawić szkody?

Te osoby zawsze będą o wszystko obwiniać innych. Nawet w sytuacjach trywialnych. Nigdy do niczego się nie przyznają. Jak nasi politycy.

3. Nigdy cię nie przeproszą i nigdy nie okażą współczucia

Kolejna rzecz która wydaje się oczywista. Te osoby nigdy ale to przenigdy nie przepraszają. Nigdy nie okazują współczucia. Oni się cieszą jak świat się wali więc nie chcą przepraszać za to co było ich celem. Ty też nie będziesz przepraszać za to że wygrałeś osiągając swój życiowy cel.

Oczywiście mogą powiedzieć przepraszam ale słysząc te przeprosiny od razu będziesz wiedzieć że te przeprosiny są nieszczere. To trochę jak z przeprosinami Rosji do Polski za Katyń.

• Dzwoni przedstawiciel Rosji „Halo, dodzwoniłem się do Angeli Merkel?”
  • Nie, tu Kaczyński
  • Aaa to przepraszam.

4. Nie odczuwają żadnej odpowiedzialności

Osoba która jest zła nie posiada czegoś takiego jak poczucie odpowiedzialności za swoje czyny. A już na pewno nie czują odpowiedzialności moralnej.

Będą robić co im się podoba i nigdy nie poczują się odpowiedzialni za to jakie krzywdy wyrządzili innym. Jeśli poczują zbliżającą się odpowiedzialność to jedyne co zrobią to zaczną poszukiwać ofiar na którą mogą zwalić winę(patrz punkt 2).

Zła osoba nie wie co to przepraszam. Nie wie co to znaczy coś zawalić. Szybciej wymuszą na tobie przeprosiny za to że cię skrzywdzili niż Cię przeproszą.

5. Chcą wszystko kontrolować

Osoby złe mają tą cechę wspólną że chcą wszystko kontrolować. I nie chodzi tu tylko o siebie. Bardzo często oni czują straszny dyskomfort jeśli nie mogą kontrolować każdego szczegółu w swoim życiu

Takie osoby postrzegają świat przez swój pryzmat zła że nie są w stanie oddać pod kontrolę innych jakiegokolwiek elementu swojego życia. Wszystko jest to spowodowane tym że nikomu nie ufają. Przy pierwszym wrażeniu takie osoby będą wydawać się strasznie punktualne i żyjące pod linijkę.

Jak się zbliżysz do takich osób to zaczną oni również kontrolować twoje życie i będziesz żyć tak samo jak oni.

6. Inni będą Cię ostrzegać

Na koniec zostawiłem najważniejszą oznakę. Wszystkie wcześniejsze oczywiście możesz samemu rozpoznać ale to tylko się tak nam wydaje że potrafimy to rozpoznać. A w przypadku tego punktu będziemy mieli jasną deklarację od innych osób które się przejechały na tej osobie.

Bardzo często czerwoną lampką ostrzegawczą będzie ostrzeżenie od przyjaciół i rodziny tej osoby. Mogą oni opowiadać o ich ex który uciekł przed nimi. Mogą z lekkim żartem opowiadać o tym jak znajomy popsuł poprzedni związek albo znajomość.

Mogą to być żarty albo mogą to być jasne sygnały nadchodzącej katastrofy. Te osoby w jakiś dziwny dla siebie sposób mówią ci że coś jest nie tak i twoim obowiązkiem jest wziąć za to odpowiedzialność. Czasami może być tak że takie osoby powiedzą ci wprost „Uważaj na niego.”

Najczęściej jest to osoba starsza której nie zależy na tym żebyś myślał o nich dobrze.

Podsumowując

Nie ignoruj takich sygnałów.

To by było na tyle jeśli chodzi o ten film. Jeśli chcesz żebym poruszył jakiś ciekawy temat to prośba o napisanie w komentarzu jaki temat następnym razem poruszyć.

Standardowo proszę o łapki, komentarze suby itd.