youtube

10 Najważniejszych Rzeczy Które Musisz Mieć Gdzieś (Jeśli Chcesz Odnieść Sukces)

Posted by admin

10 Najważniejszych Rzeczy Które Musisz Mieć Gdzieś (Jeśli Chcesz Odnieść Sukces). Nikt tak nie przeszkodzi Ci na drodze do celu jak ty sam sobie bohatersko pokonując problemy które każdy inny człowiek sukcesu ma gdzieś i nie robi z nimi nic. Prowadzi to do tego że nie robisz tego co trzeba i koniec końców przegrywasz. Musisz z tym skończyć. Musisz przestać się przejmować tym co nie istotne i zabrać się za robotę.

A czym nie warto się przejmować? Co warto mieć gdzieś? Zapraszam do oglądania

1. Ludzie sukcesu mają gdzieś opinie innych

Nic tak dobrze nie przyciąga sukcesu jak odporność na krytykę innych ludzi. Szczególnie to się odnosi do obecnych czasów gdzie większość przedsięwzięć ma swoją reprezentację w internecie gdzie każda osoba niezależnie od tego czy się zna czy nie może wejść i napisać nieprzychylny komentarz.

Przykładowo wrzucasz jakieś zdjęcie na social media z realizacji swojego swojego projektu. Jakaś osoba która ukrywa się pod pseudonimem mówi że projekt jest do niczego i wieszczy ci rychły upadek. Co w takiej sytuacji robi człowiek sukcesu? Albo go ignoruje i robi swoje albo takiego gościa banuje.

Nie możesz opiniom innych ludzi pozwolić na blokowanie twoich marzeń. Nie możesz pozwolić na to że czegoś nie zrobisz bo ktoś to skrytykuje. Przejmowanie się tym co ktoś pomyśli czy tym co ktoś napisał lub powiedział jest niepotrzebnym samoograniczaniem się które bardzo skutecznie spowolni twój sukces.

2. Ludzie sukcesu mają gdzieś ile porażek odniosą na drodze do celu

Porażka była jest i będzie. Przejmowanie się porażkami prowadzi do tego że za wszelką cenę będziesz starał się tej porażki uniknąć i nie będziesz podejmował ryzyka ze strachu przed porażką. A jak mówi stare porzekadło. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Przestań przejmować się porażkami. Jak przychodzi porażka to wyciągaj wnioski i próbuj jeszcze raz. A jak dalej nie wychodzi to podwajaj wysiłki w kierunku celu. Na samym końcu gdy odniesiesz sukces to każda porażka którą odniosłeś po drodze nie będzie miała jakiegokolwiek znaczenia.

Bo w życiu wystarczy Ci tylko jedno duże zwycięstwo. A potem jest już z górki.

3. Ludzie sukcesu mają gdzieś to że muszą zapłacić za wiedzę

Kiedyś nie wyobrażałem sobie tego że kupuję jakiś kurs online albo że sam z siebie zapłacę kilka tysięcy za szkolenie stacjonarne. Kiedyś traciłbym setki godzin na naukę wszystkiego z darmowych materiałów i po drodze popełniałbym wszystkie możliwe błędy tylko po to aby nie zapłacić.

Teraz nie mam oporów przed kupowaniem materiałów bo wiem jakie są plusy ich kupowania. Po pierwsze dostaję odpowiednią wiedzę na samym starcie i unikam wszystkich możliwych błędów po drugie oszczędzam masę czasu a po trzecie nie krzywię się na wydatek bo wiem że to czego się nauczę sprawi że zarobię o wiele więcej niż wydałem.

4. Ludzie sukcesu mają gdzieś czy mają rację czy nie

Każda przeciętna osoba chce mieć zawsze racje. Ludzie sukcesu mają odwrotnie. Chcą aby i udowodnić że się mylą, szukają innych perspektyw i zawsze chcą być świadomymi aby się adaptować do sytuacji i rozwijać. Osoba sukcesu nigdy nie przywiązuje się do swoich poglądów i te poglądy szybko zmienia.

Nie widzą sensu iść w eskalację i wchodzenie w niepotrzebne konflikty. Nie szukają potyczek i walczą tylko gdy muszą. Wiedzą że wygranie dyskusji czy wojny jest praktycznie niemożliwe bo mało kto jest stanie zmienić zdanie w trakcie debaty.

Człowiek sukcesu zgodzi się z daną opinią albo się nie zgodzi. I pójdzie z tym dalej bo w życiu nie chodzi o to aby mieć rację. Niech ostatnie słowo należy do kogoś innego ja wezmę realizację swoich celów.

5. Ludzie sukcesu mają gdzieś zadowalanie innych

Człowiek sukcesu jest w pełni świadomy tego że każdy ma taką samą ilość czasu i trzeba tym czasem dobrze gospodarować aby osiągać dobre wyniki. Dlatego nie mają problemu z tym że opuszczą jakieś grupy, odrzucą czyjeś zaproszenie na imprezę czy odrzucą pomoc komuś innemu bo muszą zrobić coś innego.

Nie będą zadowalać innych swoim kosztem. Dla nich ich cele są o wiele ważniejsze a największym zasobem jaki mają to ich czas i energia która niestety nie jest nieskończona. Zarządzaj swoją energią ze szczególną troską a zobaczysz jak wiele jesteś w stanie osiągnąć.

6. Ludzie sukcesu mają gdzieś rzeczy na które nie mają wpływu

Zadaj sobie pytanie. Czy masz wpływ na to kto rządzi w Polsce poza malutkim wycinkiem czasu gdy są wybory? Czy masz wpływ na to jaka jest pogoda? Czy masz wpływ na to że są korki w drodze do pracy? Nie masz na to wpływu. To dlaczego się tym przejmujesz?

Zamiast przejmować się takimi rzeczami, marudzić że jest tak albo inaczej, oglądać te programy informacyjne czy ciągle rozmawiać o tym z innymi to zajmij się sobą i swoimi celami. Ludzie sukcesu tak robią i może dlatego to oni odnoszą sukces a nie inni.

7. Ludzie sukcesu mają gdzieś swoje wymówki

Tutaj lekko Cię zaskoczę. To nie jest tak że ludziom sukcesu zawsze się chce i zawsze robią wszystko z lekkością i łatwością. Ludzie sukcesu tak samo jak każdy mają problemy z ciągłą motywacją do działania. Jedyne co ich odróżnia to fakt że oni potrafią sobie radzić z tym brakiem motywacji. Potrafią wziąć się do roboty gdy się nie chce i przez to realizować swoje cele i wygrywać.

A jak to robią? Zwyczajnie pokonują swojego lenia. Ty też możesz. Jest wiele różnych sposobów na pokonywanie lenistwa. Ja osobiście zachęcam Cię do wzięcia udziału w moim darmowym szkoleniu wideo „Jak zbudować system który zwycięża z lenistwem” które jest najlepiej mi znanym wprowadzeniem w całą tematykę walki z lenistwem czy inaczej zwaną prokrastynacją. Link do szkolenia znajduje się w opisie filmu. Gorąco do niego zachęcam.

Dobra, koniec tej autoreklamy. Przejdźmy do punktu ósmego czyli.

8. Ludzie sukcesu mają gdzieś ludzi którzy ciągle straszą

Ludzie ciągle gadają złe rzeczy. A to że inflacja a to że wojna a to a to siamto itd. Nie wspominając już o wszystkich teoriach spiskowych które zalewają nasz internet. Ci ludzie cały czas napędzają się strachem i takim gadaniem straszą innych. A do czego prowadzi taki strach? Do niczego.

Ludzie sukcesu gdy widzą takie osoby to uciekają. Oczywiście nie dosłownie ale ewakuują się z takiego towarzystwa. Dlaczego? Patrz punkt piąty. Szkoda na takie rzeczy czasu a jeśli chcesz odnieść sukces to musisz dbać o swój czas i swoją energię. Z każdą sekundą czasu jest coraz mniej. I każda sekunda która minęła już nie wróci. Nawet ta przed chwilą stała się przeszłością co sprowadza nas do kolejnego punktu czyli

9. Ludzie sukcesu nie rozpamiętują przeszłości

To co było nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia to że ktoś się nad tobą znęcał w szkole, nie ma znaczenia to że urodziłeś się w jakiejś tam rodzinie nie ma znaczenia to jaką szkołę skończyłeś. To wszystko się nie liczy. Liczy się tu i teraz.

Nie ma sensu rozpamiętywać przeszłości. Nie ma sensu mówić że ooo bo rodzice nie wysłali mnie na korepetycję z biologii przez co słabo zdałem maturę i dlatego nie jestem lekarzem. Bardzo mocno polecam stosować filozofię „I co z tego”. Na wszystkie historyczne zaszłości odpowiadaj pytaniem „I co z tego?”

I co z tego że ktoś tam czegoś nie zrobił? Nic. Jesteś w takim miejscu jakim jesteś i nie zmienisz tego co się wydarzyło i tego co zrobiłeś. Oczywiście ma to swoje konsekwencje w teraźniejszości ale musisz nauczyć się z nimi żyć. Rozpamiętywanie i narzekanie na to wszystko niczego nie zmieni. Wyciągnij wnioski i rusz dalej. Zacznij działać aby w przyszłości było lepiej co sprowadza nas do ostatniego, dziesiątego punktu czyli

10. Ludzie sukcesu nie boją się przyszłości

Są ludzie którzy mają mindset w stylu „Ojojojoj matko bosko co to będzie! Przyszłość jest taka nieznana a ja nie wiem co robić!” jest to bardzo duży błąd. Takie rozmyślanie nie ma sensu i jedyne co robi to zabiera nam czas i wprowadza nas w niepotrzebny zły nastrój.

Ludzie sukcesu myślą inaczej. Tacy ludzie wiedzą że przyszłość jest nieznana ale niezależnie od tego co się wydarzy to oni zrobią to co trzeba aby sobie z nią poradzić. Są świadomi tego że może być źle ale wiedzą że koniec końców wyjdą z tego zwycięsko.

Jest wiele aspektów naszego życia które mają wpływ na przyszłość. I często brak ich znajomości prowadzi do tego że sobie w życiu nie radzimy. Dlatego polecam swoje wideo Lekcje O Życiu Które Powinieneś Znać (Ale Nie Znasz Bo Nikt Ci O Tym Nie Powiedział) link do wideo wrzucam na ekran po prawej stronie.

Odebrałeś już prezent?

Zapisz się na moją listę mailową i odbierz ebooka "3 sposoby na lenistwo"

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Szkoły wygrywania newslettera zawierającego treści marketingowe. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.