Jak mieć bardziej otwarty umysł

Cześć, tu Szymon ze szkolawygrywania.pl Popraw jakość życia. Otwartość umysłu to umiejętność dynamicznej zmiany myślenia w zależności od sytuacji. Polega to na porzucaniu obecnych odpowiedzi i przekonań i zmienienie ich na inne. Ludzie otwarci są bardziej elastyczni którzy potrafią znaleźć i pójść alternatywnymi rozwiązaniami w kierunku celu.

Odpowiedz sobie na pytania

• Czy czujesz opór w momencie gdy masz robić inaczej niż zwykle?
  • Czy inni w pracy szybciej dostosowują się do zmian od Ciebie?
  • Czy do każdej zmiany podchodzisz sceptycznie?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak to możesz mieć tendencje do nie posiadania otwartego umysłu. A jak być bardziej otwartym? Odpowiedź w tym wideo. Zapraszam do oglądania.

Najpierw odpowiedzmy na pytanie czy bycie otwartym ma sens? Przecież może być tak że zwyczajnie nie lubię zmian i po co mam się starać to zmieniać? W skrócie, warto. Dlatego że:

• Osoby otwarte są bardziej elastyczne i efektywniej pracują
  • Osoby otwarte szybciej się rozwijają bo łatwiej się przyznają do błędów i się adaptują
  • Osoby otwarte mają lepsze relacje z innymi bo nie trzymają się kurczowo swojego ego
  • Osoby otwarte lepiej słuchają innych
  • Osoby otwarte są bardziej lubiane bo inni czują że nie są ignorowani i że dana osoba potrafi zmienić zdanie jak coś nie ma sensu i ktoś to wytłumaczy.

Dobra to odpowiedzmy sobie teraz na pytanie. Jak być bardziej otwartym. Przejdźmy przez kilka sposobów:

Zwykła świadomość

Aby mieć bardziej otwarty umysł, należy pamiętać o tym aby mieć otwarty umysł. Czyli należy wryć sobie do głowy że zawsze jest kilka rozwiązań. To jest tak jak z wąskim kadrowaniem które polega na tym że przy podejmowaniu decyzji widzimy tylko dwie opcje a przeważnie opcji jest o wiele więcej.

O wąskim kadrowaniu mówię bardzo dużo w kursie znajdź swoją pasję który pokazuje jak znaleźć pasję i pokazuje jak na pasji można zarabiać. Link w opisie.

Wydrukuj sobie na kartce zadnie o tym żeby pamiętać że zawsze jest wiele rozwiązań które mogą być lepsze. Wgraj to zdanie na telefon jako tapeta, stwórz sobie codzienne powiadomienie, poproś kogoś aby ci o tym przypominał. Wryj sobie to do głowy aż zbudujesz tą zwykłą świadomość.

Małe zmiany w zwykłych czynnościach

Ten sposób jest bardzo prosty i pasuje do każdej zmiany w życiu. Trzeba wdrożyć proste zmiany w swoim życiu. Małe zmiany zawsze są najlepsze. Czyli zwyczajnie próbuj małych rzeczy. Zamiast telewizji wybierz książkę. Zamiast jechać autem spróbuj innego środka transportu. Próbuj robić rzeczy na inne sposoby. Próbuj chodzić do nowych restauracji itd.

Poznawaj nowych ludzi

Każdy człowiek to inne spojrzenie na świat. Każdy wychowywał się w innym otoczeniu i miał do czynienia z innymi perspektywami. Słuchanie perspektywy innych i patrzenie na świat ich oczami sprawia że stajemy się bardziej otwarci.

Wychodź poza strefę komfortu

Wiem że to nie jest łatwe ale to jedna z najlepszych dróg do rozbudowy swojego otwartego umysłu. Próbuj nowych rzeczy cały czas. Rzeczy których się boisz. Jak będziesz ciągle wychodził poza strefę komfortu to będziesz otwarty na nowe możliwości, z łatwością będziesz omijać wszystkie życiowe przeszkody.

Słuchaj opinii innych

Zawsze mam jedno zdanie które sobie powtarzam. Słuchaj ludzi którzy mają przeciwstawne poglądy do Ciebie. Nie ma lepszego uczucia niż celowe poznanie poglądów drugiej strony i stwierdzenie że ta druga strona ma rację i byłem w błędzie. Kiedyś byłem osobą o silnie wyrytych poglądach w głowie. Teraz często jest tak że ludzie przekonują mnie do swojego punktu widzenia i swoje zdanie zmieniam.

Poza tymi prostymi sposobami jest jeszcze jeden aspekt o który musisz zadbać jeśli chcesz być bardziej otwartą osobą.

Musisz pokonać strach i schować dumę do kieszeni.

• Jak nie pokonasz strachu to nie będziesz w stanie przejść do poznania nowej perspektywy. Najzwyczajniej w świecie nie spróbujesz nawet się otworzyć na innych bo otwarcie się nie jest komfortowe i przed otwarciem się jest strach.
  • Jak nie schowasz dumy do kieszeni to nie będziesz w stanie przyswoić nowych perspektyw. Każda nowa perspektywa która nie będzie w twojej linii myślenia będzie powodować że w twojej głowie pojawi się olbrzymi bunt. Ten bunt nie pozwoli na to żebyś cokolwiek przyjął do głowy. Przypomnij sobie jakąkolwiek rozmowę o polityce przy rodzinnym stole. Nie da się przekonać wujka który jest za jakąś partią polityczną do głosowania na kogoś innego. Ta osoba nawet jeśli zauważy że masz rację to nie zgodzi się z tobą bo zgoda będzie jak przyznanie się do błędu. Każdy za nas ma w sobie taki niepochamowany poziom dumy. Musimy go przełamać.

I to by było na tyle jeśli chodzi o to wideo. Bardzo dobrze wiesz jak działa algorytm więc proszę zostaw coś po sobie. Dodatkowo jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia w obszarze zdrowia, ducha czy finansów to gorąco zapraszam Cię do mojego newslettera gdzie co niedziela wysyłam materiały premium. Zapisać się możesz na szkolawygrywania.pl/lista Dzięki za oglądanie i do następnego. Cześć!